Największe piłkarskie forum w polskim internecie

III Liga Podkarpacko-Lubelska

Tutaj rozmawiamy o wszystkim, co związane z polską piłką tzn. mecze ligowe, reprezentacja i inne.

III Liga Podkarpacko-Lubelska

Postprzez vvportero » Śr lip 22, 2009 12:05:53

8-9 Sierpnia pierwsza kolejka III Ligi Podkarpacko-Lubelskiej. W tym sezonie piecze nad ligą sprawuje LubelskiZPN. O sile tej ligi niech świadczy fakt że jako jedyna Stal Rzeszów z tej ligi wygrała baraż o wyższą ligę. Zwycięzcą ligi w zeszłym sezonie została Resovia Rzeszów.

Oto zespoły które wystąpią w tym sezonie w tej lidze
Podkarpackie : Izolator Boguchłwała, Karpaty Krosno, Stal Mielec, Unia Nowa Sarzyna, Wisłoka Dębica, Siarka Tarnobrzeg (B), Stal Sanok (B)
Lubelskie: Avia Świdnik, Górnik II Łęczna, Orlęta Radzyń Podlaski, Spartakus Szarowola, Stal Kraśnik, Tomasovia Tomaszów Lubelski, Stal Poniatowa (S), Wisła Puławy (B), Podlesia Biała Podlaska (B)

I kolejka:

Stal Sanok-Tomasovia
Podlasie-Stal Mielec
Siarka-Stal Poniatowa
Orlęta-Górnik II
Spartakus-Stal Kraśnik
Wisła-Izolator
Wisłoka-Unia
Karpaty-Avia

Faworytem rozgrywek wydaje się być zespół ze Świdnika, który pod nieobecność drużyn zespół Rzeszowskich powinien walczyć o awans. Zapowiedzi walki o awans słyszane są też z Białej Podlaski, Tarnobrzega,Sanoka czyli od beniaminków. Najmłodszą drużyną w stawce jest Stal Mielec której najstrszy gracz urodził sie w roku 1988. Mielczanie jeśli będą grać tak jak w końcówce poprzedniego sezonu też mogą zakręcić sie wokół walki o awans.
13 Jornada - 28.11.2010 y 32 Jornada - 17.04.2011 = GRAN DERBI DE EUROPA
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » Śr sie 05, 2009 21:50:26

To zestawienie które podałes jest z ToBet.pl
jest ono wg. nie dobre
bo Stal Mielec bedzie broniła sie przed spadkiem
Wisłoki Dębicy wogólne nie bedzie w tej lidze poniewaz nie dostała ona licencji
a głownymi faworytami oprucz Avii sa Karpaty Krosno
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » Śr sie 05, 2009 22:04:41

Stifler napisał(a):jest ono wg. nie dobre

Według czego :?: coś Ci nie wyszło to zdanie.

Stifler napisał(a):bo Stal Mielec bedzie broniła sie przed spadkiem

Jeszcze będziesz zdziwiony. Przypomne Ci tylko że 27 maja Twoje Karpaty nie zrobiły sztycha w meczu ze Stalą, przegrywając 3-0, a drugą bramkę Stal strzeliła wychodząć w 5 słownie pięciu na bramkarza.

Stifler napisał(a):Wisłoki Dębicy wogólne nie bedzie w tej lidze poniewaz nie dostała ona licencji

Kiedy zakładałem ten temat, to nie było jeszcze tego wiadomo, zresztą dzisiaj też jeszcze tego napewno nie wiadomo. Ot, taki bałagan w polskiej piłce.

Stifler napisał(a):a głownymi faworytami oprucz Avii sa Karpaty Krosno

Wishful thinking tak zwane, chociaż sobie i wam żebyśmy razem rywalizowali do końca o awans.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » Śr sie 05, 2009 22:13:57

vvportero napisał(a):
Stifler napisał(a):jest ono wg. nie dobre

Według czego :?: coś Ci nie wyszło to zdanie.
wg. mnie

Stifler napisał(a):bo Stal Mielec bedzie broniła sie przed spadkiem

Jeszcze będziesz zdziwiony. Przypomne Ci tylko że 27 maja Twoje Karpaty nie zrobiły sztycha w meczu ze Stalą, przegrywając 3-0, a drugą bramkę Stal strzeliła wychodząć w 5 słownie pięciu na bramkarza.

myśle tak poniewaz kilku mmoich kolegów i mój brat grają w stali i wiem jakie mają cele na sezon

Stifler napisał(a):Wisłoki Dębicy wogólne nie bedzie w tej lidze poniewaz nie dostała ona licencji

Kiedy zakładałem ten temat, to nie było jeszcze tego wiadomo, zresztą dzisiaj też jeszcze tego napewno nie wiadomo. Ot, taki bałagan w polskiej piłce.

juz wiadomo ozpn dał im cczas do jutra do 14.00 na zapłacenie 150 000 zł skarbówce , juz powiedzieli ze nie zdążą

Stifler napisał(a):a głownymi faworytami oprucz Avii sa Karpaty Krosno

Wishful thinking tak zwane, chociaż sobie i wam żebyśmy razem rywalizowali do końca o awans.

Troche patryiotyzmu jest w tym co napisałem ale patrzac na skład to Karpaty mają realną szanse na awans

ps. Skad Jestes ?
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » Śr sie 05, 2009 22:18:13

Odnośnie Wisłoki, szkoda fajny mecz fajna atmosfera. Ale cóz trzeba będzie jechać do Przeworska.

Ja jestem z Mielca. Jestem blisko zespołu i ciężko określić ich cele. Napewno nie mają ich jasno sprecyzowanych a potencjał drzemie w nich potężne

Brat czyli jeśli można wiedzieć :?:
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » Śr sie 05, 2009 22:24:19

vvportero napisał(a):Odnośnie Wisłoki, szkoda fajny mecz fajna atmosfera. Ale cóz trzeba będzie jechać do Przeworska.

Ja jestem z Mielca. Jestem blisko zespołu i ciężko określić ich cele. Napewno nie mają ich jasno sprecyzowanych a potencjał drzemie w nich potężne

Brat czyli jeśli można wiedzieć :?:

no szkoda szkoda wisłoki,
dla mnie przynajmnie tyle dobrze bo M. Rzucidło i prawdopodobnie bracia Wolańscy przyjda d o KaRPAT

brata ci nie podam ale podam ci kolegów
no to np Kuba Popielarz [przyszedłteraz do karpat ale z tego co z nim rozmawiałem to stal chce sie ustabilizowac w 3 lidze]
W sumie w Karpatach nikt nie mówi o awansie, mówia ze nie ma pieniedzy na 2 lige. itd. ale pocichu liczymy na ...
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez husaria » Cz sie 06, 2009 01:46:47

Z Sanoka zapowiedzi o awansie? Z przykrością dementuję. W ruch kibicowski nie jestem zaangażowany, w mieście jestem już tylko na wakacjach, ale od ludzi związanych z klubem wiem, że z kasą w klubie krucho, brakuje sponsorów, nawet z miastem klub na tyle nie jest chyba dogadany, by użytkować stadion za darmo. Teren, na którym stoi obecny stadion, tzw. Wierchy, miał zostać przeznaczony na centrum handlowe, klub liczył, że trochę mu z tego skapnie - niestety, póki co nie ma chętnych, a nawet dobry występ w PP nie przyciągnął możnych. Dlatego dla mnie sukcesem będzie utrzymanie, a póki co dobrze, że została zdecydowana większość zawodników z ubiegłego sezonu, mimo że wymieniało się ich w kontekście paru większych klubów. Odszedł tylko bramkarz Dawid Pietrzkiewicz, i to nie byle gdzie, bo do Banika Ostrawa. A wymieniając beniaminków mających walczyć o awans zapomniałeś o chyba najmocniejszej z nich Wiśle Puławy.
husaria
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » Cz sie 06, 2009 09:54:40

husaria napisał(a):Z Sanoka zapowiedzi o awansie? Z przykrością dementuję. W ruch kibicowski nie jestem zaangażowany, w mieście jestem już tylko na wakacjach, ale od ludzi związanych z klubem wiem, że z kasą w klubie krucho, brakuje sponsorów, nawet z miastem klub na tyle nie jest chyba dogadany, by użytkować stadion za darmo. Teren, na którym stoi obecny stadion, tzw. Wierchy, miał zostać przeznaczony na centrum handlowe, klub liczył, że trochę mu z tego skapnie - niestety, póki co nie ma chętnych, a nawet dobry występ w PP nie przyciągnął możnych. Dlatego dla mnie sukcesem będzie utrzymanie, a póki co dobrze, że została zdecydowana większość zawodników z ubiegłego sezonu, mimo że wymieniało się ich w kontekście paru większych klubów. Odszedł tylko bramkarz Dawid Pietrzkiewicz, i to nie byle gdzie, bo do Banika Ostrawa. A wymieniając beniaminków mających walczyć o awans zapomniałeś o chyba najmocniejszej z nich Wiśle Puławy.

Was tam chyba wyćiąg w karlikowie sponsoruje ??

a że Pietrzkiewicz wrucił do was tylko na chwile
było wiadome od razu, To jest bramkarz conajmnie pierwszoligowy
a nie 4 ligowy :)
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez kolson » Cz sie 06, 2009 12:01:38

W Stali Poniatowa sytuacja powoli krystalizuje się. Po zaciągu z całej Polski z tej grupy nie został nikt, II liga wymęczyła nas głównie finansowo. Wymieniony został prawie cały trzon drużyny wraz z trenerem. Ściągnięto czterech zawodników narodowości Ukraińskiej, którzy w grach kontrolnych prezentowali się bardzo dobrze. Oprócz ich zakontraktowaliśmy bardzo utalentowanego defensora Dominika Pietrasa z IV ligowej Unii Bełżyce. Jeszcze w lipcu byłem pełen pesymizmu, że czeka nas sromotna walka o utrzymanie, ale sytuacja w moim mniemaniu drametialnie się zmieniła (wygrana w sparingu z faworytem ligi - Avią Świdnik 3:0). Myślę, iż w "szóstce" spokojnie się znajdziemy.
kolson
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » Cz sie 06, 2009 12:19:03

W Stali nie można mówić o stabilizacji z powodu ciągłych zmian kadrowych i braku jakiś większych pieniędzy, chociaż to może się zmieni. Wiec w Mielcu będzie liga brana w tym sezonie spontanicznie i z nadziejami o jak najlepsze miejsce, jeśli będzie szansa o walke nawet o awans, będziemy napewno walczyć.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez AtKus » Cz sie 06, 2009 12:51:44

Witam forumowiczow.
Jestem kibicem Wisly Pulawy, dlatego tez moje dywagacje moga byc dosc subiektywne ;)
Wedlug mnie w walce o awans liczyc beda sie na pewno: Avia, Unia Nowa Sarzyna, Izolator, Stal Poniatowa.
Do walki moga wlaczyc sie: Gornik II, Karpaty, Wisla, Stal Sanok , Stal Mielec.
W srodku tabeli moga sie znalezc: AZS Biala Podlaska, byc moze Stal K, czy Siarka Tarnobrzeg.
O ligowy byt walczyc beda: Spartakus, Orleta Radzyn, Orzel Przeworsk (ma zastapic Wisloke) i Tomasovia.

Ostatnie druzyny, ktore wymienilem bezsprzecznie walczyc beda o utrzymanie. Orleta cudem sie utrzymaly w tym sezonie, na wiosne zdobywajac 8 punktow.
Spartakus w pierwszej rundzie zdobyl tylko 13 punktow i razem z Tomasovia dzierzyl czerwona latarnie.
Orzel obok Orlat byl najslabsza druzyna III ligi wiosna i taka role tej druzyny widze teraz.

Kilka slow o mojej druzynie:
W IV lidze na jesieni Wisla grala swietny futbol, wygrywwajac 12 z 15 meczow, z 8 punktowa przewaga nad Podlasiem.
Zima dzien po meczu z KS Gora Pulawska o Puchar Starosty Pulawskiego zatrzymany zostal trener Wisly Jerzy Krawczyk. Dzialacze KSW postanowili wiec zatrudnic dobrze znanego, mlodego Jacka Magnuszewskiego, ktory wczesniej spuscil Wiselke do V ligi. Przed ponownym przyjsciem do Wisly trenowal Orly Kazimierz Dolny.
Wielu kibicow obawialo sie zatrudnienia "Magnolii" na tym stanowisku z w/w powodow.
Zimowe sparingi nie dawaly powodow do obaw: pokonalismy m. in Orleta Radzyn 4:1, zremisowalismy z II ligowa wowczas Stala Poniatowa 1:1 oraz wygralismy z przedstawicielem III ligi mazowiecko-lodkiej Mazurem Karczew 4:1.
Pierwsze wiosenne mecze Wislacy zagrali bardzo slabo, jednak obylo sie bez strat punktowych- 1:0 ze Sparta Rejowiec oraz 2:1 w Opolu z tamtejszym Opolaninem.
3ci wiosenny mecz to wyjazd do Belzyc, niestety zremisowany 2:2.
4 kolejne mecze byly najlepszym okresem pracy Magnuszewskiego. Kolejno odprawilismy z kwitkiem Olendra 4:1, Lewart 4:0, Wlodawianke 8:1, Janowianke 3:0 oraz III ligowa Stal Krasnik w PP rowniez 3:0.
Wisla po 22 kolejkach, meczu z AZS Biala Podlaska miala 58 pkt i bilans bramkowy 76:18. Od tego meczu cos sie w zawodnikach posypalo, przegrali 0:3, pozniej u siebie - w bardzo prestizowym dla kibicow- meczu z Chelmianka ulegli 2:3. W nastepnym spotkaniu Wisla podejmowala Lublinianke, po bardzo slabym meczu ogrywajac ja 2:0.
Nastepny mecz to najwieksza fala krytyki. Wislacy przegrywaja 2:1 z Huraganem Miedzyrzec.
4 dni pozniej wislacy w polfinale pucharu Polski pokonali ten sam Huragan 3:2.
Do konca sezonu jedyna wpadka byla porazka z POMem Piotrowice 2:0.
Prace Magnuszewskiego nalezy ocenic na plus, gdyz zdolal wywalczyc Wojewodzki Puchar Polski.

W przerwie letniej Wisla wzmocnila sie 4ma zawodnikami na newralgiczne pozycje: bramkarz Pawel Socha z Korony II Kielce, srodkowy/prawy pomocnik Daniel Krakiewicz z Gornika Leczna, skrzydlowy Orlat Lukow Kamil Marciniak oraz napastnik z Krasnika Konrad Nowak. Szkoda ze nie udalo sie pozyskac prawego obroncy.
Podsumowujac licze na walke o dosc wysokie miejsca, jednak nie nastawialbym sie na awans.
WISLA 1923 PULAWY
AtKus
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Machus » Cz sie 06, 2009 17:28:11

Wedlug mnie w tym sezonie za duzo druzyn nie bedzie chcialo walczyc o awans, poniewaz przepasc pomiedzy 3 a 2 liga jest jednak spora. Mozemy to zauwazyc na przykladzie Stali Poniatowa, ktora spadla z hukiem z 2 ligi. Ogolnie rzecz biorac liga bedzie, tak jak w poprzednim sezonie, bardzo wyrownana i tak na prawde kazdy z kazdym bedzie mogl pokusic sie o zwyciestwo. Z tego co sie orientuje, to druzyny z lubelszczyzny (Avia, Górnik II, Wisła Puławy. Stal Poniatowa) beda mocne w tym sezonie. Z podkarpacia wydaje mi sie, ze powalczyc o gorna czesc tabeli bedzie mogla Stal Sanok, Stal Mielec i zapewne Izolator, ktory w poprzednim sezonie na wiosne pokazal na co go stac.
Ciekaw jestem co pokaza Karpaty, po cichu licze na spokojne utrzymanie i gore tabeli, bo jednak na awans nie ma w klubie pieniedzy. Odejscie Zycha troche skomplikowalo sytuacje, ale mam nadzieje, ze pilkarze ktorzy maja dolaczyc do kadry z Wisloki Debica zalataja po nim dziure. Ciesze sie niezmiernie z przyjscia Kuby Popielarza, bo jest to jednak zawodnik, ktory moze stac sie liderem druzyny i wraz z Lechem Czaja moga byc bardzo grozni w srodku pola.
Tak wiec w sobote przekonamy sie ile jest warta kazda z druzyn. Licze na zwyciestwo Karpat z Avia, bo pamietam, ze w tamtym sezonie przegralismy z nia niesamowicie pechowo, po 2 bledach Roberta Grabolusa.
(L)
Machus
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez saylent » Cz sie 06, 2009 19:26:20

AtKus napisał(a):Witam forumowiczow.
Jestem kibicem Wisly Pulawy

No to jest nas tu dwóch ;)

W Puławach w końcu coś się zaczyna kręcić wokół piłki (nożnej, bo wokół ręcznej od jakiegoś czasu już się kręci). Budowany jest nowy stadion, przez co Puławiacy w tym sezonie stricte w Puławach III ligi nie uświadczą (można się wybrać do Zwolenia), wzmacniany jest i tak już dość mocny skład. Ofensywne trio Giza-Nowak-Kępka to śmiem twierdzić najlepsze zestawienie ataku w całej lidze. Do tego trener z doświadczeniem zebranym w Górniku Łęczna (również w pracy w I lidze, za czasów awansu Górnika). W końcu w sponsorowanie trochę mocniej włączyły się puławskie Azoty.

Także, mimo, że balonik nie jest jakoś mocno pompowany, to oczekuje się dobrych wyników. Może nie od razu awansu, bo to chyba byłoby zbyt wiele... Zobaczymy jak sprawa będzie wyglądała po paru-parunastu kolejkach. Fajnie byłoby wejść do II ligi i grać już na nowym stadionie... Jeżeli będzie okazja, to trzeba ją będzie po prostu wykorzystać. Dość już V lig i pałętania się po okręgówkach.

No i w sumie należałoby jeszcze wspomnieć, że Wisła poprzez dobrą gre w zeszłym sezonie i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim awansowała do rozgrywek ogólnopolskich, gdzie przeszła już pierwsza rundę wstępną ogrywając Wigry Suwałki. Następny rywal to Bytovia II Bytów. Zobaczymy.
yyy
saylent
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » Cz sie 06, 2009 22:14:27

Widać po wypowiedziach Puławian że Wisła będzie bardzo groźna w obecnych rozgrywkach. Jeżeli będzie tak jak mówicie to wg. dobrze że Stal Mielec zmierzy się z Wisła dopiero w 14 kolejce, dla Stali oczywiście :D

Co do kwestii awansu, ważna jest jeszcze jedna sprawa. Chęć wywalczenia tego awansu. Dlaczego ? II liga to dłuższe a co za tym idzie droższe wyjazdy, większe koszty utrzymania drużyny, wymagania finansowe piłkarzy. Wiele zespołów z podkarpacia nie chciałoby chyba awansować, taki Izolator,Unia Nowa Sarzyna dla tych zespołów szczytem jest raczej III liga na chwile obecną. Dlatego dla mnie największym kandydatem jest Avia Świdnik może Wisła Puławy, bo tam widać chęci. A te poparte pieniędzmi, bo wcale nie dobrą grą w tamtym sezonie wystarczyły spokojnie wygrać lige Resovii.

Jeszcze końcowa informacja odnośnie licencji dla Wisłoki Dębica. Została ona przyznana warunkowo dębiczaną na pół roku, przez ten czas klub ma zacząć regularnie spłacać swoje należności wobec fiskusa i ZUS-u, w przerwie zimowej ZPN zwerfikuje działania Wisłoki i ewentualnie przedłuży albo nie dopuści klub do rundy wiosennej.

Start rozgrywek już w sobote. Będzie sie działo mimo iż to tylko III, emocje na boiskach też są wielkie.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » Pt sie 07, 2009 08:27:05

vvportero napisał(a):
Jeszcze końcowa informacja odnośnie licencji dla Wisłoki Dębica. Została ona przyznana warunkowo dębiczaną na pół roku, przez ten czas klub ma zacząć regularnie spłacać swoje należności wobec fiskusa i ZUS-u, w przerwie zimowej ZPN zwerfikuje działania Wisłoki i ewentualnie przedłuży albo nie dopuści klub do rundy wiosennej.

Start rozgrywek już w sobote. Będzie sie działo mimo iż to tylko III, emocje na boiskach też są wielkie.

Nie mam nic przeciwko Wisłoce i wg mnie ten klub powinien mieć miejsce w III lidze, ale nie rozumie w tym momencie tych licencji. Jeśli ktoś nie spełnia wymogów to nie powinien w tej lidze grać. Albo znieść całkiem te licencje albo przestrzegać tego bo po co je wprowadzono? Nie wiem czy jest coś takiego w regulaminie tych licencji jak "warunkowa licencja" ale dla mnie jest to trochę śmieszne i PZPN się po prostu błaźni. Albo ktoś spełnia warunki albo nie i tyle. Później się nie ma co dziwić, że są pretensje i problemy jak się dla jednych robi ustępstwa a dla innych nie.
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » Pt sie 07, 2009 10:34:53

PZPN czy też poszczególne OZPN-y rzadko podejmują poważne decyzje, ja się już zdążyłem do tego przyzwyczaić i jakoś specjanie mnie to już nie irytuje.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez AtKus » So sie 08, 2009 19:41:32

Wisla Pulawy- Izolator Boguchwala 2:0
Stal Sanok- Tomasovia 0:1
Karpaty Krosno - Avia Świdnik 2:2
Siarka Tarnobrzeg - Stal Poniatowa 0:0
Wisłoka Dębica - Unia Nowa Sarzyna 2:1

dziwi wynik z Sanoka. Lekko szokuje ten z Debicy. Pozostale wyniki takie jak przewidywalem, no moze, spodziewalem sie wygranej Siarki.
WISLA 1923 PULAWY
AtKus
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » So sie 08, 2009 20:01:03

Panowie nie wiem jak ktokolwiek mógł typowac Avie do awansu a pomijac Karpaty byłem własnie na meczu
w pierwszej połowie Avia poprostu nie istniała
w drugiej na poczatku po błedzie bramkarza strzelili na 1-2
pozniej Karpaty miały karnego ale niewykorzystali
i Avia fuksem strzeliła na 2-2
Avia jak nic nie poprawi w swojej grze to
wroze jej walke o utrzymanie a nie o awans
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » So sie 08, 2009 21:21:37

To pierwsza kolejka, więc dalekoidących wniosków bym nie wyciągał. Wyniki raczej przewidywalne, jeden szok z Dębicy, gdzie odmłodzona Wisłoka poradziła sobie z Unia.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez substancja toksyczna » So sie 08, 2009 23:51:13

Jak tam w Mielcu ma się sytuacja ze stadionem? Będzie remont, przebudowa? I jaki duży ma być stadion w Puławach?

Co do tych problemów z awansem. Reforma ligi stworzyła w Polsce taki podział, zrobił się spory przeskok z 3 do 2 ligi. Dlatego myślę, że wraz z czasem sytuacja się ustabilizuje, już nie będzie pchania sie na siłę jak to było jeszcze parę lat temu. Już nie ma. Jak sobie przypomnę jakie drużyny grały w ekstraklasie i na jej zapleczu...

Z licencjami w III lidze by się nie wygłupiali, to jest liga amatorska! Więszość klubów nie ma ambicji wybijać się wyżej!
substancja toksyczna
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez saylent » N sie 09, 2009 23:11:44

Jeżeli chodzi o puławski stadion to tu jest sporo informacji:
ekstraklasy się nie wybieramy, ale jakby jakimś cudem awansowali kiedyś np. do I ligi to znowu będzie pewnie potrzebna jakaś lekka przebudowa. Zwiększenie pojemności to raczej nie problem. No.. ale na razie nie ma się co martwić.

Wisła wygrała i dzięki wynikom innych meczów została pierwszym liderem. Oby tak już zostało :lol:
Teraz czekają nas 3 ciężkie mecze. Wyjazd do Świdnika (wypowiedź Stiflera dała nadzieję na dobry rezultat), później mecz "u siebie" z Poniatową, a później wyjazd do Łęcznej. 5 punktów biorę w ciemno. Jak będzie coś ponad to ho ho.

No i już we wtorek chłopaki jadą na Pomorze.
yyy
saylent
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » Pt sie 14, 2009 15:49:34

substancja toksyczna napisał(a):Jak tam w Mielcu ma się sytuacja ze stadionem? Będzie remont, przebudowa?

Nie będzie prawdopodobnie narazie nic, z bardzo prozaicznego powodu, opieszałości rady miejeskie. Stadion należy bowiem do miasta i wszystkie działania na nim muszą być zaakceptowane na sesjach rady miejskiej po wcześniejszym zapoznaniu sie wszystkich członków ów rady, niestety nie chce im sie i jakikolwiek remont cały czas regularnie sie opóźnia.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez vvportero » So sie 15, 2009 09:55:23

Dzisiaj kontynuacja drugiej kolejki, która rozpoczeła się w środe w Sanoku.

Stal Sanok - Spartakus Szarowola 1-3
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Orlęta Radzyń Podlaski
Górnik II Łęczna - Siarka Tarnobrzeg
Stal Poniatowa - Karpaty Krosno
Avia Świdnik - Wisła Puławy
Izolator Boguchwała - Wisłoka Dębica
Unia Nowa Sarzyna - Podlasie Biała Podlaska
Stal Mielec - Stal Kraśnik

Najciekawiej zapowiada sie mecz w Świdniku.
vvportero
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Machus » N wrz 06, 2009 10:14:34

No coz, po 5 kolejkach widac zdecydowanego faworyta ligi, Górnik II Łęczna. Reszta druzyn idzie łeb w łeb i na koniec sezonu bedzie ciekawie :).
Moje Karpaty ostatnio pozyskaly nowego obronce z Ukrainy i widac zdecydowana poprawe w grze obronnej. Gdyby byl on w kadrze od poczatku sezonu, to teraz mielibysmy 12 pktow :). No ale coz, mowi sie trudno. Karpaty zlapaly wiatr w zagle, co pokazaly wczorajsze derby. Wynik 2-1 i kilka dogodnych sytuacji, moga napawac optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.
(L)
Machus
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez AtKus » Pt wrz 18, 2009 12:50:51

Wisła do tej pory zgromadziła 8 punktów w 6 meczach. Wynik nie najgorszy, zważywszy na to, że graliśmy już z Izolatorem, Stalą P. , Avią i Górnikiem II.

Na pewno szkoda straty punktów u siebie (w Zwoleniu) z Tomasovią, było to słabe widowisko, niemalże pozbawione sytuacji bramkowych, zwłaszcza dla Tomasovii, która takiej nie miała.

Wisła pozyskała w ostatniej chwili Andrija Procyka- stopera z Ukrainy. Moim zdaniem, już dziś po 3-ch meczach rozegranych przez "Andrzeja" powiedzieć można, że jest stoperem bardzo wysokiej klasy. Uważam, że obok Pietronia, to zdecydowanie najpewniejszy punkt naszej obrony.

7 kolejka zapowiada się dość ciekawie:
Spartakus, który do tej pory zdobył 75% punktów na wyjeździe, podejmie Izolatora, który na wyjeździe jak dotąd nie wygrał.
Stal Kraśnik zagra u siebie z dotychczasowym liderem- Górnikiem II.
Pozostałe mecze to:
Unia Nowa Sarzyna - Avia Świdnik
Stal Mielec - Stal Poniatowa
Podlasie Biała Podlaska - Tomasovia Tomaszów Lubelski
Wisła Puławy - Orlęta Radzyń Podlaski
Karpaty Krosno - Siarka Tarnobrzeg
WISLA 1923 PULAWY
AtKus
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Mattia » Pt paź 23, 2009 01:00:20

Temat pośrednio związany, ale nie byłem pewny gdzie wrzucić. Znalazłem dziś w sieci ciekawy artykuł o wyróżniających się młodych piłkarzach na Podkarpaciu. Może jakiś kibic z Lubelszczyzny pokusi się o podobny o swoim regionie:)?

http://www.futbolnews.pl/blogi/blogi-re ... opolu.html
Mattia
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Stifler » Wt paź 27, 2009 21:54:14

JEDNO MIASTO JEDEN KLUB
KARPATY KROSNO
Bartek Buczek żadzi za pare lat bedzie w ekstraklasie!
KARPATY KROSNO
Stifler
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez norbee » Pn lis 22, 2010 01:06:17

Zacznę od informacji nie związanej z III- ligowymi rozgrywkami, jednak ważnej i istotnej dla fanów futbolu z Podkarpacia. W dzisiejszym półfinałowym spotkaniu okręgowego ZPN, występujący w klasie okręgowej LZS Kantor Turbia pokonał IV- ligową Stal Nowa Dęba 3-1. Tym samym już w przyszłym roku drużyna LZS-u zagra w finałowym meczu z Unią Nowa Sarzyna, która w drugim półfinale efektownie pokonała faworyzowaną Siarkę Tanobrzeg 2-3 :!:

Wielce interesujące imprezy szykują się w Mielcu, gdzie poza wigilijnym meczem piłkarskim, 22 stycznia 2011 roku gospodarze przeprowadzą ciekawy turniej z udziałem kilkunastu zespołów w tym być może z samej ekstraklasy. Zbyt wcześnie jeszcze aby podawać konkretne newsy, jednak kto wie...może być fantastyczna zabawa :!: Należy również wierzyć, że zajmująca dopiero 13 pozycję po rundzie jesiennej Stal Mielec nie pozbędzie się ponad połowy składu i uratuje tą klasę rozgrywkową dla miasta, które kiedyś wiele znaczyło na piłkarskiej mapie Polski.
norbee
Użytkownik
Użytkownik

Powrót do Polska piłka