Największe piłkarskie forum w polskim internecie

Piłka nożna w Azji

Tutaj dyskutujemy na temat występów reprezentacji narodowych.

Postprzez tellchar » Wt wrz 09, 2008 16:03:23

Nadszedl juz wrzesien, a wiec czas najwyzszy na ostateczne rozstrzygniecia w azjatyckich pucharach. Na poczatku zaczniemy od III ligi, czyli Presidents Cup.
Znane sa juz szczegoly dotyczace turnieju Final Four tych rozgrywek. Odbedzie sie on w dniach 19-21 wrzesnia w Kirgistanie. 4 zakwalfikowane zespoly utworza dwie pary polfinalowe - mecze te rozegrane zostana 19 wrzesnia, a zwyciezcy polfinalow wystapia w finale - dwa dni pozniej. Nie wiem jeszcze, czy bedzie mecz o 3. miejsce.
A wspomniane pary polfinalowe to
Dordoi Dynamo Naryn (KIRGISTAN) - Nepal Police Club (NEPAL)
Regar TadAZ (TADZIKISTAN) - FK Asgabat (TURKMENISTAN)
Los troche zakpil z gospodarzy, skoro juz w polfinale musza zmierzyc sie z finalista poprzedniej edycji. Bardziej spodziewalem sie, ze Dordoi wylosuje absolutnego debiutanta - FK Asgabat.
No ale i tak nie wyobrazam sobie innego rozwiazania, niz zwyciestwo gospodarzy
12 maja 2010, godz. 20:45, NordBank Arena, Hamburg
Club Atletico de Madrid - Fulham F. C.

trybuna: południowa, sektor: 8c rząd: 15 miejsce: 56,

do zobaczenia w Hamburgu!
tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » So wrz 13, 2008 10:05:59

Wznawia swoje rozgrywki rowniez Liga Mistrzow. Cwiercfinaly najwazniejszego klubowego turnieju na kontynencie zostana rozegrane 17 i 24 wrzesnia. A oto pary:
Saipa (IRAN) - Kuruvchi (UZBEKISTAN)
Kashima Antlers (JAPONIA) - Adelaide Utd (AUSTRALIA)
Al-Qadissiyah (KUWEJT) - Urawa Red Diamonds (JAPONIA)
Al Karama (SYRIA) - Gamba Osaka (JAPONIA)
Dzien wczesniej, czyli 16 wrzesnia natomiast do rywalizacji przystapia druzyny uczestniczace w AFC Cup. Cwiercfinalowe pary azjatyckiej drugiej ligi wygladaja tak:
Perak (MALEZJA) - Safa (LIBAN)
Singapore Armed Forces (SINGAPUR) - Al Nahda (OMAN)
Dempo (INDIE) - Home United (SINGAPUR)
Muharraq (BAHRAIN) - Kedah (MALEZJA)

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Wt wrz 30, 2008 13:59:24

Oto jak wygladal wrzesien w azjatyckich pucharach
LIGA MISTRZOW
W cwiercfinalach LM kleska klubow z zachodu. W rywalizacji pozostala jedynie "uzbecka Chelsea", czyli Kuruvchi z Rivaldo w skladzie. Swietnie spisuja sie Australijczycy, mam nadzieje ze dojda do finalu rozgrywek, choc na przeszkodzie tsnac im moze wspomniana ekipa Rivaldo. W drugim polfinale mamy derby Japonii, mistrz kraju kontra mistrz Azji... stawiam na final Adelaide-Urawa :)
A oto wyniki cwiercfinalow:
Al Karama (SYRIA) - Gamba Osaka (JAPONIA) 1-2
(Abdulaim 7 - Yamaguchi 70', Yamazaki 77')
Widzow: 17 tys.
Gamba - Al Karama 2-0
(Yamazaki 83', Pereira 85)
Widzow: 10 tys.
Saipa (IRAN) - Kuruvchi Taszkient (UZBEKISTAN) 2-2
(Razaghirad 19', Rahmati 40' - Villanueva 12', Rivaldo 20)
Widzow: 40 tys.
Rivaldo gral do 86'
Kuruvchi - Saipa 5-1
(Vullanueva 9, 18-k., 52, Rivaldo 45-k., Luiz Carlos 68' - Seyedsaber 47')
Czerwona kartka: Kaebi (SAIPA, 90+4') - za dwie zolte
Widzow: 15 tys.
Rivaldo gral 90'
Al Qadsia (KUWEJT) - Urawa Red Diamonds (JAPONIA) 3-2 (Alebrahim 18', Benachour 57', Almutairi 84' - Edmilson 33',90')
Czerwona kartka: Horinouchi (URAWA, 82')
Widzow: 12 tys.
Urawa - Al Qadsia 2-0
(Soma 31', Tanaka 54')
Czerwona kartka: Ali (Al Qadsia, 94')
Widzow: 42 tys.
Kashima Antlers (JAPONIA) - Adelaide United (AUSTRALIA) 1-1
(Cornthwaite 45'-sam. - Dodd 37')
Widzow: 7 tys.
Adelaide - Kashima 1-0
(Cornthwaite 73')
Widzow: 17 tys.
POLFINALY (8 i 22.10)
Adelaide - Kuruvchi Gamba - Urawa
PUCHAR AFC
Bardziej niz wyniki poszczegolnych spotkan uwage zwraca zenujaco niska liczba widzow na trybunach... Srednia widzow na 8 spotkaniach LM to 20 tys. na mecz, gdy w AFc Cup... ledwie 1 tys. na mecz! Trzeba dodac ze prawie kazde spotkanie toczone bylo przy bardzo dobrej pogodzie... AFc czeka jeszcze sporo pracy nad popularyzacja pilki w tym regionie... A co do samych meczow - jakby dla odmiany zdo LM tu odpadli juz z rywalizacji przedstawiciele Wschodu. Kibicowal bede przede wszystkich Omanczykom i Safie
Oto wyniki cwiercfinalow:
Muharraq (BAHRAIN) - Kedah (MALEZJA) 5-0
(Salmen 65', Abdulrahman 73', 90+2', Leandson Dias 85', Hasan 87')
Widzow: 1200
Kedah - Muharraq 1-2
(Baharum 69' - Leandson Dias 30', 42'-k.)
Widzow: 2000
Perak (MALEZJA) - Safa S.C. (LIBAN) 0-2
(Azar 39', Termina 55')
Widzow: 1000
Safa - Perak 5-0
(Azar 43', 45', Tahan 61', Kassas 67', Zoughbi 84')
Widzow: 300 :!:
Dempo SC (INDIE) - Home United (SINGAPUR) 1-1
(Iyomi 78' - Sulaiman 37')
Widzow: 180 :!:
Home Utd - Dempo 3-4
(De Oliveira 34', Bin Daud 36', 38' - Iyomi 1', Silva 24', 83', Climax 45+1')
Widzow: 1300
Singapore Armed Forces FC (SINGAPUR) - Al Nahda (OMAN) 2-1
(Duric 41', 66' - Libambani 85-k.)
Bin Jantan 82', Osman 90+2
Widzow: 1600
Al-Nahda - SAF 3-0
(Salim 29', Libambani 63', 90+2')
Widzow: 400 :!:
POLFINALY (7-21.10)
Muharraq - Al Nahda
Safa - Dempo
PUCHAR PREZYDENTA -turniej Final Four w Biszkeku (Kirgizja)
Niestety, ale gospodarzom nie udalo sie obronic pucharu wywalczonego wczesniej w 2006 i 2007 roku. Zwyciezyli bowiem sasiedzi z Tadzykistanu, nota bene zdobywcy pucharu w 2005...
POLFINALY - 19.09
Dordoy Dinamo Naryn (KIRGIZJA) - Nepal Police Club (NEPAL) 3-1
(David Tetteh 19', 84', Murzaev 58' - Anant 71')
Widzow: 8 tys.
Regar Tadaz (TADZIKISTAN) - Ashgabat (TURKMENISTAN) 4-3 po dogr.
(Rustamov 23', De Oliveira 28', Minhairov 87'-sam., Mkhmudov 112' - Atayev 25', Geldiyev 33', Mirzoyev 70')
Widzow: 800
FINAL - 21.09 Dordoy Dynamo - Regar 1-1, karne 3-4
(David Tetteh 34' - Tukhtasunov 53')
Widzow: 10 tys.

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Cz paź 02, 2008 12:05:36

Nie ma sie co dziwić liczbie widzów-w wielu krajach arabskich jest jakiś szejk co mu sie piłka zamażyła ma kase a klub jest na środku pustynii i za bardzo nikt tym sie tam nie interesuje.Myślałem kiedyś jak by kraje z półwyspu arabskiego przyłączyć do UEFA -kase tam mają daleko nie jest i pewnie liczba widzów tam zmieniłaby sienba pewno na plus jak by przyjechał jakiś Real czy Bayern.
Boże!
Mimo tylu modlitw do Ciebie ciągle przegrywamy nasze wojny.Jutro znowu bedziemy walczyć w bitwie,która jest naprawde wielka.Ze wszystkich sił potrzebujemy Twojej pomocy i muszę Ci coś powiedzieć:ta bitwa to będzie ciężka sprawa.Nie będzie w niej miejsca dla dzieci.Dlatego proszę Cię,nie przysyłaj nam na pomoc Twojego Syna-Przybądź Sam
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Cz paź 02, 2008 16:06:55

Pewnie nie mam racji, ale UEFA z tego co słyszałem jest organizacją europejską, a Półwysep Arabski jest półwyspem azjatyckim. No ale.
.מדזל מבאס זין גדול של קוף אפריקני
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Cz paź 02, 2008 17:14:10

Masz racje-ale takie kraje jak Azejberdzan,Gruzja,Armenia,Izrael,Kazachstan też raczej nie sa krajami europejskimi...
Boże!
Mimo tylu modlitw do Ciebie ciągle przegrywamy nasze wojny.Jutro znowu bedziemy walczyć w bitwie,która jest naprawde wielka.Ze wszystkich sił potrzebujemy Twojej pomocy i muszę Ci coś powiedzieć:ta bitwa to będzie ciężka sprawa.Nie będzie w niej miejsca dla dzieci.Dlatego proszę Cię,nie przysyłaj nam na pomoc Twojego Syna-Przybądź Sam
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Cz paź 02, 2008 18:14:02

Zawsze powtarzałem to do znudzenia, więc napiszę raz kolejny. Zakaukazie (Gruzja, Armenia, Azerbejdżan) w różnych ujęciach geograficznych mają albo malutką część kraju w Europie (ale mają), albo nawet połowa ich powierzchni leży u nas! Fakt, że to ostatnie stwierdzenie jest bardzo rzadkie, ale nawet wg tego pierwszego kawałki tych państw leżą w Europie. Kazachstan jest tak samo europejski (patrząc tylko geograficznie, aspektów kulturowych nie poruszam) jak Rosja, czy Turcja. Też ma procentowo mniej-więcej tyle lądu na Starym Lądzie. Izrael jest drugim (oprócz Cypru, który jednak należy do Rady Europy i UE) krajem leżącym całkowicie w Azji, który należy do UEFA.
Myślę, że rozwiałem wszelkie wątpliwości.
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Śr paź 08, 2008 16:06:01

Wiesz mógłbym powiedzieć że czy te kraje leża w Europie czy nie to rzecz gustu-ale w takich wypadkach nie istnieje cos takiego,nie ma co przeinaczać geografii.
Być może ta strona nie jest dla Ciebie wiarygodna,to zapraszam np do historycznej encyklopedii świata.
Co innego jest podział geograficzny,a co innego UEFA gdzie np. nie istnieje taki kraj jak Wielka Brytania tylko jest Szkocja,Walia,Irlandia Północna i Anglia.
A co do arabów chodziło mi nie o geografie tylko że z marketingowego punktu widzenia sytuacja przyłączenia tych krajów do UEFA jest mozliwa
Boże!
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Śr paź 08, 2008 18:46:09

http://en.wikipedia.org/wiki/Europe#Political_geography
Moje słowo przeciw Twojemu słowu.
Zwłaszcza, że angielska Wiki jest mimo wszystko bardziej wiarygodna niż polska.
Nie twierdzę, że Armenia, Gruzja, czy Azerbejdżan nie leżą w Azji. Leżą w Azji, ale też w Europie.
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Śr paź 08, 2008 22:58:36

Oki...a znasz takie kraje w Europie jak Jersey,Guernsey,czy Isle of Man
"Armenia is sometimes considered a transcontinental country. Physiographically entirely in Western Asia it has strong historical and sociopolitical connections with Europe. The population and area figures include the entire state respectively."
Ten opis tłumaczy wszystko
http://pl.wikipedia.org/wiki/Granica_Europa-Azja
Boże!
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Cz paź 09, 2008 15:37:10

Dematerializator napisał(a):Oki...a znasz takie kraje w Europie jak Jersey,Guernsey,czy Isle of Man
Ale to jest jedna sprawa, czy to jest państwo (a członkiem UEFA nie musi być koniecznie niepodległy kraj, pewnie za x lat Guernsey, czy Wyspa Man będą miały reprezentacje w UEFA, skoro Gibraltar był już tego bardzo blisko), czy jakaś autonomia, a inna sprawa, że leży w EUROPIE (która jest kontynentem UEFY), a nie w Azji np. Ok, może i z Armenią się walnąłem, przyznam że nie czytałem tego w całości. Ale równie dobrze powinieneś wymienić wcześniej Cypr, któremu już tym bardziej bliżej do półwyspu Azja Mniejsza, niż do Europy. Jest on jednak zaludniony Grekami i Turkami, należy do Rady Europy i UE. Dlaczego więc wykluczać Armenię? A jeśli już, to także i Cypr.
Międzynarodowa Unia Geograficzna sobie wybrała taką granicę Europy z Azją, UEFA (a także Rada Europy i UE, do których wg kryterium geograficznego MOGĄ należeć Kazachstan i kraje Zakaukaskie) inne, wg różnych definicji tejże miała prawo.
A już na pewno prędzej za Europejczyków uznamy Armeńczyków, Azerów i Gruzinów (Kazachów mniej, no ale u nich geografia zdecydowanie przemawia na ich korzyść) niż kraje Zatoki Perskiej :) . Tak, wiem, że chodziło Ci o względy finansowe, ale mimo wszystko - jakiś ustaleń się trzymajmy, jedna Australia w Azji i Izrael w Europie nam starczą ;).
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez G.a.p.o.n. » Cz paź 09, 2008 18:50:23

Co to w ogóle za afera z tym przyłączeniem państw arabskich do UEFA? Nie przyłączą ich, bo Izrael się nie zgodzi, koniec tematu.
I oto ujrzałem, koń trupioblady, a imię siedzącego na nim śmierć. I piekło szło za nim.
G.a.p.o.n.
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez bary220394 » Cz paź 09, 2008 18:51:24

Stoi na dość niskim poziomie.Oglądając na Eurosport mecz ligi japońskiej,grali na poziomie 1 Ligi Polskiej(nowej).Chociaż są tam dobrzy pilkarze:
1.Al Jaber-Arabia s.
2.Al Deai-iran
3.ahn -Korea Pd.
4.Nakamura-Japonia
i wielu innych,ktorzy już nie grają np.H.Nakata.
Hej Śląsk hej Wks !!!
Jazda Jazda Jazda Biała Gwiazda !!!
Motor z Lublina to nasza bliska rodzina !!!
Lechia Gdańsk !!!
bary220394
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Cz paź 09, 2008 19:33:43

G.a.p.o.n. napisał(a):Co to w ogóle za afera z tym przyłączeniem państw arabskich do UEFA? Nie przyłączą ich, bo Izrael się nie zgodzi, koniec tematu.
Tzn. chodzi o to, że użytkownik Dematerializator wymyślił takie rozwiązanie, jako dobry ruch marketingowy dla Arabów (czemu nie przeczę), a ja zacząłem bronić podstaw dobrego smaku i jakiejś takiej mimo wszystko konsekwencji, bo strefy geograficzne od czegoś są :P. A Izrael by pewnie z powrotem wrócił gdzie jego miejsce :P. Choć i tak on bardziej europejski niż Arabowie.
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez G.a.p.o.n. » Cz paź 09, 2008 20:17:00

Mohamet napisał(a):A Izrael by pewnie z powrotem wrócił gdzie jego miejsce

Znaczy się - do Polski?
I oto ujrzałem, koń trupioblady, a imię siedzącego na nim śmierć. I piekło szło za nim.
G.a.p.o.n.
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Cz paź 09, 2008 20:32:16

G.a.p.o.n. napisał(a): Znaczy się - do Polski?
Wiem, że to tam jest wielka ironia itd. Nie, że kretynem jestem. Ale raz sobie nabiję - do Azji.
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez G.a.p.o.n. » Cz paź 09, 2008 20:47:06

Bo już miałem pytać czy aby nie na Madagaskar.
G.a.p.o.n.
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mohamet » Cz paź 09, 2008 20:49:38

G.a.p.o.n. napisał(a):Bo już miałem pytać czy aby nie na Madagaskar.
A wiesz, że ostatnio czytałem sporo o zakładaniu nowożytnego państwa żydowskiego i właśnie był Madagaskar w propozycjach m.in., a także chociażby Uganda, czy część obecnej bodajże Mołdawii? A innymi proponowanymi nazwami były "Syjon" i "Judea". Tam, edukuję forum.
A ten, TOP 100 filmy chyba tak w ferie świąteczne podliczymy, co? 8)
Mohamet
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez G.a.p.o.n. » Cz paź 09, 2008 20:53:54

Mohamet napisał(a):A wiesz, że ostatnio czytałem sporo o zakładaniu nowożytnego państwa żydowskiego i właśnie był Madagaskar w propozycjach m.in., a także chociażby Uganda, czy część obecnej bodajże Mołdawii? A innymi proponowanymi nazwami były "Syjon" i "Judea". Tam, edukuję forum.

Jeszcze słyszałem ,,Syjoniści do Syjamu''. Też twarzowe.
Mohamet napisał(a):A ten, TOP 100 filmy chyba tak w ferie świąteczne podliczymy, co?

Nie ma się co tak spieszyć. Obiecaliśmy skończyć do września.
G.a.p.o.n.
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Cz paź 09, 2008 23:25:19

G.a.p.o.n. napisał(a):Co to w ogóle za afera z tym przyłączeniem państw arabskich do UEFA? Nie przyłączą ich, bo Izrael się nie zgodzi, koniec tematu.

Różnie ludzie wymyślaja równe dziwne rzeczy więc i ja sobie wymyśliłem i nawet mi sie to takie strasznie abstrakcyjne nie wydaje.
Co do granicy Europa/Azja widze ze sami naukowcy i tacy tam sie nie dogadali wiec myśle ze każdy znas ma po trochu racji.
A z Żydami na Madagaskarze to zdajsie w komunie takie powiedzenie było i przetrwało do dzis żeby wysłać ich na Madagaskar :D
Boże!
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez G.a.p.o.n. » Pt paź 10, 2008 00:31:40

A z Żydami na Madagaskarze to zdajsie w komunie takie powiedzenie było i przetrwało do dzis żeby wysłać ich na Madagaskar

Właściwie to się trochę minąłeś z prawdą.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Żydzi_na_Madagaskar
G.a.p.o.n.
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Pt paź 10, 2008 10:09:32

No prosze tego nie wiedziałem.Swoją drogą ciekawie by było jak byśmy mieli terytorium zależne i to jeszcze Madagaskar-można by jakieś talenty piłkarskie stamtąd sciągać.Generalnie jakaś przekleta wyspa bo ludzi chorych na trąd tam wysyłali i jeszcze żydów im do tego chcieli dosłać...masakra
Boże!
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Imperialista » So lis 01, 2008 20:47:19

Jako że ostatnio coś tellchar na forum nie piszę, to ja go zastąpię.
Otóż ostatnio odbyły sie eliminacje do znanego na kontynencie azjatyckim, piłkarskiego turnieju Azji Południowo - Wschodniej. Dziś tak się ten turniej tak zwie, lecz jego poprzednia nazwa była napewno bardziej znana - "Tiger Cup".
W owych eliminacjach brały udział ekipy z tego regionu kontynentu o niskim współczynniki w AFC czyli Laos, Kambodża, Filipiny, Brunei i Timor Wschodni.
Kolejność nie przypadkowa - zarówno i Laos jak i Kambodża, awansowały do następnej rundy.
Mnie natomiast bardzo ciekawiła forma ekipy Timoru, wszak nadal można powiedzieć, że to "początkujący" w FIFA. W ostatnim "turnieju Tygrysa", Timor nie spisał się dobrze i póki co wszystkie swe mecze(a było ich do tej pory z 6 lub 8) Timorczycy przegrali.
W obecnych eliminacjach, 4 mecze co prawda przegrali, ale 1 mecz zremisowali, dzięki czemu o te skromne 2 lub 3 punkty w rankingu FIFA sie zbogacą. To były by zresztą pierwsze punkty tej ekipy.
Warto też zauważyć, że w owym turnieju, udział wzięła ekipa Filipin, która zrezygnowała niedawno z wzięcia udziału w el. do MŚ 2010.
Oto wyniki :
Filipiny - Timor 1-0
Kambodża - Laos 3-2
Timor - Kambodża 2-2
Brunei - Filipiny 1-1
Filipiny - Laos 1-2
Timor - Brunei 1-4
Laos - Brunei 3-2
Kambodża - Filipiny 2-3
Brunei - Kambodża 1-2
Laos - Timor 2-1
Jak już wspomniałem, to były eliminacje. Następne mecze odbędą sie w tym miesięcu.
Wówczas rywalizacja będzie toczyć się w 2 grupach.
Grupa A
Kambodża, Singapur, Indonezja, Myanmar
Grupa B
Malezja, Tajlandia, Laos, Wietnam
Do tej pory, turniej ten odbył się 6 razy, a po 3 zwycięstwa w owym turnieju zyskały i Tajlandia i Singapur.
Równocześnie z owymi eliminacjami, w Wietnamie odbył się mini-turniej z udziałem gospodarza, Tajlandii i Korei Północnej.
Ta ostatnia przegrała 0-1 z Tajlandią i zremisowała 0-0 z Wietnamem. Mecz między Wietnamem, a Tajlandia, odbędzie się dopiero w połowie listopada.
W Wietnamie zresztą, organizuję się sporo turniejów w których stawia sie na młodzież, która być może w przyszłości może stać się stałymi graczami owej reprezentacji. Oprócz turnieju o którym napisałem ciut wyżej, Wietnamczycy zorganizowali inny turniej w którym zwyciężyli Irańczycy pokonując 2-1 Tajlandię. Wietnam zdobył trzecie miejsce wygrywając 1-0 z Singapurem. W jeszcze innym turnieju który odbył się w tym roku, Wietnam dwukrotnie przegrał z Myanmarem i z Turkmenistanem, który zresztą wygrał ów turniej. To nie był jednak ostatni turniej z udziałem Wietnamu. Podczas turnieju w Malezji(Merdeka Cup - na cześć narodowego dnia Malezji), Wietnam znalazł się w grupie B z Myanmarem, Bangladeszem i Mozambikiem. Gospodarze natomiast, byli w grupie A z Nepalem, Afganistanem i Sierra Leone. W finale spotkały sie właśnie i Wietnam i Malezją. Mecz zakończył się remisem 0-0, a w karnych lepsi byli Wietnamczycy.
Na koniec wspomnę jeszcze o tym, na początku 2009 roku, odbędzie sie tak jak zwykle co 2 lata, Puchar krajów Arabskich. Turniej odbędzie sie w Omanie, a obrońcą ostatniego pucharu są ZEA.
Grupa A
Oman, Irak, Bahrajn, Kuwejt
Grupa B
ZEA, Jemen, Arabia Saudyjska, Katar
Imperialista
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Dematerializator » Wt lis 04, 2008 12:36:18

Imperialista napisał(a):Jako że ostatnio coś tellchar na forum nie piszę, to ja go zastąpię

Tellchar jest nie do zastąpienia ,koleś naprawde siedzie w tym wszystkim dobrze,a;e Tobie też dużo nie brakuje :D Natomiast co do Timoru to straszna ich szkoda bo prowadzili już 2-0 i w końcówce dali sobie wbić dwie bramki..
Boże!
Dematerializator
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Imperialista » Pn lis 10, 2008 01:33:01

Kolejne mecze się rozgrywają, w Azji i w Ameryce Środkowej wciąż brak...
Tym razem nic nie wspomnę o tych meczach(wszak trzeba przyznać, iż w tej kwestii tellchar jest jak to mówi poprzednik nie do zastąpienia), a wspomnę o pewnej kwestii która nurtuję mnie od dłuższego czasu.
Louay Chanko - gracz szwedzkiego Hammarby. Urodził sie w Syrii, lecz za sprawą ciągłej gry w Szwecji, posiada też Szwedzkie obywatelstwo. W tamtejszej lidze, jest dobrym grajkiem.
Na początku tego roku debiutuję w kadrze.....Szwecji w meczu z Kostaryką(1-0).
Czyli jeśli dobrze rozumiem, dla innego kraju już nie zagra. Czyli Syria straciła niezłego zawodnika.
Ale zaraz, zaraz, 2 miesiące później, Chanko dostaje powołanie do kadry Syrii, debiutuję w niej i występuję w niej aż do dziś bodajże. To w końcu jak to z tym jest ? Czy po rozegraniu jednego meczu dla innego kraju, jest jakaś jeszcze możliwość na rozgrywanie meczy dla innego kraju ? Może FIFA zrobiła dla Syryjczyków jakiś wyjątek.
Idąc tym szlakiem, paru grajków mogłoby być jeszcze naszych, jednakże też trzeba przyznać iż coś tu nie gra. Przynajmniej mi coś tu nie pasuje.
Może ktoś by mi pomógł rozwiązać te wątpliwości.
Co do Timoru, to trza przyznać, że jakiś postęp w grze jest.
2 lata temu, podczas tych samych kwalifikacji do Tiger Cup, Timor grał z tymi samymi ekipami co ostatnio i były to jego "pierwsze kroki" jako członek FIFA.
Jego wyniki wówczas były następujące :
2-3 - Brunei
0-7 - Filipiny
2-3 - Laos
1-4 - Kambodża
Obecnie z tymi rywalami wyniki były następujące :
1-4 - Brunei
0-1 - Filipiny
1-2 - Laos
2-2 - Kambodża
Tak więc po za tym nieszczęsnym Brunei, Timor całkiem nieźle grał i wreszcie osiągnął swój pierwszy cel, jakim było zdobycie pierwszych punktów do rankingu FIFA. Jednakże, co jak co, ale nie spodziewajmy się lepszych rezultatów. Zresztą co i jak dowiemy się dopiero w 2010 roku. Wtedy wówczas zapewne dopiero swe mecze rozegra Timor. Będą to mecze w ramach kw. do PA z udziałem najniżej rozstawionych ekip z AFC.
W tym roku, dzięki takowemu turniejowi, przepustkę na AFC dostały Indie.
Imperialista
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Śr lis 12, 2008 00:05:26

Dematerializator napisał(a):Tellchar jest nie do zastąpienia

eee tam, bez przesady... :roll: ale zdaje mi sie, ze net juz bedzie mi dzialal stabilnie, wiec do dziela :D W azjatyckiej Lidze Mistrzow nadszedl czas finalow!
A oto jak wygladaly polfinaly:
Pierwsze mecze: 8-10
Adelaide - Kuruvchi 3-0
(Diego 57', Barbiero 76', Cristiano 89'-k.)
Sklady: Gamba - Urawa 1-1
(Hosogai 22' - Endo 81' - k.)
Sklady: Rewanze: 22-10
Kuruvchi - Adelaide 1-0
(Pardaev 79')
Sklady: Urawa - Gamba 1-3
(Takahara 36' - Yamaguchi 51', Myojin 72', Endo 76')
Sklady:
FINAL - Pierwszy mecz - 5.11
Gamba - Adelaide 3-0
(Lucas 37', Endo 43', Yasuda 68')
Sklady: A zatem wszytsko wskazuje na to, ze nie bedzie ghistorycznego triumfu Australijczykow w Lidze Mistrzow Azji, a szkoda. Mimo to sukces Adelaidy jest ogromny - w koncu to dopiero drugi rok startow w rozgrywkach AFC!
Rewanzowy mecz juz jutro, trzymam kciuki za Australijczykow :wink:

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Cz lis 13, 2008 20:51:43

tellchar napisał(a):Rewanzowy mecz juz jutro, trzymam kciuki za Australijczykow

Na nieweile sie to zdalo, Gamba byla bezdyskusyjnie lepsza i zabrala puchar do domu :( Byc moze byloby inaczej, gdyby nie szybko strzelone gole przez Japonczykow. Choc pilkarze Adelaide nie poddali sie i kilkakrotnie atakowali, to jednak Gamba kontrolowala gre, nie dajac sobie wydrzec ani zwyciestwa, ani pucharu. Byla to pierwsza porazka Australijczykow na wlasnym terenie w tej edycji LM.
Adelaide United - GAMBA OSAKA 0-2 (Lucas 4, 14)
Sklady: Juz za miesiac Gamba Osaka przejdzie kolejny test - tym razem w Klubowych Mistrzostwach Swiata, rozgrywanych oczywiscie w Japonii. Natomiast Australijczycy... rowniez prawdopodobnie pojada na ten turniej, jezeli nic sie nie zmieni. Byc moze tam dojdzie do rewanzu?

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » So lis 15, 2008 01:03:46

Mam juz potwierdzenie, ze wzorem ubieglego roku Adelaide United wystapi w zastepstwie mistrza gospodarzy w turnieju o klubowe mistrzostwo swiata. Zeby bylo smiesznie, w meczu otwarcia Australijczycy zmierza sie z... mistrzem Oceanii, z ktorej przeciez nie tak dawno uciekli :D Tymczasem finiszowala juz azjatycka druga liga, czyli AFC CUP. Oto jak wygladaly decydujace mecze
POLFINALY (7 i 21. 10)
Safa SC (LIBAN) - Dempo SC (INDIE) 1-0
(Abboud 90')
Sklady: Dempo - Safa 1-4 (Mboyo 60' - Kassas 9', 19', Tahan 89', 90+4')
Sklady: Muharraq (BAHRAIN) - Al Nahda (OMAN) 0-1
(Salim 10')
Sklady: Al Nahda - Muharraq 1-2
(Kabore 70' - "Rico" Da Silva 39', Abdulrahman 63')
Sklady: FINALY (31.10 i 7.11)
Muharraq - Safa 5-1
(Abdulrahman 19', 58',"Rico" Da Silva 32', 54', 72' - Tahan 77')
Sklady: Safa - MUHARRAQ 4-5
(Al Saadi 16', Azar 59', Kassas 61', 65 -k. - "Rico" Da Silva 32', 47' 50', Abdulrahman 45'+2, 67')
Sklady: hmm, musze chyba poszukac czegos na temat tego Brazylijczyka... dwa hat-tricki w finalach kontynentalnego pucharu nie zdarzaja sie czesto...

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Kapitan Bomba » So lis 15, 2008 15:13:03

tellchar napisał(a):hmm, musze chyba poszukac czegos na temat tego Brazylijczyka... dwa hat-tricki w finalach kontynentalnego pucharu nie zdarzaja sie czesto...

Nie w Europie i Ameryce Południowej, gdzie piłka klubowa stoi na wysokim poziomie. W Azji to moim zdaniem nic dziwnego, jak się gra naprzeciw takim co psy jedzą. Nawet ilość widzów na poziomie polskiej 1 ligi.
Kapitan Bomba
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » So lis 15, 2008 17:59:49

Skoro juz na forum omowilismy mistrzostwa Dalekiego Wschodu, Krajow Arabskich i Azji Poludniowo-Wschodniej, to wypadaloby chociaz rzucic okiem na Azje Poludniowa:
Zloty Puchar Azji Poludniowej 2008
Grupa A (Malé, Malediwy)
3- 6-08 Nepal - Indie 0-4
Malediwy - Pakistan 3-0 5- 6-08 Pakistan - Indie 1-2
Malediwy - Nepal 4-1
7- 6-08 Pakistan - Nepal 1-4
Malediwy - Indie 0-1
1.Indie 3 7- 1 9
2.Malediwy 3 7- 2 6
3.Nepal 3 5- 9 3
4.Pakistan 3 2- 9 0
Grupa B (Colombo, Sri Lanka)
4- 6-08 Bangladesz - Bhutan 1-1
Sri Lanka - Afganistan 2-2
6- 6-08 Afganistan - Bangladesz 2-2
Sri Lanka - Bhutan 2-0
8- 6-08 Afganistan - Bhutan 1-3
Sri Lanka - Bangladesz 1-0
1.Sri Lanka 3 5- 2 7
2.Bhutan 3 4- 4 4
3.Bangladesz 3 3- 4 2
4.Afganistan 3 5- 7 2
POLFINALY - 11- 6-08
(Malé) Indie - Bhutan 2-1 po dogr. (Chetri 30, Singh 120+1 - Dorji 18 )
(Colombo) Sri Lanka 0-1 Malediwy (Fazeel 70)
FINAL - 14- 6-08 (Colombo)
Indie - MALEDIWY 0-1
(Naseer 87)
LISTA HONOROWA
4 - 2 Indie
1 - 2 Bangladesz
1 - 2 Malediwy
1 - 1 Sri Lanka

(w pierwszej kolumnie - mistrzostwa, w drugiej - wicemistrzostwa)

Turniej rozgrywany jest co 2 lata od 1993 roku, edycja 2001 przeniesiona na 2003 rok, a edycja 2007 - na 2008.

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Imperialista » So lis 15, 2008 21:18:13

Nawet ilość widzów na poziomie polskiej 1 ligi.

Z tym się nie zgodzę
Owszem, czasem frekwencja bywała żałosna, ale najczęściej frekwencja była całkiem niezła. Dotyczy to zwłaszcza rozgrywek grupowych.
Imperialista
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » So lis 15, 2008 22:58:19

Cytat:
Nawet ilość widzów na poziomie polskiej 1 ligi. Z tym się nie zgodzę
Owszem, czasem frekwencja bywała żałosna, ale najczęściej frekwencja była całkiem niezła. Dotyczy to zwłaszcza rozgrywek grupowych.

no coz, jak bede mial czas to siade i to policze, ale generalnie w Azji jest slabo z frekwencja. Na plus wychodzi Japonia, nawet w Australii jest spoko (te 17 tys. na spotkaniach Adelaide to max, chetnych bylo o wiele wiecej)

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » N lis 16, 2008 16:20:28

Oto nominacje do corocznych nagrod AZJATYCKIEJ KONFEDERACJI PILKARSKIEJ
Trener Roku
a) Aurelio Vidmar (Australijczyk - trener Adelaide United)
b) Akira Nishino (Japonczyk - trener Gamba Osaka)
c) Hossein Shams (Iranczyk - trener reprezentacji Iranu w futsalu)
Klub Roku
a) Kuruvchi/Bunyodkor (Uzbekistan)
b) Adelaide United (Australia)
c) Gamba Osaka (Japonia)
d) Urawa Red Diamonds (Japonia)
Reprezentacja Roku
a) Australia
b) Japonia
c) Arabia Saudyjska
Pilkarz Roku
a) Sebastian Soria (Katar i Qatar SC – Katar ) b) Ismael Matar (ZEA i Al Wahda – ZEA)
c) Server Djeparov (Uzbekistan i Kuruvchi/Bunyodkor – Uzbekistan)
d) Yuji Nakazawa (Japonia i Yokohama F Marinos – Japonia)
e) Yasuhito Endo (Japonia i Gamba Osaka - Japonia)
Jak widac, uznanie elektorow zdobyli tylko Ci pilkarze, ktorzy graja w Azji... gdzie te czasy gdy murowanym faworytem byl Nakata, albo Park Ji Sung...

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Cz lis 27, 2008 20:12:51

Gdzie dwoch Japonczykow sie bije, tam Uzbek korzysta - tak wypadaloby ocenic wybory najlepszego pilkarza Azji 2008. Nie wygral murowany faworyt - Yasushito Endo, MVP tego sezonu Ligi Mistrzow, lecz wlasnie pomocnik polfinalisty LM i kolega Rivaldo - Server Djeparov.
Reprezentacja Roku zostala Japonia, klubem oczywiscie Gamba, a trenerem - Akiro Nishino (Gamba). Czyli - raczej do przewidzenia...
Najlepszy pilkarz Azji wraz z najlepszym mlodym pilkarzem Azji - Ahmedem Khalilem z ZEA otrzymaja, poza zwyklymi, dodatkowa, nietyowa nagrode: obaj beda mogli przez miesiac trenowac razem z pierwszym zespolem Chelsea Londyn! Jest to jedna z konsekwencji umowy zawartej miedzy AFC a klubem ze Stamford. Min. w zwiazku z tym "Niebiescy" w sierpniu odwiedzili Kuala Lumpur w Malezji - siedzibe wladz AFC - w ramach swojego azjatyckiego tournee.
26 letni Djeparov jest pierwszym Uzbekiem, ktory siegnal po to trofeum. Dotychczas najwyzsze - drugie miejsce uzyskal jego rodak Maksim Shatskich (czyli po naszemu Szacki :wink: ) w 2005 roku

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Wt gru 02, 2008 22:07:00

Oto jak wygladal podzial miejsc w AFC Champions League 2009 jeszcze wg stanu na czerwiec 2008
tellchar napisał(a):ZACHOD
- Arabia Suadyjska, ZEA, Iran - 4 kluby w LM
- Jordania, Kuwejt, Indie - 1 klub w LM, 1 w AFC Cup
- Syria, Katar, Uzbekistan - 1 klub w play-offach, 1 w AFC Cup
- Oman, Bahrain - 2 kluby w AFC Cup
WSCHOD
- Japonia, Korea, Chiny - 4 kluby w LM
- Australia - 2 kluby w LM
- Indonezja - 1 klub w LM, 1 w AFC Cup
- Wietnam, Tajlandia, Singapur - 1 klub w play-offach, 1 w AFC Cup
- Malezja, Honk Kong - 2 kluby w AFC Cup

Jak juz wczesniej pisalem, nie byl to jeszcze podzial ostateczny, bowiem z wymienionych krajow tylko Japonia spelniala wtedy wszystkie kryteria... Teraz poznalismy juz oficjalnie podzial miejsc w przyszlorocznej edycji AFC CL.

ZACHOD

- Arabia Suadyjska, Iran - 4 kluby w LM
- ZEA - 3 kluby w LM, 1 klub w play-offach
- Katar, Uzbekistan - 2 kluby w LM, - Indie - 1 klub w play-offach, WSCHOD
- Japonia, Korea, Chiny - 4 kluby w LM
- Australia - 2 kluby w LM
- Indonezja - 1 klub w LM, 1 klub w play-offach, - Wietnam, Tajlandia, Singapur - 1 klub w play-offach, Dodatkowo w play-offach wystapia Muharraq (BAHRAIN) i Safa SC (LIBAN) czyli zwyciezca i finalista AFC Cup 2008.
Play offy rozegrane zostana w dwoch grupach - Zachod (Indie, ZEA, Muharraq) i Wschodnia (Wietnam, Tajlandia, Singapur, Indonezja i Safa). Jak na razie AFC nie widzi problemu w tym, ze na Zachodzie sa 3 kluby, na Wschodzie 5 - a wobec tego potrzebne sa III rundy, a nie II rundy, jak planowano. Byc moze Safa zostanie przerzucony do grupy zachodniej...
Terminy play-offow to 18 i 25 lutego (po 1 meczu w kazdej rundzie)

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Imperialista » Pt mar 13, 2009 22:45:28

W Azji, jako tako, możemy wyróżnić 4, "piłkarskie" rejony.
Każdy z tych rejonów, ma swa federację(ASEAN, WAFF, CAFF, EAFF), oraz rozgrywki(Tiger Cup, Gulf Cup).
To tak tytułem wstępu.
Niedawno swój turniej, rozgrywały państwa arabskie. Słynny "Gulf Cup", rozgrywany jest od 1970 roku. Co dwa lata, turniej odbywa się w różnych państwach arabskich. W tym roku, turniej organizował Oman.
Wyniki :
Grupa A
Oman - Kuwejt 0-0
Bahrajn - Irak 3-1
Irak - Oman 0-4
Kuwejt - Bahrajn 1-0
Oman - Bahrajn 2-0
Kuwejt - Irak
Tabela:
1. Oman
2. Kuwejt
3. Bahrajn
4. Irak
Grupa B
ZEA - Jemen 3-1
Arabia S. - Katar 0-0
Katar - ZEA 0-0
Jemen - Arabia S. 0-6
Katar - Jemen 2-1
Arabia S. - ZEA 3-0
Tabela:
1. Arabia S.
2. Katar
3. ZEA
4. Jemen
Półfinały :
Katar - Oman 0-1
Arabia S. - Kuwejt 1-0
Finał
Oman - Arabia S. 0-0 k. 6-5
Jak widać, Oman wykorzystał atut swego boiska i zwyciężył po raz pierwszy w tej imprezie. Co ciekawe, nie ma po sensu szukać tej ekipy, w obecnych el. do MŚ, gdyż już z nich odpadła. Dobrze zaprezentowała się Arabia Saudyjska. W tym rejonie, to nadal czołowa ekipa. O ile ZEA, czy katar, dla tej ekipy problem nie jest, to już ekipy pokroju Iranu, czy Korei, to już niekiedy za wysokiego progi. Celowo wspomniałem o tych ekipach, gdyż to z nimi, Arabia walczy obecnie o awans do MŚ. Wszystko wskazuję na to, że Arabia raczej nie awansuje do MŚ, po raz pierwszy od długiego czasu. Przyznam szczerze, że bardzo mnie to cieszy, gdyż obecność tej ekipy na Mundialach, jakoś mi zawsze nie pasowała, ale to już kwestia gustu. Innym ekipom z tego regionu, MŚ już zapewne uciekły...ZEA ma 1 punkt, a Bahrajn i Katar, to jednak nie ta klasa co Japonia i Australia. Słabo powiodło się też, Irakowi, który nie tak chciał zacząć przygotowania do historycznego startu w PK. Swoją drogą, zapewne Irak, będziemy mogli zobaczyć w całej okazałości już w czerwcu i to nie w PK, a w meczu towarzyskim z Polską. Nasi wówczas przebywać będą w RPA, a przy okazji szukamy drugiego sparingpartnera. Hiszpania ?....sorry, ale wątpię w to. Zapewne będzie Irak, wszak jest to lepszy i ciekawszy rywal niż Nowa Zelandia....bo sparing z tą ekipą też wchodzi w rachubę.
To tyle odnośnie tego rejonu. przejdźmy do tego, o czym chciałem od początku w tym temacie napisać. W sumie, o tym, równie dobrze można by było napisać w temacie o światowych słabeuszach, ale ten temat też pasuję.
EAFF, to federacja skupiająca państwa z Azji Wschodniej. Wiadomo, Chiny, Korea Pół, Korea Poł i Japonia. Te ekipy zna każdy. Te ekipy rozgrywają również turniej Azji Wschodniej. Zazwyczaj są to właśnie te 4 drużyny. Aczkolwiek, obok tych znanych ekip, o awans do tego turnieju, walczą inne, mniej znane ekipy. O ile ekipa piłkarska Hongkongu, jest dla niektórych "rozpoznawalna", to ekipy Mongolii, Guamu, Makao, Tajwanu i Marian Północnych, to dla wielu, jak i dla mnie "czarna magia". Najgorsze ekipy...może to za mocno powiedziane....najsłabsze ekipy z tego rejonu, rozgrywają właśnie mecze kw. do Pucharu Azji Wschodniej. Najpierw swe mecze rozgrywają 4 ekipy. Guam, Mongolia, Makao i Mariany Pół.
Póki co rozegrano, 4 na 6 meczy. Makao - Mariany Północne 6-1
Guam - Mongolia 1-0
Makao - Mongolia 2-1
Mariany Północne - Guam 1-2
Zwycięzca awansuje do półfinału. I być może, będzie to właśnie Guam, który wygrywając z Mongolią, odniósł swe pierwsze zwycięstwo, odkąd należy do FIFA, czyli od 1996 roku. W półfinale będą zapewne ekipy Tajwanu, Hongkongu i chyba Korei Północnej. Zwycięzca tej fazy, awansuje do finału, w którym pewny udział mają Chiny, Japonia i Korea Poł.
Imperialista
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez suchy1994 » N mar 15, 2009 08:51:34

Moim zdaniem to np. Japonczycy mogliby nas pokonac.Przeciez pokonali w 2002 roku Koreanczycy to dlaczego nie Japonczycy?
Jeden ze znanych azjatyckich pilkarzy jest Park Ji-Sung Manchesterze United i jest coraz czesciej wystawiany w pierwszej jedenastce. :mrgreen: Tam futbol ma swietlana przyszlosc jesli dasie wiecej kasy na szkolenie pilkarzy tego pokloju co Nakamura i Park Ji-Sunk. :!:
"This is Sparta"-Leonidas
suchy1994
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Cz mar 19, 2009 18:09:53

suchy1994 napisał(a):Moim zdaniem to np. Japonczycy mogliby nas pokonac.Przeciez pokonali w 2002 roku Koreanczycy to dlaczego nie Japonczycy?

Japończycy już nas pokonali, w meczu towarzyskim w 2002 roku w Łodzi (2-0)...
Długo mnie nie było i narobiło się zaległości. Przede wszystkim rozpoczęły się eliminacje do Mistrzostw Azji - Katar 2011. Oto wyniki dwóch pierwszych kolejek (14 i 21 stycznia 2009)
Grupa A
Hong Kong - Bahrain 1-3
(Cheng 90' - Hasan 10', Fatadi 37', Ali 87')
Japonia - Jemen 2-1
(Okazaki 7', Tanaka 66' - Al-Fadhli 47')
Bahrain - Japonia 1-0
(Ali 24')
Jemen - Honk Kong 1-0
(Al Selwi 51')

1. Bahrain 2 4- 1 6
2. Japonia 2 2- 2 3
3. Jemen 2 2- 2 3
4. Hong Kong 2 1- 4 0
Grupa B
Oman-Indonejza 0-0
Australia - Kuwejt 0-1
(Falenzi 37')
Indonezja - Australia 0-0
Kuwejt - Oman 0-1
(Suwaidan 63')
1. Oman 2 1- 0 4
2. Kuwejt 2 1- 1 3
3. Indonezja 2 0- 0 2
4. Australia 2 0- 1 1
Grupa C
Malezja - ZEA 0-5
(Alshaddadi 29, 45+1'-k., I. Al Junaibi 62, 76, A. Al Junaibi 85')
ZEA - Uzbekistan 0-1
(Tadjiyev 30')
1. ZEA 2 5- 1 3
2. Uzbekistan 1 1- 0 3
3. Malezja 1 0- 5 0
*Indie zostały wycofane z eliminacji, gdyż jako zdobywcy AFC Challenge Cup 2008 mają już zapewniony start w Mistrzostwach
Grupa D
Syria - Chiny 3-2
(Al Said 8'-k., 24, Alkhatib 39'-k. - Bo 51', Jian 90+4')
Wietnam - Liban 3-1
(Phuong 11', Vinh 30', Phong 69' - Moghrabi 73')
Czerwona kartka: Vinh (WIE - 54', za drugą żółtą)
Chiny - Wietnam 6-1
(Lin 2', 20', 84', Wei 27', Ning 37', Junmin 47' - Phong 11')
Liban - Syria 0-2
(Al Hussien 37', Alkhatib 77')
1. Syria 2 5- 2 6
2. Chiny 2 8- 4 3
3. Wietnam 2 4- 7 3
4. Liban 2 1- 5 0
Grupa E
Jordania - Tajlandia 0-0
Iran - Singapur 6-0
(Gholamnejhad 43', Bagheri 52', Gholamreza 55', Mazyar 79', Nori 82', 83')
Czerwona kartka: Yunos (SIN - 40')
Tajlandia - Iran 0-0
Singapur - Jordania 2-1
(Casmir 21', Kamarezaman 63' - Aqel 41'-k.)
1. Iran 2 6- 0 4
2. Singapur 2 2- 7 3
3. Tajlandia 2 0- 0 2
4. Jordania 2 1- 2 1
Z każdej grupy do finałów awansują po dwie drużyny. Zapewniony awans mają już Katar (gospodarz), Irak, Arabia Saudyjska, Korea Południowa (medaliści Mistrzostw Azji 2007), Indie (zwycięzca AFC Challenge Cup 2008). Ostatnie miejsce jest przeznaczone dla zwycięzcy AFC Challenge Cup 2010.
Kolejne dwie kolejki zostaną rozegrane 14 i 18 listopada 2009

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Pn mar 23, 2009 12:45:06

Rozpoczęły sie już rozgrywki AFC Champions League. Rozegrano już play-offy oraz pierwsze dwie kolejki fazy grupowej.
PLAY - OFFY
Początkowo w play-offach mialo uczestniczyć 8 drużyn, po 4 na Zachodzie i Wschodzie. Jednak przedstawiciele Bahrainu, Libanu i Wietnamu (odpowiednio - Muharraq i Safa, finalisci AFC Cup 2008 oraz B.Binh Duong, mistrz Wietnamu 2008) nie zostali dopuszczeni do play-offów, bowiem ich kraje nie psełniły kryteriów AFC dla Ligi Mistrzów.
ZACHÓD
25.02 Szarjah (ZEA) - Dempo SC (INDIE) 3-0
WSCHÓD
1. runda 18.02 P.E.A. Club (THA) - Singapore Armed Forces FC (SIN) 1-4
2. runda 25.02 Singapore Armed Forces FC - PSMS Medan (INDONEZJA) 2-1 po dogr.
zwyciezcy play-offów awansowali do fazy grupowej LM, pokonani awansowali do fazy grupowej AFC Cup
Rozegrano już dwie kolejki fazy grupowej (10/11 i 17/18 marca)
ZACHÓD
Grupa A

Al Ahli - Pakhtakor 1-2
Al Hilal - Saba 1-1
Pakhtakor - Al Hilal 1-1
Saba - Al Ahli 0-0
1. Pakhtakor (UZB) 2 3- 2 4
2. Al Hilal (ARA) 2 2- 2 2
3. Saba Battery (IRN) 2 1- 1 2
4. Al Ahli (ZEA) 2 1- 2 1
Grupa B
Al Gharafa - Al Shabab 1-3
Persepolis - Sharjah 3-1
Al Shabab - Persepelis 0-0
Sharjah - Al Gharafa 0-2
1. Al Shabab (ARA) 2 3- 1 4
. Persepolis (IRN) 2 3- 1 4
3. Al Gharafa (KAT) 2 3- 3 3
4. Szarjah (ZEA) 2 1- 5 0
Grupa C
Al Ittihad - Esteghlal 2-1
Al Jazira - Umm Sala 0-1
Esteghlal - Al Jazira 0-1
Umm Salal - Al Ittihad 1-3
1. Al Ittihad (ARA) 2 5- 2 6
2. Umm Salal (KAT) 2 2- 3 3
3. Al Jazira (ZEA) 2 1- 2 1
4. Esteghlal (IRN) 2 2- 3 1
Grupa D
Sepahan - Al Shabab 2-0
Bundyodkor - Ettifaq 2-1
Al Shabab - Bunyodkor 2-0
Ettifaq - Sepahan 2-1
Rivaldo zagrał w obydwu meczach Bunyodkoru pełne 90 minut jako kapitan, nie zapisał się jednak jakoś szczególnie w protokole meczowym.
1. Sepahan (IRN) 2 3- 2 3
2. Al Shabab (ZEA) 2 2- 2 3 *
3. Al Ettifaq (ARA) 2 3- 3 3 * 4. Bunyodkor (Kuruvchi) (UZB) 2 2- 3 3

WSCHÓD
Grupa E

Beijing - Newcastle 2-0
Ulsan - Nagoya 1-3
Newcastle - Ulsan 2-0
Nagoya - Beijing 0-0
1. Beijing Guoan (CHN) 2 2- 0 4*
2. Nagoya Grampus (JPN) 2 3- 1 4*
3. Newcastle Jets (AUS) 2 2- 2 3
4. Ulsan Hyundai (KOR) 2 1- 5 0
Grupa F
Sriwijaya - FC Seoul 2-4
Gamba - Shandong 3-0
FC Seoul - Gamba 2-4
Shandong - Sriwijaya 5-0
1. Gamba Osaka (JPN) 2 7-2 6
2. Shandong Luneng (CHN) 2 5-3 3
3. FC Seoul (KOR) 2 6-6 3
4. Sriwijaya (INDONEZJA) 2 2-9 0
Grupa G
Suwon - Kashima 4-1
Shanghai - SAF 4-1
Kashima - Shanghai 2-0
SAF - Suwon 0-2
1. Suwon Bluewings (KOR) 2 6- 1 6
2. Shanghai Shenhua (CHN) 2 4- 3 3
3. Kashima Antlers (JPN) 2 3- 4 3
4. Singapore Armed Forces FC (SIN) 2 1- 6 0
Grupa H
Kawasaki - Tjanjin 1-0
Central Coast - Pohang 0-0
Tjanjin - Central Coast 2-2
Pohang - Kawasaki 1-1
1. Kawasaki Frontale (JPN) 2 2- 1 4
2. Central Coast Mariners (AUS) 2 2- 2 2
3. Pohang Steelers (KOR) 2 1- 1 2
4. Tianjin Teda (CHN) 2 2- 3 1
* taka jest kolejność wg oficjalnej strony rozgrywek. Nie wiem, czym kieruje się AFC ustalając akurat taką tabelę, bo ani bramkami, ani bezpośrednim meczem... :roll:

tellchar
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez tellchar » Wt mar 24, 2009 22:28:24

Jeszcze notka na temat frekwencji w pierwszych dwóch kolejkach Ligi Mistrzów:
I kolejka
1. Persepolis 55 000 2. Beijing 31 000 3. Sriwijaya 20 000 4. Al Ittihad 19 000
. Al Hilal 19 000