Największe piłkarskie forum w polskim internecie

Grupa B (Austria, Chorwacja, Niemcy, Polska)

Archiwalne tematy i wpisy

Grupa B (Austria, Chorwacja, Niemcy, Polska)

Postprzez Travis » N gru 02, 2007 17:54:10

O Grupie B powiedziano już bardzo wiele oczywiście ze wzgledu na reprezentację Polski. Moim zdaniem pierwszą lokatę prawie na pewno zajmą Niemcy zaś o drugą powalczą (kolejność nieprzypadkowa): Chorwacja, Polska i Austria. Biało-Czerwoni mają realne szanse na awans choć problemem może być rozkład spotkań. Pierwszy mecz i raczej porażka z Niemcami przy równoczesnym zwycięstwie Chorwacji nad Austrią (lub odwrotnie) może nas postawić pod ścianą już po pierwszej kolejce. Generalnie jednak wylosowaliśmy nienajgorzej - dużym plusem jest brak dwóch murowanych faworytów w naszej grupie - kwestia drugiego miejsca jest otwarta. Z kwestii niezwiązanych z reprezentacją Polski - wydaję mi się, że mecz Niemcy-Chorwacja może swym poziomem i dramaturgią przyćmić wszystkie spotkania grupowe tych mistrzostw (nawet te z Grupy C). Niemcy i Chorwaci bowiem prezentują aktualnie najbardziej ofensywny i ciekawy futbol w Europie.
Mój typ:
1) Niemcy
2) Polska/Chorwacja
3) Polska/Chorwacja
4) Austria
17 listopada 2007 - Polska finalistą EURO 2008
Travis
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Urko » N gru 02, 2007 18:43:24

Austria i Polska to debiutanci w tej imprezie. Akcje Polaków stoją wyżej, mimo, że to gospodarze będą mieli pomoc ścian, aczkolwiek polscy kibice udowodnili w Niemczech na co nas stać ;) Najlepsi na świecie kibice są w Polsce :)
Na temat grupy wypowiadałem się w innym wątku, więc nie będę się powtarzał. Jestem jednak spokojny o Biało-Czerwonych, ale nie przesadzałbym ze świętowaniem trafienia takiej grupy ;)
Jestem normalny, czyli dla wielu inny...
Urko
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez SPERMAN » N gru 02, 2007 18:58:35

Na pewno mamy szanse ale Austria czy Chorwacja tez Niemcow wylaczam bo i tak awansuja sa za silni zeby nie zajac nawet 2 miejsca.polska nie bedzie miec latwo na euro sa wyrownane druzyny i tylko 16 najlepszych oraz gospodarze nie lekcewazmy austriakow teraz graja slabo ale nie wierze ze bada slabi w finalach tam beda musieli grac lepiej i beda a grysc trawe tez beda na 100procent.W takich imprezach gospodarze z regoly awansuja i austria tez ma szanse na awans jako gospodarz.Pytanko jakie seie nasua jest czy my utzrymamy dobra forme na finaly ostatnie 2 razy na MS nie bylismy w stanie a teraz tez moze byc kicha i to jest najwiekszy problem dla Polski nie rywale.
SPERMAN
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Góral » N gru 02, 2007 20:18:01

W tej grupie zdecydowanie najsłabsza jest Austria, ta reprezentacja totalnie się sypie. I właśnie oni zajmą ostatnie miejsce w tej grupie, na trzecim miejscu zakończą Polacy, na drugim Niemcy, a na pierwszym Chorwaci. Mi by się marzył awans Polski i Chorwacji właśnie ale to jest raczej nierealne bo Polska jeszcze nigdy w historii nie wygrała z Niemcami. Ale może sprawią niespodziankę, a tego im życzę.
Góral
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Ślązek » N gru 02, 2007 20:29:17

"Polska" grupa, czyli dla nas najważniejsza. Wiele osób mówi, że trafiliśmy znakomicie, ale nie popadałbym w taki huraoptymizm. Oto moje typy: 1. Niemcy - jedni z faworytów całych mistrzostw, bez wątpliwości najsilniejszy zespół w tej grupie. Ograć ich będzie niezwykle trudno, ale sądzę, że jesteśmy w stanie z nimi choćby zremisować. Na mistrzostwach świata w 2006 roku byliśmy już o włos od sprawienia sensacji, ale się nie udało. Być może teraz...
2. Chorwacja - pokazali charakter eliminując z walki o Euro Anglików, w kadrze mają wielu ciekawych piłkarzy grających w silnych europejskich klubach (chociażby Simic, Corluka, Srna, Leko, Kranjcar, Olic, Eduardo). Będą niezwykle groźni, ale na pewno są do pokonania. 3. Polska - obym się mylił :) . Jesteśmy debiutantami, ale na pewno nie jesteśmy na straconej pozycji. Pokazaliśmy w eliminacjach, że jesteśmy w stanie wygrywać z silniejszymi od nas drużynami i miejmy nadzieję, że pokażemy to również teraz. 4. Austria - współgospodarz Euro, ale jest to drużyna już od dawna grająca poniżej swoich możliwości. Na taką imprezę może się jednak zmobilizować, więc nie można ich lekceważyć.
10
Ślązek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Jagiellon » N gru 02, 2007 20:44:43

Mamy realne szanse na zdobycie kompletu zwyciestw w tej grupie. 1) Polscy kibice znow maja turniej tuz obok swojego kraju. Biorac pod uwage, ze w 2006 prezentowali sie lepiej niz pilkarze to teraz moze byc podobnie. Beda nasza duza sila w starciach z przeciwnikami. 2) Nasi spinaja sie do meczow z Niemcami. Jesli za Janasa potrafili sie bronic to za Leo moga odwazyc sie zaatakowac. Niemiaszki do tego nas nie doceniaja. 3) Chorwaci to rzeczywiscie mocna ekipa. Ale niedoceniaja nas bardziej niz Niemcy, a ich trener uwaza swoja ekipe za niepokonana. Jak najbardziej mamy szanse.
4) Austria. Im to nawet sedzia nie pomoze.
''aut bibat, aut abeat''
Jagiellon
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez redzilla » N gru 02, 2007 21:00:24

2-1 z austria, 1-1 z niemcami, 3-0 z polska
hvala
r.
U Boj, U Boj za narod svoj!
redzilla
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Veritaserum » N gru 02, 2007 21:13:55

Chorwacja zajmie pierwsze miejsce.[co z tego, ze w ostatnim meczu, towarzyskim zresztą wygralismy z nimi 1:0? Teraz to inna drużyna] Niemcy drugie, ale możemy powalczyć, why not? Myślę, że Polacy zmobilizują się na mecz z Niemcami w szczególności-będą chciali się odegrać za Mundial. A Austria najprawdopodobniej na końcu.
Jakbyśmy zamiast niemców dostali Rumunię, to kto wie...
*Arsenal Londyn
*Ajax Amsterdam
*Real Madryt
*Wisła Kraków
Veritaserum
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Leszek » N gru 02, 2007 21:14:30

redzilla napisał(a):2-1 z austria, 1-1 z niemcami, 3-0 z polska
hvala
r.

Wiedziałem ze jak tylko wejdziesz to zacznie się napinka.
To już nawet Austrie stawiasz że będzie trudniejszym rywalem od Polski???
Leszek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez MRS88 » N gru 02, 2007 21:23:11

Jagiellon napisał(a):Mamy realne szanse na zdobycie kompletu zwyciestw w tej grupie. 1) Polscy kibice znow maja turniej tuz obok swojego kraju. Biorac pod uwage, ze w 2006 prezentowali sie lepiej niz pilkarze to teraz moze byc podobnie. Beda nasza duza sila w starciach z przeciwnikami. 2) Nasi spinaja sie do meczow z Niemcami. Jesli za Janasa potrafili sie bronic to za Leo moga odwazyc sie zaatakowac. Niemiaszki do tego nas nie doceniaja. 3) Chorwaci to rzeczywiscie mocna ekipa. Ale niedoceniaja nas bardziej niz Niemcy, a ich trener uwaza swoja ekipe za niepokonana. Jak najbardziej mamy szanse.
Ciekawa interpretacja. Rzeczywiście wszystkie argumenty mają swoje uzasadnienie. Właśnie to niedocenianie przez rywali może być naszą bronią. Przed MŚ zrobiła się jadka jaką mamy łatwą grupę. I co polegliśmy. Janas dobrze radził sobie ze słabeuszami, ale z mocnymi to nie umiał nas poprowadzić. Natomiast Leo może znaleźć sposób na buńczuczność Niemców oraz Chorwatów. A Austria? No nie wiem musielibyśmy się mocno napracować, żeby przegrać. Jestem pewien, ze drużyna zostanie przygotowana tym razem do tej imprezy perfekcyjnie pod względem fizycznym i taktycznym inaczej niż półtora roku temu.
MRS88
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez zoki » N gru 02, 2007 21:57:55

Leszek, mam wrazenie ze Redzilla nie stawia wyzej Austrii od Polski ale tym rezultatem daje do zrozumienia, ze ciezko bedzie Chorwacji grajac w pierwszym meczu z gospodarzem. Oczywiscie jak zwykle gospodarzom beda pomadgac sciany, ale wydaje mi sie ze Niemcy, Polska i Chorwacja sa o tyle lepszymi zespolami niz Austria, ze nawet pomoc sedziowska nie wiele im pomoze. Jeszcze pare slow na temat bunczucznosci Niemcow i Chorwatow. Poczytajcie polskie fora i sami zobaczycie ze wiekszosc postujacych z lekcewazeniem podchodzi do reprezentacji Chorwacji przewidujac latwe zwyciestwo Polski, a sporo jest tez komentarzy prorokujacych latwe zwyciestwo nad Niemcami. W kazdym kraju mozna znalesc bunczuczne wypowiedzi, wiec nie ma co generalizowac. Tu w Chorwacji wiele sie pisze dzisiaj o rep. Polski. Pisze sie dobrze i z szacunkiem, ostrzegajac pilkarzy przed lekcewazeniem rywala. Zreszta, jak napisal jeden z dziennikarzy, szacunek nalezy sie kazdej reprezentacji ktora wywalczyla awans poprzez eliminacje (he-he, nie dotyczy to Austriakow)
Alfa fun forever !!!
zoki
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez ppawel » N gru 02, 2007 22:00:43

Też mam nadzieję, że Leo lepiej przygotuje naszych niż Janas. Po ost. meczach widać, że nawet z silnym potrafimy coś zagrać (u Janasa totalne dno, tylko się bronili). Austrii nie ma co lekceważyć, jednak grają u siebie i zawsze to jakaś mobilizacja.
ppawel
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Yarkko » N gru 02, 2007 22:35:21

Tak na dobrą sprawę trudno powiedziec na co tak naprawdę w tej grupie stac naszą reprezentację. Równie dobrze możemy wyjśc z pierwszego miejsca jak i skończyc z zerowym dorobkiem punktowym. Z każdym jestesmy w stanie osiagnąc kazdy wynik. Z Niemcami dwa lata temu przegraliśmy po niesamowitej walce 0-1, tracąc gola w końcówce meczu. Zgadzam się, że jest to murowany faworyt naszej grupy, ale uważam, że oni mają słabszą reprezentację niż dwa lata temu, a my jesteśmy mocniejsi. Ponadto gramy z nimi pierwszy mecz w turnieju, a nie jak na MŚ "mecz o wszystko". Wiem, że nigdy w historii z nimi nie wygraliśmy, ale to tylko statystyka, a kiedyś musi byc ten pierwszy raz... Chorwacji nie nalezy ani przeceniac, ani lekceważyc. Nie jest to już ten sam zespół, który zdobywał 3 miejsce na mundialu we Francji, ale dwukrotne pokonanie Anglii w tym zwycięstwo na Wembley ma swoja wymowę. Jest to jednak zespół w naszym zasięgu i wiele wskazuje na to, że to z nimi zagramy o awans w ostatniej rundzie meczów grupowych. Będzie to trzeci mecz obu druzyn na Euro 2008 i w grę może już wchodzic zmęczenie turniejem. Co do Austrii, to nie spotkałem się z pozytywną wypowiedzią na ich temat. Fakt, że przegrywają co się da, ostatni raz wygrali gdzieś w 2006 roku, ale są gospodarzami, a gospodarzy motywowac nie trzeba. Ponadto do Euro pozostało jeszcze pół roku, a przez ten czas dobry szkoleniowiec moze przynajmniej częściowo zmienic oblicze zespołu. Typował nie będę bo na to jest za wcześnie, ale uważam, że jesteśmy nieobliczalni i to może byc jeden z naszych atutów na boiskach Austrii (a może i Szwajcarii)!
Yarkko
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Machos » N gru 02, 2007 22:36:04

Miejmy nadzieje że będzie dobrze. Polacy są w stanie pokonać Niemców. Dlaczego Niemców? Gdyż Chorwację uważam za zdecydowanego faworyta "Polskiej grupy". Z Austriakami nie powinno być kłopotu, chociaż wiadomo że gospodarze zawsze są groźni.
Stawiam że z Austrią wygramy 2:0, z Niemcami remis bezbramkowy lub 0:1 w dupę, i z Chorwacją również w dupę tyle że 2:0.
Typ:
1.Chorwacja
2.Niemcy/Polska
3.Polska/Niemcy
4.Austria
Pozdrawiam bardzo 8)
ARSENAL!!!

Turów Zgorzelec
Machos
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Rob05 » N gru 02, 2007 22:54:57

MRS88 napisał(a):
Jagiellon napisał(a):Mamy realne szanse na zdobycie kompletu zwyciestw w tej grupie. 1) Polscy kibice znow maja turniej tuz obok swojego kraju. Biorac pod uwage, ze w 2006 prezentowali sie lepiej niz pilkarze to teraz moze byc podobnie. Beda nasza duza sila w starciach z przeciwnikami. 2) Nasi spinaja sie do meczow z Niemcami. Jesli za Janasa potrafili sie bronic to za Leo moga odwazyc sie zaatakowac. Niemiaszki do tego nas nie doceniaja. 3) Chorwaci to rzeczywiscie mocna ekipa. Ale niedoceniaja nas bardziej niz Niemcy, a ich trener uwaza swoja ekipe za niepokonana. Jak najbardziej mamy szanse.
Ciekawa interpretacja. Rzeczywiście wszystkie argumenty mają swoje uzasadnienie. Właśnie to niedocenianie przez rywali może być naszą bronią. Przed MŚ zrobiła się jadka jaką mamy łatwą grupę. I co polegliśmy. Janas dobrze radził sobie ze słabeuszami, ale z mocnymi to nie umiał nas poprowadzić. Natomiast Leo może znaleźć sposób na buńczuczność Niemców oraz Chorwatów. A Austria? No nie wiem musielibyśmy się mocno napracować, żeby przegrać. Jestem pewien, ze drużyna zostanie przygotowana tym razem do tej imprezy perfekcyjnie pod względem fizycznym i taktycznym inaczej niż półtora roku temu.

wg mnie niewiele można dodać d tych komentarzy i bardzo mi się podoba ta nasza cudowna broń jaką jest niedocenianie nas przez rywali :)
walczymy o zwycięstwo z Niemcami w pierwszym meczu, bo nie ma co teoretyzować, tylko trzeba będzie gryźć trawę to i szanse będą niezłe. Jak będzie remis też nie będzie tragedii. Faktycznie przychylam się do tezy, że ważniejszy będzie chyba mecz z Chorwacją, bo zdecyduje o awansie.
Austrię ogramy (wg mnie), ale po ciężkim meczu z 1:0. zwycięstwo i 2 remisy to powinno stać się, ale możliwe są też 2 zwycięstwa...
Trafienie na Portugalię, Czechów, lub Szwajcarów w ćwierćfinale daje prawo myśleć realnie (wielu odsądzi mnie od czci wiary i ... rozumu), ale tak o Polsce w półfinale!!!
Możemy skończyć jak Bułgarią na czwartym miejscu, ale wejście do czwórki to sukces, którego głodni są polscy piłkarze i cały naród.
Dobrze by były, żeby na 7 miesięcy ktoś wspomniał moje słowa.:)
Howgh! :D
Nowy :)
Rob05
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez mikus99 » N gru 02, 2007 23:31:37

Rob05 napisał(a):Jak będzie remis też nie będzie tragedii.

jak bedzie remis to bedzie swieto. nie mow ze 'walczymy z Niemcami o zwyciestwo ale z remisu mozemy sie teoretycznie cieszyc choc pozostanie niedosyt'. jezeli nie przegramy to bedzie swieto, ale watpie w to. Polska nie jest taka potega zeby myslec o ogrywaniu Niemcow, co z ciebie taki optymista? a dalsza optymistyczna czesc twojego posta to chyba tylko sny i marzenia. wielkim sukcesem bedzie wyjscie z grupy a i trzecim miejscem w grupie nie mozna zbytnio gardzic, a ty myslisz o polfinale?
mikus99
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez redzilla » N gru 02, 2007 23:53:57

leszek , chce zeby polska wyszla z grupy z moja chorwacja
zoki hvala ze wszystko wyjasniles
uwazam polske za sto razy lepszy zespol od austri,
dalem 2-1 bo to mecz otwarcia , nerwy pressja itd.
a to ze dalem ze wygramy z polska 3-0 to tylko dlatego ze przed meczem z anglia myslalem ze wygramy 3-1 a pisalem ze bedzie remis
dlatego tym razem mysle glosno.
mam to gdzies ze ludzie maja moja druzyne za srednia.
statystyki mowia same za siebie.
teraz mamy mega sklad i to na lata do produ i fantastycznego trenerea ktory robi z nich komandosow.
juz i tak zdazylem przeczytac na 'polskich ' stronach
ze bilic wyglada jak pedal...spoko nic sie tu niw zmiENIA.
U Boj, U Boj za narod svoj!
redzilla
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Leszek » Pn gru 03, 2007 00:26:45

redzilla napisał(a):leszek , chce zeby polska wyszla z grupy z moja chorwacja
zoki hvala ze wszystko wyjasniles
uwazam polske za sto razy lepszy zespol od austri,
dalem 2-1 bo to mecz otwarcia , nerwy pressja itd.
a to ze dalem ze wygramy z polska 3-0 to tylko dlatego ze przed meczem z anglia myslalem ze wygramy 3-1 a pisalem ze bedzie remis
dlatego tym razem mysle glosno.
mam to gdzies ze ludzie maja moja druzyne za srednia.
statystyki mowia same za siebie.
teraz mamy mega sklad i to na lata do produ i fantastycznego trenerea ktory robi z nich komandosow.
juz i tak zdazylem przeczytac na 'polskich ' stronach
ze bilic wyglada jak pedal...spoko nic sie tu niw zmiENIA.

Nie możesz wszystkcih wrzucać do jednego worka. Ja tam mam duży szacunek do Chorwatów ale tak się nie zapędzaj z tym 3:0 :P
Leszek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lukasz_Juve » Pn gru 03, 2007 00:36:40

Grupa bardzo trudna. Ale nikt nie wierzył że trafimy na grupę marzeń...
Niemców nie trzeba przedstawiać, czołowy zespół świata, gra ofensywny futbol, gorzej już z defensywą, ale to nie nasze zmartwienie.
Chorwacja to zespół o tyle nieprzewidywalny co zaskakujący. Potrafi wygrać we wspaniałym stylu z zespołami lepszymi od siebie i przegrać lub rozgrywać słabe zawody z teoretycznie słabszymi zespołami (patrz. MŚ 2006). Trzeba jednak na ten zespół uważać i nie brać pod uwagę wygranego sparingu przed MŚ...
Austria - gospodarz, a z tymi gramy fatalnie. Im wszystko wolno, każdy im pomaga, więc bardzo trudna przeprawa nas z nimi czeka. Jednak popatrzeć z drugiej strony, nie wygrała już od 10 meczów, remisowała z Maltą, co pokazuje jej wartość...
Mimo wszystko liczę na awans wspólnie z Niemcami.
"Mamy palące pragnienie zwycięstwa w naszym DNA." Claudio Ranieri
Lukasz_Juve
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Rob05 » Pn gru 03, 2007 10:42:59

mikus99 napisał(a):jak bedzie remis to bedzie swieto. nie mow ze 'walczymy z Niemcami o zwyciestwo ale z remisu mozemy sie teoretycznie cieszyc choc pozostanie niedosyt'. jezeli nie przegramy to bedzie swieto, ale watpie w to. Polska nie jest taka potega zeby myslec o ogrywaniu Niemcow, co z ciebie taki optymista? a dalsza optymistyczna czesc twojego posta to chyba tylko sny i marzenia. wielkim sukcesem bedzie wyjscie z grupy a i trzecim miejscem w grupie nie mozna zbytnio gardzic, a ty myslisz o polfinale?

cieszę się, że się odniosłeś do mojej wypowiedzi i rozumiem twoje argumenty. jednakże mam prawo mieć swoje zdanie. Oto moje argumenty:
mój optymizm (nawet realizm) wynika z faktu, że ogromnie niewiele nam zabrakło do remisu za Janasa, gdzie chłopaki cały mecz się bronili a McBoruc wyciągał wszystko co leciało. czyli brak szczęścia.
różnica za Janasa i Leo jest widoczna gołym okiem. Piłkarze bez kompleksu polaczka (czyli nie trzęsący majtkami przed uznanymi firmami) jak Smolarek, Krzynówek, Boruc, Błaszczykowski czy nawet Lewandinho są w stanie wyjść na Niemców z postanowieniem poprawy, a przy dobrych wiatrach i kłopotach Niemców z bramkarzami (załóżmy że zagra rekomendowany przez Kahna na swojego następcę Tim Wise - vel. Babol) to jest szansa przy strzałach z dystansu, jak w meczu z Belgia czy Portugalią...
Ja nie opieram swoich teorii na papierze (czyt. ranking fifa) tylko zakładam pewną krzywą rosnącą dla naszej reprezentacji oraz formę za 7 miechów.
Wiem, że taka ekstrapolacja (ładne słowo oznaczające przewidywanie zdarzeń :D) może być nieprawdziwa, ale pojedziemy na mundial w roli kopciuszka i wcale nie jest wykluczone, że on wykreuje nowe gwiazdy sposób naszej kadry.
Jest dużo niewiadomych jak kontuzje, forma, przemęczenie sezonem (to dotyczy właśnie Niemców), czy inne czynniki, które wzięte pod uwagę pozwalają na takie optymistyczne wg twojej opinii tezy.
a co do remisu, to nie będzie tragedii, bo jedziemy po zwycięstwo, remisy z Niemcami są sukcesem dla drużyn pokroju Walii, dla nas to plan minimum :D
półfinał nie jest mrzonką, jeśli uwzględnisz, że spotkamy się z przeciwnikiem z grupy B (gdzie też może dojść do niespodzianek) a jakby Portugalia wygrała grupę a my wychodząc z drugiego miejsca trafimy na nich...widzisz o czym mówię :D
także sursum corda i do boju!:)
pozdrawiam
Nowy :)
Rob05
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez MarcinMaj » Pn gru 03, 2007 11:35:28

a o to moje typy ale najpierw analiza
Niemcy-maja kryzys.bramkarze to juz emeryci,lehman,khan i ten hildebrand (nie wiem jak sie go pisze ale broni w valenci)to sa bramkarze rezerwowi a z calym szacunkiem neimcy nie maja innych bramkary na europejskim poziomie.srodek juz tez nie tak mocny a w ataku tylko klose jest postrachem bo podolski jakos nie umie znalezc miejsca w klubie.Ale z Niemcami jest pewien "problem" oni zawsze graja dobrze na turniejach.
Chorwaca-silny zespol,zlozony moze nie z gwiazd swiatowych ale kilku europejskich napewno.Juz na zeszlym turnieju bylo widac ze beda bardzo mocni ale wracajac do meczu z anglia gdyby nie pierdola (bramkarz) anglikow to by przegrali
Polska- nie bede sie rozpisywal o nas bo to nie bylo by do konca pisane umyslem tylko sercem.Jak panu "kroku,kroku" uda sie zbudowac im forme zeby zasowali jak ruskie motorki przez 90 min (braki trzeba nadrabiac wybieganiem-grecja)i beda skoncentrowani to mozemy wygrac grupe ale jak jedno z tych rzeczy nei wypali to moze byc problem z awansem
Austria - gospodarz osobiscie nie pamietam zeby gosdpodarz nie wyszedl z grupy (na MS japonie chyba ale korea juz tak),o kibicow nie ma sie co martwic bo oni sa daremni w austri co najwyzej se moga marsza pogrzebowego puscic albo takie utwory jak przy losowanie grup ale nei wiem czy jest roznica miedzy nimi a marszem zalobnym.Druzyna najslabsza ale w pilce wszystko sie moze zdarzyc
1.Chorwacja
2.Polska (licze ze leo im posci 4 pancernych zeby wziel przyklad i pokonali szkopow ;) ) 3.Niemcy
4,Austria
MarcinMaj
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Harpagon » Pn gru 03, 2007 12:10:15

Płakać mi się chce jak czytam posty tego typu jak chociażby MarcinaMaja.
Hildebrand emerytem?! Jest on ledwie o rok starszy od Boruca (chyba, że to był skrót myślowy, a to przepraszam). Kahn w reprezentacji?! Najpierw zastanów się co piszesz, a potem ewentualnie wypowiadaj się na forum. Byłbym niezmiernie Ci wdzięczny. Ponadto piszesz, że szkopy mają niby kryzys. Jest to w mniemaniu wielu recenzentów piłki reprezentacyjnej najlepsza obecnie drużyna świata. Praktycznie na każdej pozycji mają lepszych zawodników zarówno od Chorwatów jak i od Polaków. Od tych dwóch ekip jesteśmy lepsi jedynie na pozycji bramkarza, a to tak tylko kiedy Boruc będzie miał dobry dzień i nie daj boże nie złapie kontuzji. Zresztą moim skromnym zdaniem pierwsze miejsce zajmą Niemcy (jeżeli wygrają z nami na początek i złapią wiatr w żagle to pokonają Chorwatów, w końcu to "drużyna turniejowa"). Natomiast nasz ostatni mecz w grupie z Chorwacją zdecyduje o tym kto awansuje z 2 pozycji. Austria będzie rzecz jasna tylko tłem.
Liczę przede wszystkim na to, że Chorwaci "zjedzą sami siebie" i nie wytrzymają presji, jak na ostatnim Weltmeisterschaft i pamiętnym meczu z Australią.
Pozdrawiam.
Brak
Harpagon
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Babinicz » Pn gru 03, 2007 12:35:01

Nie wiem czy mamy szanse z Niemcami i Chorwacją, ale wiem, że możemy spróbować powalczyć. Wylosowaliśmy Austrię. Zatem lepiej trafić naprawdę nie mogliśmy. To dla nas optymalna grupa. Lepsza Chorwacja, niż Mistrzowie Świata-Włosi czy Szwedzi (z którymi grać nie umiemy). Na Czechów trafimy w eliminacjach do Mundialu w RPA, zatem Chorwacja znowu obok Austrii jest dla nas najlepszym rozstrzygnięciem. Z koszyka 3 wylosowaliśmy Niemców, na papierze niby najsilniejszy zespół, ale ja wolę Niemców od Hiszpanów. To zresztą oczywiste, zważywszy, że temu meczowi towarzyszyć będzie specjalny smaczek. I tyle po kalkulacjach. Żeby wyjść z grupy na Euro trzeba pokazać kawał dobrej piłki we wszystkich 3 spotkaniach. Zatem do dzieła. ps. (ciekawostką jest, że wszystkie Nasze mecze rozgrywane będą w godzinach wieczornych o 20:45 - to będzie święto).
Nienawidzę...
Babinicz
Grande l'emozione

Postprzez Philip » Pn gru 03, 2007 17:55:05

Moje krótkie spostrzeżenia dotyczące drużyn grających w naszej grupie (przed samym Euro postaram się rozłożyć naszych rywali na czynniki pierwsze):
Austria - współgospodarz imprezy. Kadrowo najsłabsza ekipa, nie ma doświadczenia na wielkich imprezach. Ja w odróżnieniu od wielu forumowiczów nie demonizowałbym pomocy "ścian" - tak słabej drużynie nawet największe ściany nie pomogą, kibice także nie - pozostałe ekipy w tej grupie mają znacznie lepszych fanów, którzy bez większego problemu przekrzyczą nawet pięciokrotnie liczniejszych Austriaków. Najgroźniejsi mogą być sędziowie, jednak wydaje mi się, że UEFA nie pozwoli sobie na jakieś zbytnie forowanie gospodarzy.
Uważam że Alpejczycy nie mają szans na wyjście z grupy, każdy punkt zdobyty przez tą drużynę będzie dla mnie niespodzianką. A jak dobrze pójdzie, to my będziemy mogli pozbawić ich szans na awans w bezpośrednim meczu - niech zagrają sobie z Niemcami o nic. 8) Chorwacja - nasz główny przeciwnik do zajęcia 2 miejsca w grupie. Na tą chwilę drużyna mocniejsza od Polski, posiada lepszych piłkarzy, grających w dobrych klubach, oraz znakomitych kibiców, którzy będą mieli dosłownie "rzut beretem" do Austrii. Stać ją na bardzo wiele - w meczu o pietruszkę pozbawili Anglię szans na awans, jednocześnie są też w stanie przegrać z przeciętniakami w stylu Macedonii. Właśnie te wahania formy są ich największym problemem, można też postarać się ich sprowokować, a wtedy wylot kilku graczy z boiska jest pewny.
Obiektywnie patrząc, powinni wyjść z grupy przed Polską, ja mam nadzieję, że okażemy się jednak lepsi od nich, a najlepiej by było, gdybyśmy awansowali razem kosztem Szkopów. :twisted: Niemcy - trzecia drużyna ostatniego Mundialu, dla wielu główny faworyt imprezy. Tradycyjnie mieli szczęście w losowaniu- trafili do dość łatwej grupy, w której pozostałe drużyny powinny im pasować stylem gry (najmniej Chorwaci). Obecne pokolenie jest bardzo zdolne piłkarsko, trzeba jednak zwrócić uwagę, że praktycznie wszyscy napastnicy to emigranci lub dzieci emigrantów a nie rdzenni Niemcy. Typowa drużyna turniejowa, bardzo ciężka do zatrzymania. Ich największą słabością jest obsada pozycji bramkarza - Lehmann nie gra w klubie, gdy Hildebrand broni w Valencii, to puszcza sporo bramek, pozostali golkiperzy są co najwyżej nieźli. Kolejną wadą może byc zlekceważenie przeciwników, chociaż akurat Szwabom coś takiego zdarza się bardzo rzadko.
Murowany faworyt do wyjścia z grupy, teoretycznie najmocniejsza ekipa w naszej połówce i główny kandydat do finału. Osobiście mam nadzieję, że się osrają.
Polska - nasza kadra. Najtrudniejsza do obiektywnej oceny - serce mówi jedno, rozum drugie. Nasze atuty to na pewno szkoleniowiec, bramkarze oraz kilku niezłych graczy ofensywnych z Ebim Smolarkiem na czele oraz najlepsi na świecie kibice. Wady to przeciętna obrona, słaby atak, oraz brak ogrania w klubach niektórych graczy. Problemem może być też to, że mecz otwarcia gramy z Niemcami - ewentualna porażka może załamać drużynę.
Czy wyjdziemy z grupy - nie wiem, mam nadzieję, że tak, ale na dzień dzisiejszy postawiłbym na Chorwatów. Na Euro może to jednak wyglądać zupełnie inaczej...
Nie ma mnie tu już raczej. :wink:
Philip
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez costuha » Pn gru 03, 2007 21:39:27

Grupa strasznie wyrównana, faworytami i to zdecydowanymi są Niemcy i Chorwaci.
Niemcy - Faworyt ale co z tego ? będą musieli się zmierzyć z Polska i Austrią które mają coś do udowodnienia i zagrają z pełnym zaangażowaniem przeciwko Niemcom, i jesli Niemcy ugrają punkty na tych zespołach to po ogromnych męczarniach, do tego mają Chorwacje za rywala która w razie wpadki może zupełnie pozbawić ich złudzeń.
Austria - Teoretycznie najslabszy zespol na mistrzostwach a takich wlasciwie powinno sie bac najbardziej, oni nie maja nic do stracenia, dodatkowo walcza u siebie i beda chcieli osiagac jak najlepsze rezultaty, potencjal pilkarski maja dość słaby jednak oddanie serca na boisku moze przyczynic sie do sensacyjnych wynikow, mam jedynie nadzieje ze Polacy jednak w mecz z Austria zagraja ciut lepiej niz Austria i pozwoli im to na zwyciestwo.
Chorwacja - Osobiście uważam ze ten zespol moze sie zachlysnac sukcesem w fazie eleminacyjnej, pelni pychy Chorwaci sa pewni swego i czuje ze los ich skarci juz podczas pierwszego meczu z Austria.
Polska - Z Niemcami o honor ! trzeba szwabom pokazac ze Polak potrafi i osmieszymy ich przed cala Europa, kopiac im tylek... to moje takie skromne marzenie, ale obiektywnie licze ze po prostu nie przegramy tego meczu, kluczowy bedzie mecz z Austrią który będzie trzeba koniecznie wygrać a z Chorwarami zagrać na tyle dobrze by uzyskać awans do dalszych gier.
Niewątpliwie grupa bedzie miala sporo podtekstow i dobrze, osobiscie twierdze ze dla Niemcow bedzie to szalenie ciezka grupa i ich awans z niej nie musi być tak pewny.
moje typy :
1. Chorwacja
2. Polska
3. Niemcy
4. Austria
ew. wyniki :
Polska - Niemcy 1-1
Austria - Chorwacja 1-1
Chorwacja - Niemcy 2-1
Austria - Polska 0-1
Polska - Chorwacja 0-0
Niemcy - Austria 0-0
=D>

It's my time to shine
I can't let nothing hold me back
This ring is my stage

It's my life
and i aint gonna waste it
my dream
You know I gotta chase it
No Fear, No time to go back
I've gotta leave a pint of
blood on that mat
this is it
It's all I got
One Blood
One Heart
One Mind
And one shot
costuha
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez shaft » Pn gru 03, 2007 22:20:20

na dzien dzisiejszy moim zdaniem skonczy sie na grupie
przegramy z Niemcami ktorzy sa silniejsi od nas
z Chorwatami ktorzy lubia atakowac i graja pilke urozmaicona
z austria moze wygramy-choc to gospodarz i maja bardzo zdolna mlodziez-byc moze polaczenie mlodziezy z doswiadczonymi zawodnikami pomoze im cos ugrac na tych mistrzostwach
mamy slaba obrone-na slabe druzyny w eliminacjach na portugalie grajaca w kratke i srednia serbie starczylo ale na chorwatow i niemcow to jest zdecydowanie za malo
sugerujecie sie tym ze Chorwaci przegrali z macedonia na wyjezdzie-my przegralismy z Armenia
Chorwaci dwa razy wygrali z Anglia dwa razy ograli Izrael poradzili sobie z Rosja
to oni bede walczyc na dzien dzisiejszy z Niemcami o pierwsze miejsce
u nas znow optymizm-mamy szanse itp.
przed MS gdzie mielismy teoretycznie jeszcze slabszych rywali konczylo sie na grupie
tym razem tez tak bedzie
Benhakker to nie cudotworca
Polska nie nalezy do najmocniejszych w Europie
nasi zawodnicy graja wprzecietnych klubach lub w tych klubach grzeja lawe
MS czy ME to zupelnie inna atmosfera inna motywacja-to nie eliminacje
tutaj nie mozemy liczyc na to ze Chorwaci czy Niemcy beda mieli slabszy dzien bo to raczej sie nie zdarzy
moja prognoza
3 mecz z Austria o pietruszke
obym sie mylil ale teraz spokojnie postawie na to pieniadze
Polska nie wyjdzie z grupy-sa lepsi i silniejsi w naszej grupie
z druzyn wystepujacych na ME mamy zdecydowanie najslabsza lige
nie powtorzymy wyniku Grecji-bo tam ten sukces byl czyms podparty
w naszym wypadku prozno tego szukac-slaba liga w europejskich pucharach nie istniejemy
shaft
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez zoki » Pn gru 03, 2007 22:25:39

Zauwazylem ze wiele osob pisze rozne dziwne i zdumiewajace rzeczy na temat druzyny chorwackiej wiec postaram sie pare kwestii wyjasnic. Rozumiem ze wbrew doskonalym wystepom i wysokiej pozycji w rankingu nie jest ona uwazana przez wielu za europejska potege pilkarska stad tez wiele osob nie sledzi dokladnie poczynan w tej druzynie i stad takie dziwne spostrzezenia.
Zacznijmy po kolei:
1. Wielu "fachowcow" twierdzi, ze Chorwacja ma wielkie wahania formy, moze rozegrac wspanialy mecz, ale moze tez z kazdym przegrac. Takie opinie nie pojawiaja sie tylko na naszym forum, ale ostatnio nawet taki wielki "fachowiec" jak Engel powiedzial ze Chorwacja potrafi wygrac z kazdym ale tez wysoko przegrac. Zadam wiec pytanie. Z kim to Chorwacja pod wodza Slavena Bilica tak wysoko przegrala? Jakies przyklady? Odpowiadam. Z nikim panie Engel. Cos sie panu w glowie poprzewracalo. Jedyna porazka to ta z Macedonia. Wszyscy sie tej porazki uczepili jak rzep psiego ogona, a powiedzcie szczerze, kto z Was ogladal mecz (a nie tylko skrot bramek?). Dla starszych kibicow podam jedno porownanie. Przypomnijcie sobie mecz na MS '74 kiedy to Polska grala z Niemcami na zalanym woda stadionie. Slyszy sie wiele opinii ze tamten mecz w ogole sie nie powinien odbyc ze wzgledu na stan boiska. A teraz sobie wyobrazcie ze w Macedonii boisko bylo 10 razy gorsze. Na poczatku spotkania 60% boiska to byla gola ziemia (a wlasciwie bloto). Z ostatnim gwizdkiem sedziego trawy nie bylo juz wcale. Czy jakakolwiek druzyna, ktora zapewnila sobie awans i czeka ja za 4 dni wielki spektakl na Wembley bedzie w takich warunkach grala na powaznie by nabawic sie groznych kontuzji? Odpowiedz jest oczywista. 2. Ktos wyzej napisal ze Chorwatow mozna sprowokowac, paru wyleci z boiska i mecz bedzie mozna latwo wygrac. Wiem ze to zart, ale dla niewiedzacych podam jeden ciekawy fakt. Otoz w eliminacjach do Eurio Chorwaci otrzymali najmniej zoltych kartek i zdobyli nieoficjalny tytul druzyny grajacej fair-play. Nie liczylbym wiec na jakies seryjne wyrzucanie z boiska bo to sa zbyt doswiadczeni pilkarze by dali sie sprowokowac.
3. Wiele osob umniejsza wygrana Chorwacji nad Anglia (2 razy) mowiac ze gdyby nie bramkarze to Chorwacja by te mecze przegrala. Czyzby? Kto z Was ogladal mecz z Anglia w Zagrzebiu? Pewnie niewielu. Wiec kolejny fakt. Anglicy oddali 1 (slownie: JEDEN) strzal na bramke Chorwacji i to w doliczonym czasie. Robinson zawalil bramke, ale druga!!! Wtedy bylo juz 1:0 dla Chorwacji wiec wyniku meczu to nie zmienilo. W meczu na Wembley zawalil pierwsza bramke, zgoda. Ale po pierwsze gdyby jej nie puscil byloby 2:2 (wiec remis a nie przegrana) a po drugie, paradoksalnie, bramkarz byl wg. mnie najlepszym zawodnikiem w druzynie angielskiej. W trakcie spotkania wybronil bodajze trzy setki Chorwatow (plus byla jeszcze poprzeczka) wiec rownie dobrze mozna postawic teze ze gdyby nie bramkarz byloby 5:2 dla Chorwacji. Rozumujac jak Ci ktory pomniejszaja sukces z Anglikami mozna powiedziec ze Polska tez miala szczescie wygrywajac (tylko raz) z Portugalia (by przegrac u siebie z finami czy na wyjezdzie z Armenia). 4. Powszechne sa opinie ze Niemcy maja na kazdej pozycji lepszych zawodnikow od Chorwacji. Byc moze, jednak ja mam inne zdanie. Co do bramkarzy to trudno wyczuc. Chorwacja ma niezlych, ale nie nadzwyczajnych. Pletikosa potrafi wiele ale tez zdarzaja mu sie kiksy. Natomiast w odbronie to juz sprawa wyglada inaczej. Corluka (Man. C) jest naprawde swietnym obronca a do tego czesto i bardzo skutecznie wlacza sie do akcji ofensywnych. Moim skromnym zdaniem to jeden z lepszych mlodych prawych obroncow w Europie. Reszta uwazam ze tez trzyma wysoki poziom (R. Kovaè, D. ©imić, J. ©imunić).
Linia pomocy jest lepsza, powtarzam, lepsza od Niemieckiej. I pisze to z pelna swiadomoscia. Dario Srna to geniusz prawego skrzydla a takze wysmienity egzekutor rzutow wolnych. Niko Kranjèar jest najlepszym graczem Portsmouth i od poczatku sezonu w Premiership jest w 11 ligi (o czyms to swiadczy). Niko Kovaè być moze na papierze jest najslabszy (gra w Austrii u Trapattoniego) ale to jest kluczowy czlowiek reprezentacji, prawdziwy kapitan, motywator. No i zostale Luka Modrić. Juz dzis uwazany za jednego z najlepszych pomocnikow jesli nie na swiecie to w Europie. Dla ciekawosci. Staral sie o niego Bayern Munchen. Wielki Bayern. Niestety, jest on juz ZA DROGI dla Bayernu. W grze pozostaly juz tylko Chelsea, Arsenal i ManC a w tym momencie cena zaproponowana przez ManC to 28 mln Euro. Na lawce jest jeszcze mlodziutki Rakitić, objawienie Bundesligi, powoli wprowadzany do reprezentacji przez Bilića, Leko (bardzo dobre wystepy w Francji) czy tez Babić. Atak tez jest niczego sobie. DaSilva, Petrić, Oli, Mandzukić na pewno nie sa gorsi od Klose czy Podolskiego (szczegolnie pierwsi trzej). 5. Powszechne sa opinie ze w Chorwacji po losowaniu zapanowala euforia i totalne lekcewazenie Polski. Nic podobnego!!! Wrecz przeciwnie. Sam Bilić powiedzial ze grupa jest silna, ze Polske trzeba absolutnie szanowac i przystapic do meczu z pelna koncentracja i ze bedzie to bardzo ciezkie spotkanie. Co do euforii to w zasadzie we wszystkich 4 krajach bylo widac zadowolenie (glownie ze wzgledu na unikniecie grupy smierci) a komentrze lekcewazace przeciwnikow pojawialy sie wszedzie (i na forach niemieckich i polskich i chorwackich). Powtarzam wiec jeszcze raz. Nikt tutaj Polski nie lekcewazy a czasem nawet slychac opinie ze latwiej bedzie zagrac z Niemcami niz z Polska.
Nie napisalem tego wszystkiego by udowadniac komus ze Chorwacja jest niepokonana i ze sie przespaceruje do finalu. Nic z tych rzeczy. Rownie dobrze moze nie wyjsc z grupy, jak kazda z pozostalych druzyn. Chce jedynie pokazac jak sprawy stoja tym piszacym, ktorzy swoja wiedze o reprezentacji Chorwacji opieraja wylacznie na migawkach z dwoch ostatnich meczow eliminayjnych. I na koniec. Moim najwiekszym marzeniem jest by z grupy wyszly Chorwacja (ktorej oczywiscie jestem wiernym kibicem) i Polska (ktorej rowniez jestem wiernym kibicem, zaraz po Chorwacji)
pozdro
Alfa fun forever !!!
zoki
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Bianco » Pn gru 03, 2007 23:24:48

Czemu zakładacie że przegramy pierwszy mecz z Niemcami? Na MŚ też byliśmy skazani na sromotną porażke a mało nie brakło a byłby remis:D Teraz dodatkowym atutem będzie Leo, skoro Janas potrafił zmotywować drużyne na taki mecz to Leo tym bardziej.
Jak usłyszałem że Austria sie cieszy że zagra z nami i że dzięki Polsce mają szanse awansować dalej to nie mogłem sie powstrzymać ze śmiechu. Austria będze najsłabszą drużyną na tych mistrzostwach.
Wierze w to że wyjdziemy z tej grupy nawet na 1 miejscu, optymizmu nigdy za wiele
Bianco
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Harpagon » Wt gru 04, 2007 00:00:02

Do Zakiego:
Skoro kilka punktów odnosiło się do mojego krótkiego postu, to nie wypada mi nie odpisać.
Jako, że jesteś fanem rep. Chorwacji to zdaję sobie sprawę z tego, że możesz nie zauważać pewnych mankamentów drużyny Bilicia.
Na początek kwestia odporności psychicznej. Piszesz, że drużyna nabrała doświadczenia i nie da się już sprowokować. Taa. Kim się różni obecna drużyna od tej z ostatniej ważnej imprezy, czyli WM06. Otóż o ile się nie mylę to z tamtej ekipy odeszli jedynie Prso i Klasnic (ze wzg. na jego problemy z nerką/ami). To jest praktycznie ten sam team co sprzed dwóch lat, a psychikę zawodnika jest trudno zmienić. Poza tym kto dostał te czerwone kartki na tamtym turnieju. Bodajże Simić i Simunić, czy to nie są piłkarze obyci, doświadczeni, którzy powinni być wzorem dla młodych wilczków Modricia, Eduardo, Corluki czy też Rukaviny? Z tego wynika, że doświadczenie nie zawsze idzie w parze z, (tu uwaga!), podatnością na prowokacje rywali, a dużą rolę odgrywa tu psychika gracza w ważnych momentach (mowa tu oczywiście o turnieju finałowym, a nie o eliminacjach, gdzie 2/3 meczy to spotkania ze słabiakami).
Druga kwestia, czyli składy Niemiec i Chorwacji.
1. Bramkarze zgoda. Tutaj jest loteria. Pozycja Pletikosy jest raczej niepodważalna, natomiast dziwię się Loewowi, że nie postawi na będącego obecnie w najlepszej formie z Niemców Roberta Enke. 2. Obrona. Tutaj to chyba jednak przesadziłeś i pojechałeś po bandzie. Corluka i młodszy Kovac lepszy od pary Metzelder-Mertesacker?! Jedyną przewagę Chorwatów nad Niemcami widzę jedynie na pozycji Friedricha, którego bije na głowę zdecydowanie Srna (chyba, że będzie grał w pomocy, to dysproporcje się zmienią).
3. Pomoc. Tutaj jest już pewna równowaga, chociaż liczę na to, że Schweinsteiger wkońcu wróci do swojej dawnej formy i przestanie już cieniować w Buli. Co do Modricia, to wg mnie jest on przepłacany. Coś jak Pepe, chociaż co prawda nie aż to tego stopnia. A wszystko przez to, że tego lata Achmetow dawał za niego Dinamo 20 baniek, co automatycznie podniosło jego cenę.
4. Atak. Pary Eduardo-Olić i Klose-Kuranyi są też podobnej klasy, lecz nie chcę tutaj się wypowiadać, ponieważ nie widziałem jeszcze w akcji Eduardo dłużej niż 20 minut, a to jednak za mało żeby go oceniać. Co do Olicia to uważam, że prezentuje on obecnie podobny poziom co Kuranyi, ale Klose to jednak inna półka i wątpię żeby w przyszłości stał się tej klasy zawodnikiem co on. Aha i jeszcze coś. Śmieszą mnie wypowiedzi o "polskim ataku" u Niemców. Podolski wypadł z pierwszej 11 co spowodowane było kontuzją. Teraz na jego miejsce wskoczył Kuranyi i prezentuje się na tyle dobrze ażeby być partnerem w ataku dla Klosego.
No i to chyba tyle.
Miłego czytania.
Brak
Harpagon
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez MRS88 » Wt gru 04, 2007 00:31:17

http://sport.interia.pl/pilka-nozna/new ... ta,1020853
Nic wypada tylko pokazać Niemcom miejsce w szeregu :) W sumie typowe dla Niemców. Już czują się finalistami tych Mistrzostw. Oj ile bym dał abyśmy na spółę z Chorwatami pokazali im, że zbytnia pewność nie popłaca. 8)
MRS88
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Password » Wt gru 04, 2007 04:26:05

Leo Beenhakker napisał(a):To bardzo dobre losowanie. Gdybym był Polakiem, na pewno bym się cieszył.......nie wygrywa się na papierze ale na boisku...

Nie mają sensu dywagacje czy to dobra czy zła grupa (wiadomo będzie po ostatnim meczu 8) ) , jednak możemy się pokusić o rozeznanie przeciwników . W pierwszym meczu zagramy z NIEMCAMI czyli z drużyną z którą jeszcze nie wygraliśmy w historii. Czy mamy jakieś szanse na dobry wynik ? Wydaje mi się że tak (może 30%). Patrząc na poszczególne formacje to z tyłu (bramka + obrona) jesteśmy na równi ; no może niewielki plus na pozycji bramkarza. Jednak w formacjach ofensywnych widzimy zdecydowaną przewagę zachodnich sąsiadów. Ogólnie oceniając obie kadry widzimy przewagę Niemców jednak powtórzę za Leo "nie wygrywa się na papierze". Więc gdzie widzę szansę na dobry wynik ? W waleczności Polaków, prawdopodobnie nasze orły będą wychodziły na boisko myśląc "to coś więcej niż mecz". Będą chcieli się zrewanżować na WM06 (choć dla mnie mieliśmy szczęście bo jakby było 4-0 to nie można powiedzieć że przegraliśmy za wysoko). Natomiast Niemcy możliwe że ten mecz zagrają po macoszemu (przed meczem dopiszą sobie 3p). Pamiętam jak na WM06 na forum "zachwycano" się grą T&T trenowaną przez Leo, oczywiście nie za polot ale za walkę, nieustępliwość oraz waleczność. Padło nawet sformułowanie "gdyby Polacy mieli tyle ambicji...". Możliwe że Leo zaszczepi w naszych piłkarzach tę walkę i zadziorność - oby. W porównaniu do poprzednich wielkich imprez wzrosła siła ofensywna Polaków, może nie przez samych piłkarzy ale poprzez styl który grają - ok, tylko czasami :lol: . Przy odpowiednich wiatrach możliwy dobry wynik, tak mi zostało z bukmacherki ale bardzo możliwy under.
W drugiej potyczce zmierzymy się z drużyną gospodarzy czyli AUSTRIA na papierze najsłabsza z drużyn na Euro (ok. 90 miejsca w rankingu FIFA). Wydaje się że powinien być to nasz najłatwiejszy przeciwnik, ja jednak uważam że może to być nasz najważniejszy mecz na mistrzostwach, dlaczego ? Otóż przegrywając lub remisując bardzo zmniejszamy swoje szansę na wyjście z grupy a wygrywając je otwieramy. + Polaków, przewagi znamy - jakie jednak są zagrożenia dla naszych piłkarzy. Po pierwsze (20%) są to kibice gospodarzy, może ogólniej samo to że są gospodarzami - wiadomo ściany pomagają itp. itd. Drugim i o wiele ważniejszym (80%) zagrożeniem dla Polaków są oni sami. Obawiam się że po dobrym wyniku z Niemcami w Polskiej ekipie nastąpi rozluźnienie i zlekceważą Austriaków - dopiszą sobie 3 p przed meczem a wiemy jak takie kalkulacje mogą się skończyć. Musimy powalczyć o komplet punktów.
W ostatnim meczu grupowym zmierzymy się z reprezentacją CHORWACJI. Wielce prawdopodobne że w tym meczu zmierzą się zespoły które będą mieć po 3p. Wtedy wydaje się że Chorwaci rzucą całe swoje siły i będzie bardzo ciężko. Natomiast gdy uda nam się zremisować z Niemcami sytuacja nie wygląda już tak źle. Po 1 kolejce (Hr - 3p; Pol - 1 p ; Ger - 1p ; Aus - 0p). W drugiej kolejce przyjmijmy zwycięstwo Polaków , natomiast w meczu Ger - Hrv ; Niemcy będą musieli WYGRAĆ by nie zmniejszyć swoich szans. Przy całej klasie Chorwatów wydaje mi się że Niemcy ten mecz wygrają zważywszy że przy ich przegranej Polakom wystarczy remis z Chorwatami by Niemcy jechali do domu. Więc przyjmuję tutaj zwycięstwo Niemiec a tabela by wyglądała tak. Ger - 4p ; Pol - 4p; Hrv - 3p; Aus - 0p. Wtedy Polacy przy remisie wchodzą do fazy pucharowej, dlaczego wydaje mi się że możliwe jest osiągnięcie takiego wyniku ? Otóż u siebie bardzo silny zespół na wyjazdach już troszkę gorzej. W EME08 oprócz wygranej na wyjeździe z słabeuszami wyniki takie sobie 0:0 w Rosji ; wygrana 3:4 w Izraelu (można im strzelać bramki) czy przegrana z Macedonią. Te wyniki pokazują że Polska u siebie nie jest na straconej pozycji. Wiadomo wygrana z Anglią ma swoją wymowę (brawo - z mojej strony wielkie podziękowania 8) ) jednak inne wyniki pokazują że z Chorwatami można powalczyć.
Ogólnie można powiedzieć że każdy mecz jest ważny, każdy następny :D P.S - mam jakieś wewnętrzne przekonanie że w naszej grupie gra finalista :lol:
GÓRNIKÓW JEST WIELE-MISTRZOWSKI TYLKO JEDEN 1948 GÓRNIK ZABRZE
Password
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez pavel16 » Śr gru 05, 2007 00:08:25

Debiut Polaków i Austriaków na ME. Myślę, że jak na pierwszy udział w tej imprezie to losowanie dla Polski było udane. Faworytami są oczywiście Niemcy i Chorwaci, ale Polska wcale nie stoi na straconej pozycji. Skoro stać nas na zwycięstwo z Portugalią, to czemu nie z Chorwacją, czy też Niemcami z którymi nigdy nie wygraliśmy. Poza tym w Niemczech już słychać głosy lekceważenia Polaków i pewności awansu z grupy. Czyżby zapomnieli o swoim osiągnięciu 4 lata temu? Chorwacja będzie szalenie trudnym przeciwnikiem, nieprzypadkowe były oba zwycięstwa nad Anglikami. Rywalizacja w tej grupie zapowiada się niezwykle ciekawie.
pavel16
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Drelos » Śr gru 05, 2007 01:18:53

Niemcy wcale nie są dla mnie murowanym faworytem tej grupy. Nie wygrali meczu w Euro od 11 lat (0:0 z Łotwą na ostatnich Mistrzostwach!), w dodatku grają z Chorwacją, która lubi mecze z "wielkimi". Chorwacja to bardzo trudna drużyna i dla mnie faworyt grupy. Nam pozostanie walka o 2 miejsce z Niemcami i Austrią. Wiele zależy więc od pierwszego meczu. Jeśli uda się nie przegrać, dalej powinno być dobrze. Austria słabiutka, ale tak samo mówiono o Korei 5 lat temu. Za gospodarzami zawsze stoją ściany. Całe szczęście, że nie gramy z nimi pierwszego meczu, bo wtedy zazwyczaj gospodarze grają najlepiej. Mam nadzieję, że uda się wywalczyć drugie miejsce. Nie jesteśmy na straconej pozycji.
Shamrock Rovers, Toboł Kostanaj, FK Ventspils, Cementarnica Skopje, Dinamo Mińsk, Terek Grozny, Dinamo Tbilisi, FC Tiraspol, Vetra Wilno, Szachtior Soligorsk, Levadia Tallin...

"A po zmroku bije łuna, od stadionu Lecha. W tych tłumach, krzyczy duma - weź to skumaj!" DonGuralesko
Drelos
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Pendzel000 » Śr gru 05, 2007 18:06:40

Mysle ze grupe wygraja niemcy gdyz nie mozemy porownywac ostatniego mudialu euro sprzed 4 lat z tym ktory bedzie latem!Gdyz w druzynie niemiec duzo sie pozmienialo odkad klinsman zostal trener a teraz ster przejol loew!Niemcy graja bardziej atraktywniejszy futboll niz kiedys!Chorwaci natomiast wyrzyculi anglikow co powiedzialbym o niczym nie swiadczy!Austria gospodasz bedzie mial cala nacje za plecami wiec moim zdaniem sa najbardziej nieobliczalni z tej grupy!Ale na dzien dzisiejszy nie mozna powiedziec nic na 100% gdyz do mundialu zostalo jeszcze pol roku i to jest dlugo okres w ktorym moze sie wszystko pozmieniac i moze byc niespodzianka jak sprzed 4 lat gdzie grecja wygrala!Pozyjemy zobaczymy....
Pendzel000
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Libre Guerrero » Śr gru 05, 2007 18:30:21

Ja jednak jestem zdania, że to Niemcy są faworytem grupy. Jeżeli wszystko pójdzie po ich myśli to nam pozostanie walka o drugie miejsce z Chorwacją. JEDNAK wygrywając z portugalią w eliminacjach udowodniliśmy, że żaden światowy potentat nie może nas lekceważyć ponieważ pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie wygrać z najlepszymi. Dlatego w meczu z Niemcami wszystko jest możliwe. Jednak także remis będzie satysfakcjonującym rezultatem. Mecz z Austrią po prostu trzeba wygrać, na papierze jest to słabsza drużyna od Biało-Czerwonych jednak to gospodarz a im na wielkich imperzach takich jak euro bądź mundial sędziowie lubią pomagać i tych sprawach jest wiele kontrowersji przypominając skandaliczne sędziowanie w 2002r w Korei i Japonii.
Mecz z Chorwacją moim zdaniem będzie najważniejszy ponieważ to nasz największy rywal do awansu. Teoretycznie chorwaci posiadają lepszy skład, lecz tak samo było z serbią, która się do euro za naszą także sprawą nie dostała. Portugalczycy a Polska to niebo a ziemia a jednak w dwumeczu oni zdobyli 1pkt a my 4pkt i to my zajęliśmy 1 miejsce w jednak ciężkiej grupie.
Dlatego musimy być optymistami, musimy wierzyć bo naprawdę naszą reprezentację stać na awans z grupy i to moim zdaniem jest cel minimum na euro 2008 w Austrii i Szwajcarii
INTER PER SEMPRE

Brazylian23, Gilgallad
Libre Guerrero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Grzesinek » Śr gru 05, 2007 18:55:31

1.Austria
2.Polska
3.Chorwacja
4.Niemcy
:lol:
Grzesinek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez destroyer » Śr gru 05, 2007 19:15:26

8 czerwca (18:00) Wiedeń Austria - Chorwacja 2-2
8 czerwca (20:45) Klagenfurt Niemcy - Polska 0-1
11. 12 czerwca (18:00) Klagenfurt Chorwacja - Niemcy 0-0
12. 12 czerwca (20:45) Wiedeń Austria - Polska 1-1
19. 16 czerwca (20:45) Klagenfurt Polska - Chorwacja 2-1
20. 16 czerwca (20:45) Wiedeń Austria - Niemcy 1-1
1. Polska - 7
2. Austria - 3
3. Chorwacja/Niemcy - 2
4. Chorwacja/Niemcy - 2
destroyer
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Veritaserum » Śr gru 05, 2007 20:22:47

ktoś tam wyzej napisał, ze w kwestii odporności psychicznej druzyna chorwacka się nie zmieniła, bo mają podobny skłąd jak na mundialu. Że co przepraszam? :D A Eduardo, Petric? Przeciez ich na mundialu nie było, a teraz są właściwie ojcami sukcesu druzyny. Inii piłkarze pod okiem Bilica jakby się rozwineli, poprawili grę. A propos tych kartek: Simunic dostał 3 żółte, ale tamten mecz to był taki cyrk, ze to tylko jeden z jego absurdów, tak więc pokłon w strone pana Pola, bo dzieki niemu widowisko było ciekawsze :D . Uwazam, ze trudniej będzie pokonać Chorwację niz Niemców. Wspomnicie moje słowa :D
*Arsenal Londyn
*Ajax Amsterdam
*Real Madryt
*Wisła Kraków
Veritaserum
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Libre Guerrero » Śr gru 05, 2007 20:29:59

1. Niemcy 7pkt 2. Polska 5pkt
3. Chorwacja 4pkt
3. Austria. 0pkt
Polska 0:0 Niemcy
Polska 3:2 Austria
Polska 1:1 Chorwacja
Niemcy 0:0 Polska
Niemcy 2:0 Chorwacja
Niemcy 3:1 Austria
Chorwacja 1:0 Austria
Chorwacja 0:2 Niemcy
Chorwacja 1:1 Polska
Austria 0:1 Chorwacja
Austria 2:3 Polska
Austria 1:3 Niemcy
Tak mi się wydaje w każdym bądź razie :)
INTER PER SEMPRE

Brazylian23, Gilgallad
Libre Guerrero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Almunia » Śr gru 05, 2007 21:29:35

1. Chorwacja
2. Polska
3. Niemcy
4. Austria - no i co, że gospodarze... chyba w tym roku żadnego meczu nie wygrali, a grywali też u siebie
a Chorwacja wg mnie będzie czarnym koniem czempionatu
Niemcy powinni wlasciwie tez awansowac, ale nie moglem umieścić Polaków na 3 miejscu ;]
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,
Álmodtam, vagy igaz talán, Így lett a föld, az ég
Zöld meg kék, mint rég,
Igen, jött egy gyöngyhajú lány,

"A teraz ja wam powiem, co to jest secesja"
Almunia
Użytkownik
Użytkownik

Następna strona

Powrót do Archiwum