Największe piłkarskie forum w polskim internecie

Hiszpania

Tutaj dyskutujemy na temat występów reprezentacji narodowych.

Postprzez Leszek » Pt lip 18, 2008 16:44:15

bombardier100 napisał(a):Mają bardzo zdolna mlodziez wciaz zapewne apetyty na kolejne sukcesy i beda jednym z faworytow do mistrzostwa swiata jednak mnie zalezy by Hiszpanie obronili tytul mistrza europy bo to sie w koncu nikomu nie udalo a ja lubie byc swiatkiem wielkich historycznych wydarzen :)

Z jednej strony nieco za wcześnie na takie dywagacje, ale z drugiej strony turniej w RPA będzie pierwszym do którego Hiszpanie przystąpią już bez tego historycznego garba i głupich powiedzonek. Dodać do tego że mają młody skład mający piłkarsko wszystko to rzeczywiście, posune się nawet dalej i jestem przekonany że będą uznawani przez najbliższe dwa lata zapewne za faworyta numer 1 do tytułu Mistrzostwa Świata.
Czy wygrają to nie wiem, mówie tylko że zasłużenie przez okres dwóch najbliższych lat będą uznawani za najpoważniejszego kandytata do tytułu.
Myślę że nawet ci co tak trochę z automatu przed każdym Mundialem powtarzają wyłącznie słowo "Brazil" chyba tym razem uczciwie uznają że to Hiszpanie są faworytem numer 1.
Leszek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez druid » Pt lip 18, 2008 18:10:32

Leszek napisał(a):Myślę że nawet ci co tak trochę z automatu przed każdym Mundialem powtarzają wyłącznie słowo "Brazil" chyba tym razem uczciwie uznają że to Hiszpanie są faworytem numer 1.

Mundial nie odbywa sie w Europie. Zatem mowie "Brazil". Nie mozna skreslac Brazylii tylko dlatego, ze Copa America byla w zeszlym roku, a nie w tym 8). Poza nimi moga sie liczyc: Argentyna i Wybrzeze Kosci Słoweniowej, moze USA 8) Duzo zalezy od losowania.
A tak poza tym to pilka nozna jest o tyle wspalala gra, ze nie mozna mowic o faworycie nr 1. Hiszpanie od kiedy pamietam maja co 2 lata lepsza kadre niz 2 lata temu i na pewno beda mocni. Ale Włosi beda mieli Lippiego, a pokolenie Klinsmanna i van Bastena bedzie w optymalnym dla pilkarza wieku. Kadra Hiddinka rowniez powinna okrzepnac. Celem planu szescioletniego jest wygranie Euro 2012 i dalszy rozwoj pilki w Rosji, ale moze w RPA sie uda powtorzyc wyczyn z Euro 08 (niech tylko sie zakwalifikuja).
Wiesz, faworyt nr 1 jest wtedy, kiedy niespodzianka bedzie ich odpadniecie np. w cwiercfinale. Jesli Hiszpania odpadnie w cwierfinale nie bede jakos zaskoczony. Brazylia to jednak potezny potencjal i nie dziwie sie ludziom, ktorzy co 4 lata daja sobie za nich konczyny ucinac. Najlepszy dowod to to, ze najlepszym hiszpanskim pilkarzem jest Brazylijczyk. Poza tym, ME i MS to zupeknie rozne turnieje, a 2 lata to duzo czasu... Jako, ze jestes fajnem Holendrow to przypomnij sobie jak zagrali na MS w 1990... a potem kolejnych Mistrzow Europy i ich wystepy 2 lata pozniej (albo ich brak, bo Dania i Grecja nie zakwalifikowaly sie do MS).
druid
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Leszek » Pt lip 18, 2008 18:21:49

Druid chyba nie uważnie przeczytałeś mój poprzedni post.
Podkreśliłem przecież że nie twierdze że wygrają, mówie tylko że przez okres najbliższych 2 lat prawdopodobnie zasłużenie będzie się o nich mówiło jako o faworytach numer 1.
To nie znaczy wcale że wygrają bo na MŚ 2002 np wszystko się miało rozegrać pomiędzy Francją i Argentyną a obie nie wyszły z grupy.
Nie mniej zwracam tylko uwagę że będzie to dla nich pierwszy turniej gdzie podejdą już bez tej psychologicznej bariery i presji wiecznej niemocy i to pewnie będzie bardziej dodatkowym atutem niż przeszkodą.
Moim Holendrom też daje duże szanse bo prawda jest taka ze najlepsi piłkarze Oranje w swoim najlepszym wieku piłkarskim będą właśnie na turnieju w RPA ale nie chce w temacie o nazwie Hiszpania robić referatu o Holendrach.
Natomiast mam wrażenie że obecnie klu podstawowego składu Brazylii powoli właśnie wychodzi z najlepszego wieku dla piłkarza, może za wyjątkiem Kaki który będzie miał w RPA 28 lat.
Nie wiem może się myle, też nie chce zamieniać tego tematu na rozmowy o Brazylii.
O WKS wogóle bym nie wspominał, ta drużyna niech najpierw udowodni że nie była drużyną jednego turnieju, to znaczy co ja gadam, oni z grupy nie wyszli no ale pozostawili po sobie i tak bardzo dobre wrażenie.
Wydaje mi się więc że przez najbliższe 2 lata Hiszpania będzie miała mniej więcej taki status jak Francja i Argentyna miały przed MŚ 2002.
Ale podkreślam że nie przesądzam czy im się uda czy nie bo to obecnie w 2008 roku wróżenie z fusów.
Leszek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez andartur » Pt sie 22, 2008 08:03:32

W czasie pobytu w Danii miałem przyjemność widzieć mecz Dania - Hiszpania. wynik 0:3 do końca nie obrazuje wyglądu spotkania. W pierwszej połowie Dania "gotowała" pod bramką Ikera - kilka strzałów z dalszej odległości, klika z bliższej. W pamięci utkwił mi szczególnie jeden, gdy bramkarz Realu końcówkami palców wybił piłkę na rzut rożny.
Po przerwie musiało dojść w zespole Hiszpanii do ostrej reprymendy, natomiast Del Bosque wyprowadził na boisko dwóch kluczowych, w mojej opinii, graczy - Capela i Alonso. Pierwszy rozegrał znakomite spotkanie, walczył za dwóch dośrodkowywał i podawał wiele razy, bardzo celnie. to on stwarzał główne zagrożenie. Natomiast Alonso, oprócz zdobycia dwóch bramek, zapanował porządek w linii pomocy i zespół duński praktycznie nie przedostawał się już pod bramkę rywali.
Jeszcze słówko o kibicach - totalny piknik, zero dopingu - głośniejsi byli kibice Hiszpanii! Wogóle trochę to śmieszne - ludzie praktycznie bez barw narodowych, ale za to.. z flagami na kijach Barcelony.
Co tu robić, o czym śnić.
Szwaby nam nie dają żyć.
Ich kultura nie zabrania,
Robić takie polowania.
andartur
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Philip » Cz lut 12, 2009 02:34:17

Pora "odkurzyć" topic o mistrzach Europy.
Obejrzałem sobie towarzyską potyczkę Hiszpanów z Angolami i jestem pod sporym wrażeniem - wydaje mi się, że od Euro zarówno pod względem gry, jak i wynikowo La Roja nic nie straciła ze swojej klasy. Chyba w końcu Hiszpanom udało się znaleźć złoty środek między efektownością a efektywnością.
Akcje prowadzone z rozmachem, wymiana kilkunastu lub więcej szybkich podań, nienaganna technika, fakt, że w jedenastce w zasadzie każdy oprócz golkipera może ukłuć, te atuty Hiszpanów są powszechnie znane i wszystko świetnie pokazał mecz z Wyspiarzami, bramki także bardzo ładne - najpierw Villa zrobił idiotów z Jagielki i Terry'ego i spokojnie umieścił piłkę obok Jamesa, a w drugiej połowie po świetnej wrzutce Xaviego Llorente wygrał bez problemu pojedynek główkowy z Upsonem. Niby gole po błędach indywidualnych stoperów reprezentacji Albionu, ale wiele innych akcji było także bardzo groźnych, do tego rywal został świetnie rozpracowany - np. w pierwszej połowie Hiszpanie oddawali sporo strzałów z daleka, gdyż w bramce stał jełopowaty i niepewny (co kilka razy pokazał zresztą) James. Na Greena już takich kombinacji nie było. Znakomitą partię rozegrali Xavi i Villa, ale spokojnie można wyróżnić wszystkich graczy, nikt nie zawiódł.
Natomiast Angole grali jakoś na początku pierwszej połowy, później słabizna, w końcówce jedna bardzo groźna akcja, gdy piłkę z bramki wybił Marchena, ale to wszystko, może to wina dość dziwnego, jak na moje oko składu, ale weźcie poprawkę na to, że podopiecznych Capello oglądam rzadko, więc możliwe, że te Jagielki, Agonblohary (czy jakoś tak), Carltony Cole u niego grają stale, taki Downing, Upson czy obaj bramkarze to też żadne orły moim skromnym zdaniem.
Nie ma mnie tu już raczej. :wink:
Philip
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Madsen » Pt lut 13, 2009 22:18:09

W większości z Philipem się zgadzam. Zważyć chcę na fakt, że Anglia jako tak rozwinięty i bogaty kraj nie potrafi od dłuższego czasu wyszlifować bramkarza godnego gry w barwach Albionu. Nazywanie Jamesa jełopem to przesada,bo zawodnik jest przed 40 i najlepsze lata gry ma już dawno za sobą, a tylko dlatego jest numerem jeden, bo nie ma lepszych na jego miejsce. Jeżeli Anglicy chcą medale z Afryki przywieść, muszą wymyślić jakąś alternatywę dla Jamesa, bo gość może nie wytrzymać jeszcze dwóch lat gry. W takim RPA jest cholernie gorąco, jeszcze jakiegoś udaru czy zawału dostanie i zemrze na boisku. No powiedzcie sami,jest nam potrzebna kolejna śmierć podczas meczu?! Co do Jagielki. Miał podobno szanse na grę w kadrze Polski. Na szczęście Anglicy nas wyprzedzili, bo od czasów Tomka Hajty w starciu z Pauletą nikt tak "naszymi" nie manewrował.
Madsen
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez oranje » Pt lut 13, 2009 22:27:12

Madsen napisał(a):Jeżeli Anglicy chcą medale z Afryki przywieść,

Przestańcie z tych Anglików nie wiadomo jaką drużynę robić. Raz zdobyli MŚ w kontrowersyjnych okolicznościach, na własnych boiskach, poza tym ani razu nie byli nawet w półfinale MŚ. W Afryce także nie dojdą do półfinału
oranje
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Leszek » Pt lut 13, 2009 23:38:34

oranje napisał(a):Przestańcie z tych Anglików nie wiadomo jaką drużynę robić. Raz zdobyli MŚ w kontrowersyjnych okolicznościach, na własnych boiskach, poza tym ani razu nie byli nawet w półfinale MŚ. W Afryce także nie dojdą do półfinału

Byli. Na MŚ 1990. Grali w półfinale, przegrali na karne z Niemcami.
Ale merytorycznie masz rację, rzeczywiscie mało osiągneli w całej historii futbolu. Jak na kolebkę futbolu to rzeczywiscie nie wygląda zbyt imponująco.
Leszek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Barry » So lut 14, 2009 00:09:28

Philip napisał(a):Natomiast Angole grali jakoś na początku pierwszej połowy, później słabizna, w końcówce jedna bardzo groźna akcja, gdy piłkę z bramki wybił Marchena, ale to wszystko, może to wina dość dziwnego, jak na moje oko składu, ale weźcie poprawkę na to, że podopiecznych Capello oglądam rzadko, więc możliwe, że te Jagielki, Agonblohary (czy jakoś tak), Carltony Cole u niego grają stale, taki Downing, Upson czy obaj bramkarze to też żadne orły moim skromnym zdaniem.

W reprezantacji Anglii nie grało 6-7 podstawowych zawodników więc nie dziwmy się, że Hiszpanie taki ich zdominowali. Inna sprawa, że gdyby grali Gerrard, Lampard, Joe Cole, Rooney, Owen, Ferdinand, to pewnie i tak gra byłaby pod dyktando gospodarzy. Na pewno nie w tak znaczącym stopniu, ale jednak...
Anglicy mają problem z obsadą bramki, ale i tak za 1,5 roku będą jednym z głównych faworytów do mistrzostwa bo oprócz solidnego golkipera nie mają słabych punktów, a w składzie takie gwiazdy jak Rooney czy Gerrard i wielu innych znakomitych piłkarzy.
A Hiszpanie klasa.
P!
B.
Ship it.
Barry
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez oranje » So lut 14, 2009 00:27:11

Leszek napisał(a):Byli. Na MŚ 1990. Grali w półfinale, przegrali na karne z Niemcami.

Rzeczywiście, zapomniałem. Także na Euro 1996 Anglicy przegrali z Niemcami w karnych. Holandia także odpadła po karnych, ale wcześniej w ćwierćfinale z Francją.
oranje
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez ketchup » So lut 14, 2009 00:38:40

Madsen napisał(a):Zważyć chcę na fakt, że Anglia jako tak rozwinięty i bogaty kraj nie potrafi od dłuższego czasu wyszlifować bramkarza godnego gry w barwach Albionu.

Juz nie pamietam kto to mowil (chyba Friedel), ze najwiekszym problemem Angoli z pozycja bramkarza jest to, ze tam w ogole nie uprawia sie sportow recznych jak koszykowka, siatkowka czy pilka reczna. A to bramkarzowi moze potem baaaardzo pomoc.
A jeszcze dodam, ze bardzo mnie cieszy obecna postawa takiego Xaviego, ktory udowadnia, takze niedowiarkom z tego forum (glownie fanow angielskiej pilki), ze to nie jest 'tylko' pilkarz na wysokim europejskim poziomie tylko prawdziwy geniusz na swojej pozycji. I to od lat. Tylko, ze reszta sie nie umiala za bardzo do jego poziomu dostosowac i czesto wychodzilo jak wychodzilo.
ketchup
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Damian Z » So lut 14, 2009 08:32:22

Madsen napisał(a):W takim RPA jest cholernie gorąco, jeszcze jakiegoś udaru czy zawału dostanie i zemrze na boisku. No powiedzcie sami,jest nam potrzebna kolejna śmierć podczas meczu?!

Bzdura. Śrdenia temperatura w RPA na przełomie czerwca i lipca to...13 stopni. Duży wpływ ma na to zimne powietrze płynące z Anktartydy.
Damian Z
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez El Fenomeno » Cz sie 13, 2009 19:25:09

Oglądał ktoś wczorajszy mecz? Bo ja niestety tylko bramki, a samo spotkanie muszę ściągnąć. Jak wyglądała gra La Furi Rojy? Bo remontada w świetnym stylu :)
La Leyenda Blanca
El Fenomeno
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez djdamian10 » Śr wrz 08, 2010 23:05:11

Oglądałem mecz Hiszpanii i szczerze bardzo się zawiodłem. Mistrzowie Świata wyszli na ten mecz jakby zdekoncentrowani i już po kwadransie przegrywali 2:0. Po straconych bramkach wyglądali jakby bali się Argentyńczyków i w konsekwencji stracili drugą bramkę po fatalnym błędzie Reiny. Po pierwszej połowie na brawa z Hiszpanów zasłużył chyba tylko Villa, który ostrzeliwał słupki i poprzeczkę bramki przeciwnika. Druga połowa była bardzo nudna min. dlatego, że bramki padły już pod sam koniec meczu.
Cały zespół zagrał wg. mnie fatalnie, niby usprawiedliwia ich fakt, że nie grali pierwszym składem, ale aż takiej klęski nie powinni ponieść. Widać było brak w środku pola Xaviego, którego bezskutecznie próbował zastąpić w pierwszej połowie i na początku drugiej Fabregas. Iniesta był jakiś zgaszony, duet który utworzyli Pique wraz z Marcheną to raczej nie jest i nie będzie to samo co duet Barcy. Boczni obrońcy (Arbeloa i Monreal) nie wnieśli nic nowego w ofensywie.
Argentyńczycy natomiast zagrali świetnie, zwłaszcza trio Messi-Higuain-Tevez. Cała trójka strzeliła bramki, a najlepszym dowodem, że ci zawodnicy odgrywali pierwsze skrzypce był gol Messiego po składnej akcji Albicelestes. Cambiasso i Banega udowodnili chyba, że brak powołania na mundial był po prostu głupim błedem Maradony, bo również zagrali bezbłędne zawody.
Jak widać Argentyna to nie to samo co Lichtensztajn i Del Bosque musi wymyślić jakieś nowe warianty, bo o ile (raczej) wystarczy to do awansu na Euro to na światowych potentatów może nie starczyć. Już na mundialu Hiszpanie nie grali tego co w eliminacjach jak i na Euro '08.
djdamian10
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Juanfran » So mar 26, 2011 22:43:55

Wczoraj też z Czechami nie zachwycili... chyba już powoli świat się uczy jak grać przeciwko La Roja. No i dobrze, że Villa się tam gdzieś kręci :mrgreen:
Juanfran
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez ucho333 » Wt mar 29, 2011 10:42:21

JAuanfran nie wiem czy jest sposób by nauczyć się grać przeciwko takiej drużynie można jedynie się jej w mniejszy lub większy sposób przciwstawić
"Piłka nożna to nie jest sprawa życia i śmierci to coś znacznie bardziej ważnego"
ucho333
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez jogi » Śr lut 29, 2012 09:01:15

Powiem ze wielu upatruje juz hiszpanie ze znowu zdobeda mistrzostwo ale wydaje mi sie ze sa nieco wypaleni a dodatkowo beda odczuwac trudy sezonu w la liga,dlatego ja bym sie zdziwil gdyby zagrali w finale na euro,grupe maja bardzo trudna wlosi slynacy z niezwykle zorganizowanej defensywy,a do tego chorwaci mimo iz nie graja teraz wielkiej pilki to potrafia wygrywac nawet z tymi wielkimi,i irlandczycy bedacy glodni sukcesow znakomicie przygotowani fizycznie z wloskim trenerem.Tutaj przypomina sie 1 mecz hiszpani na mundialu gdzie calkowicie zaskoczyli ich szwajcarzy stracony gol a potem szwajcarzy przypilnowali wyniku dowiezli szczesliwa wygrana,takze hiszpanie nie moga byc pewni ze wyjda z grupy,sklad maja nieco juz podstarzaly w wiekszosci.
jogi
Użytkownik
Użytkownik

Re: Hiszpania

Postprzez konradek710 » Cz mar 22, 2012 22:28:03

Ostatnio Casillas broni troszeczke gorzej to pewnie przez trudny sezon, ale i tak sądze, że wygra Hiszpania.
Piłka to moje życie!
konradek710
Użytkownik
Użytkownik

Re:

Postprzez mattplant » Pn maja 07, 2012 12:53:03

oranje napisał(a):
Madsen napisał(a):Jeżeli Anglicy chcą medale z Afryki przywieść,

Przestańcie z tych Anglików nie wiadomo jaką drużynę robić. Raz zdobyli MŚ w kontrowersyjnych okolicznościach, na własnych boiskach, poza tym ani razu nie byli nawet w półfinale MŚ. W Afryce także nie dojdą do półfinału

Sami Anglicy nie są zbyt entuzjastycznie nastawieni do EURO 2012 - pojawia się sporo negatywnych opinii na temat obecnej reprezentacji. Ciekawe jak sobie poradzą :)
http://www.facebook.com/warsaw - serwis o EURO 2012 i nie tylko!
mattplant
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez rafal85 » Śr maja 09, 2012 09:58:36

Reprezentacja Hiszpanii na EURO będzie osłabiona. Kontuzji doznał bowiem Carles Puyol, w ostatnim meczu ligowym. Zawodnik będzie musiał przejść operację i przerwa w grze potrwa 6 tygodni co wyklucza jego udział w Mistrzostwach Europy.
rafal85
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Flame » Śr maja 09, 2012 13:43:32

Paradoksalnie to Hiszpanii może wyjść na dobre, bo Puyol w tym sezonie nie był w najwyższej formie i prasy hiszpańskiej wynikało, że może jechać bardziej jako mentalne wsparcie, ale siedziałby na ławce.
Flame
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez jogi » So maja 12, 2012 16:09:47

Hiszpania broni mistrzostwa europy ale sadze ze go nie obroni,dluga la liga,zawodnicy majacy po kilkadziesiat meczy w roznych pucharach,lidze,hiszpanie moga miec klopoty juz w samej fazie grupowej choc nie chce mowic ze z grupy nie wyjda bo potencjal maja wysoki ale pytanie czy dobrze zregeneruja sily grupa tez nalezy do jednych z najtrudniejszych,Irlandia glodna sukcesuy z wloskim trenerem,jak zawsze nieobliczalna Chorwacja z Bilicem i Wlosi mistrzowie catenacio z Prandellim majacy ogromny potencjal pilkarski.Oczywiscie Hiszpania na papierze wyglada najlep;iej ale papier to nie boisko,przy tak wyrownanej grupie o sukcesie lub porazce decydowac beda detale i dyspozycja fizyczna dnia.
jogi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Patryk Tabak » N lip 14, 2013 21:07:40

Hiszpania obecnie nie ma prawie czym rywali zaskoczyć (oczywiście, europejskie słabeusze, czy średniaki się nabiorą, ale już z faworytami są kłopoty) i potrzebna jej jest drastyczna zmiana. Pisałem to w temacie o reprezentacji Niemiec i napiszę też tutaj - Hiszpanii potrzebne jest częściowe odmłodzenie i roszada w składzie!. Tak, MatiS13, odmłodzenie. Cały czas w jednym składzie mistrzostw się nie wygra. Były problemy z Włochami? Były. Były problemy z Brazylią? Były. Thiago (który jak to kolega wymieniony wyżej napisał, siedzi na ławce w FCB) zdobył hat-tricka w finale Mistrzostw Europy U-21, był wiodącą postacią turnieju, więc wypadałoby go sprawdzić. Xavi schodzi już poniżej poziomu, który prezentował dawniej. Xabi Alonso to samo.
W Polsce: Wisła Kraków
Na świecie: FC Barcelona
Patryk Tabak
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lukasc22 » Pn lip 15, 2013 15:29:45

Myślę, że, jak to napisałem w wątku o Niemczech, nie Thiago ma na razi być filarem Hiszpanii, tylko Martinez, Isco i Juan Mata.
W Polsce: Legia Warszawa
Na Litwie: Polonia Wilno
W Europie: Real Madryt i Manchester United
Lukasc22
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Patryk Tabak » Pn lip 15, 2013 15:42:56

Lukasc22 napisał(a):Myślę, że, jak to napisałem w wątku o Niemczech, nie Thiago ma na razi być filarem Hiszpanii, tylko Martinez, Isco i Juan Mata.

Ale Thiago wypadałoby sprawdzić, a ja napisałem przykładowo ;) Oczywiście masz rację.
Patryk Tabak
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lukasc22 » So lip 20, 2013 12:34:08

Po MŚ w Brazylii odejdą Xavi i Vicente del Bosque, więc ciekawie, jak będzie wyglądał skład Hiszpanii u nowego trenera. A kto nim będzie? Tylko Hiszpan. Kandydat? Bardzo trudno do wskazania. Guardiola zapewne nie odejdzie z Bayernu po roku, a godzić dwie posady można tylko w FIFIE. Hiszpańskich dobrych trenerów nie jest zbyt dużo, do głowy przychodzą tylko nazwiska Villanovy, Valverde i Emery'ego. Sukcesy klubów w Hiszpanii (oprócz Barcy) zależą i zależały od trenerów z zagranicy. Diego Simeone, Manuel Pellegrini, Philippe Montanier, Jose Mourinho, Carlo Ancelotti. Hiszpańska federacja musi pomyśleć o zatrudnieniu kogoś z zagranicy, ale czy taki drastyczny ruch będzie przyjęty przez środowisko piłkarskie w Espańii? Myślę, że tylko w wypadku Simeone lub Pellegriniego, ale jeden na razie ma za mało doświadczenia (po MŚ będą tylko 2.5 roku od objęcia pierwszej poważnej posady!), a drugi, jak i Guardiola, nie zechce chyba po sezonie odchodzić z City. Chociaż może go zwolnią, ale czy wtedy ktoś zechce go na ławce reprezentacji?
Lukasc22
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Patryk Tabak » Wt lip 23, 2013 18:00:17

Lukasc22 napisał(a):Po MŚ w Brazylii odejdą Xavi i Vicente del Bosque, więc ciekawie, jak będzie wyglądał skład Hiszpanii u nowego trenera.

Oby nowy trener nie trzymał się kurczowo schematu urządzonego przez Del Bosque. Obecna reprezentacja kręci się wokół jednego schematu. Hiszpania niby ma to zdolne pokolenie młodych piłkarzy, tylko że na razie są powoływani tylko do młodszych reprezentacji. Unai Emery? Ernesto Valverde? Marcelo Bielsa? Nie mam pojęcia. Z zza granicy? Guardiola raczej nie, Pellegrini jest w Manchesterze... Ale zobaczymy.
Patryk Tabak
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lukasc22 » Śr lip 24, 2013 18:39:30

Hiszpanie o ile pamiętam nie sięgali po trenerów z zagranicy, czyli tylko Hiszpanów. A oprócz Guardioli nie ma kandydatów dobrych do objęcia reprezentacji. Pellegrini to przecież Urugwajczyk.
Lukasc22
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez molnar » Pt lip 25, 2014 21:06:56

Kompromitacja Hiszpani na mundialu,stary sklad,zmeczenie klubowym sezonem w polaczeniu z liga mistrzow gdzie Real z Atleti grali w finale i brak mlodosci oraz glodu sukcesu sprawily ze z grupy nie wyszli.Zastanawia mnie czemu federacja nie zwolnila Del Boske i na co ona jeszcze liczy przeciez trener wciaz bedzie w 80pr stawial dalej na tych co zawiedli na mundialu i o ile eliminacje moze wygraja to nie wroze im sukcesu na francuskim euro.
molnar
Użytkownik
Użytkownik

Poprzednia strona

Powrót do Piłka reprezentacyjna