Największe piłkarskie forum w polskim internecie

Niemcy

Tutaj dyskutujemy na temat występów reprezentacji narodowych.

Postprzez Dunkel » Śr lis 21, 2007 00:13:31

podoba misie to że zagrali trójka napastników, w sumie na słabego przeciwnika tak trzeba grać...
my bysmy dali jedego napastnika i to cofnietego... i nazywałby się rasiak... :wink:
Dunkel
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Richarlyson » N gru 21, 2008 19:52:22

Niemcy mają bardzo młode i dobrze rozwijające się talentynp:Marin,Masmanidis,Khedira:)
Za Lechem przemierzamy cały świat.Wiele sezonów kilkanaście lat.Jesteśmy zawsze tam potęga nasza trwa Kolejorzu nigdy nie będziesz sam.:)LECH LECH KOLEJORZ
Richarlyson
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez PietroBosman » Śr kwi 08, 2009 20:31:24

W meczu z Walią Lukas Podolski uderzył w twarz Ballacka.
http://www.youtube.com/watch?v=80aNJAr_blo
Czy ktoś znający niemiecki może tak w skrócie napisać o co poszło?
„Powiedzmy przeciwnikowi otwarcie, że nie podzielamy jego idei, ponieważ je rozumiemy, i że on nie podziela naszych, ponieważ ich nie rozumie”

Nicolás Gómez Dávila
PietroBosman
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Andrewu » Wt cze 02, 2009 13:02:17

Chiny - Niemcy 1:1 (1:1)
1:0 Hao Junmin 5'
1:1 Podolski 8'

żółte kartki:
Niemcy - Lahm, Podolski

Chiny: Yang Zhi - Liu Jindong (57' Zhou Haibin), Feng Xiaoting, Zhao Peng, Cheng Liang (86' Du Wei) - Hao Junmin, Zhao Xuri, Cao Yang, Wang Xinxin (66' Han Peng) - Jiang Ning (83' Yu Hanchao), Gao Lin (66' Zheng Zhi)

Niemcy: Enke - Lahm, A. Friedrich, Rob. Huth, M. Schäfer - Gentner, Hitzlsperger - Trochowski (76' Trochowski), Schweinsteiger, Podolski - Gomez (63' Cacau)

sędzia: M. Lee (Korea Płd.)
widzów: 25 000

Wynik trochę zaskakujący, bo Niemcy grali przecież w całkiem mocnym składzie.
Nowymi twarzami wydają się jedynie Gentner i Schäfer (obaj z Wolfsburga).
Na sumieniu Polski ciąży wiele grzechów przeciwko sobie, ale ani jeden przeciwko innym narodom.
Andrewu
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Philip » Wt cze 02, 2009 15:23:34

Andrewu napisał(a):Nowymi twarzami wydają się jedynie Gentner i Schäfer (obaj z Wolfsburga).

Plus powrót Hutha (zwyczajowo na środku obrony występuje duet Metzelder - Mertesacker) oraz sprawa znacznie ważniejsza: debiut w kadrze naturalizowanego ex-Brazylijczyka Cacau ze Stuttgartu.
Co ciekawe, najlepszą notę w ekipie naszych sąsiadów zza Nysy i Odry otrzymał... bramkarz Enke.

Andrewu napisał(a):Trochowski (76' Trochowski)

Hinkel, Trochowski sam siebie nie zmienił. :wink:

Dziś o 20 Niemcy zagrają ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, transmisja na ZDF.
Nie ma mnie tu już raczej. :wink:
Philip
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Andrewu » Wt cze 02, 2009 16:07:46

Philip napisał(a):Plus powrót Hutha (zwyczajowo na środku obrony występuje duet Metzelder - Mertesacker) oraz sprawa znacznie ważniejsza: debiut w kadrze naturalizowanego ex-Brazylijczyka Cacau ze Stuttgartu.
Co ciekawe, najlepszą notę w ekipie naszych sąsiadów zza Nysy i Odry otrzymał... bramkarz Enke.

Cacau - fakt, zapomniałem o nim, choć wydawało mi się, że już grał spotkanie dla Niemiec. Najwyraźniej były to tylko przymiarki.
Huth swego czasu zapowiadał się na całkiem dobrego gracza, który później nie sprawdził się w Chelsea. Niemniej powinien być ciekawą alternatywą w obronie.
Enke swego czasu grał w Barcelonie, ale nie miał szans na grę. Teraz transfermarkt wycenił go na 8,5 mln euro, więc trudno aby nie ocierał się o reprezentację :wink: Co do bramkarzy, to mnie osobiście nurtuje spory regres Neuera (wyceniony na 9 mln!), który jeszcze niedawno mocno walczył z Lehmannem, a teraz jest najwyżej 3 bramkarzem - po wspomnianym Enke i Adlerze (11,5 mln!).
Philip napisał(a):Dziś o 20 Niemcy zagrają ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, transmisja na ZDF.

To sobie obejrzałem :wink: Może coś na sopcascie będzie.
Na sumieniu Polski ciąży wiele grzechów przeciwko sobie, ale ani jeden przeciwko innym narodom.
Andrewu
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Philip » Wt cze 02, 2009 16:51:40

Andrewu napisał(a):Cacau - fakt, zapomniałem o nim, choć wydawało mi się, że już grał spotkanie dla Niemiec. Najwyraźniej były to tylko przymiarki.

Nie oglądałem wszystkich spotkań reprezentacji Niemiec w tym roku, ale nie przypominam sobie, żeby Cacau już zadebiutował, sprawdziłem na kickerze, tam też pisze, że ma w kadrze jeden występ (o ten z Chinami się rozchodzi).

Andrewu napisał(a):Huth swego czasu zapowiadał się na całkiem dobrego gracza, który później nie sprawdził się w Chelsea. Niemniej powinien być ciekawą alternatywą w obronie.

Huth... dla mnie to tylko wysokie, dobrze grające głową drewno, ale akurat na środku obrony to u Szwabów ostatnio posucha panuje, plus kontuzja Mertesackera, Friedrich też częściej na boku grywał, ale tu wybór mają znacznie lepszy.

Andrewu napisał(a):Enke swego czasu grał w Barcelonie, ale nie miał szans na grę. Teraz transfermarkt wycenił go na 8,5 mln euro, więc trudno aby nie ocierał się o reprezentację

Od dwóch sezonów najlepszy bramkarz Bundesligi, gdyby nie on, to Hannover z hukiem by z niej zleciał.

Andrewu napisał(a):mnie osobiście nurtuje spory regres Neuera (wyceniony na 9 mln!), który jeszcze niedawno mocno walczył z Lehmannem, a teraz jest najwyżej 3 bramkarzem - po wspomnianym Enke i Adlerze (11,5 mln!).

Nie traktowałbym tego, co na transfermarkcie pisze, jako prawdy objawionej, oni dość często przeszacowują/niedoszacowują poszczególnych graczy... Ta różnica w cenie jest raczej wynikiem dość kiepskiej gry całego s.04 (choć mieli serię bodajże 7 spotkań w których stracili w sumie 1 bramkę) i niskiego miejsca w tabeli, niż jakiegoś gigantycznego regresu Neuera, który nie nastąpił, choć trzeba przyznać, że Adler grał znacznie równiej w tym sezonie.

Andrewu napisał(a):Może coś na sopcascie będzie.

Coś na pewno się znajdzie. :wink: Popatrz na soccerlive czy Rojadirecta.
Philip
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Maxi » Wt cze 02, 2009 17:19:01

Andrewu napisał(a):Huth swego czasu zapowiadał się na całkiem dobrego gracza, który później nie sprawdził się w Chelsea.

To trochę za dużo powiedziane, że Huth nie sprawdził się w Chelsea. Ja tam na przykład uważam, że spisywał się co najmniej nieźle i odsprzedanie go do Boro było błędem.
Maxi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Andrewu » Wt cze 02, 2009 17:37:55

Philip napisał(a):Huth... dla mnie to tylko wysokie, dobrze grające głową drewno, ale akurat na środku obrony to u Szwabów ostatnio posucha panuje, plus kontuzja Mertesackera, Friedrich też częściej na boku grywał, ale tu wybór mają znacznie lepszy.

Szczerze mówiąc, to środkowi obrońcy Made in Germany, przeważnie byli "wysokim drewnem", więc tradycje są kontynuowane.
Philip napisał(a):Nie traktowałbym tego, co na transfermarkcie pisze, jako prawdy objawionej, oni dość często przeszacowują/niedoszacowują poszczególnych graczy... Ta różnica w cenie jest raczej wynikiem dość kiepskiej gry całego s.04 (choć mieli serię bodajże 7 spotkań w których stracili w sumie 1 bramkę) i niskiego miejsca w tabeli, niż jakiegoś gigantycznego regresu Neuera, który nie nastąpił, choć trzeba przyznać, że Adler grał znacznie równiej w tym sezonie.

Ich wycenę traktowałem bardziej jako poparcie swoich tez, niż prawdę objawioną. Neuer w bardzo młodym wieku zadziwiał pewnością interwencji i opanowaniem, stąd obiecywałem sobie po niem dużo (może za dużo?). Prócz Neuera, w kadrze Schalke jest jeszcze 20-letni Ralf Fährmann, który w tym sezonie kilka razy pokazał się z dobrej strony. A jeszcze szykuje się Mohamed Amsif, więc kto wie czy w niedalekiej przyszłości pozycji bramkarza nie zdominują gracze Schalke.
Maxi napisał(a):To trochę za dużo powiedziane, że Huth nie sprawdził się w Chelsea. Ja tam na przykład uważam, że spisywał się co najmniej nieźle i odsprzedanie go do Boro było błędem.

Jednak biorąc pod uwagę obecnych defensorów Chelsea, czyli Terry, Alex, czy Carvalho, byłby 4-tym w kolejce. W Boro gra i to było chyba najlepszym wyjściem.
Andrewu
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Philip » Pt sie 14, 2009 01:14:20

Wczoraj z nudów zapuściłem sobie hitowe spotkanie eliminacyjne Azerbejdżan - Niemcy.

Nudy gorsze, niż podczas meczu Polski. Niemcy wyraźnie grający w chuja i ogolnie opierdalający się, Azerowie zbyt słabi, choć nie jest to już drużyna, którą goli się po 8-0, od czasu ostatnich bojów z nimi w eliminacjach idzie zauważyć sporą zmianę na plus, nie grają już tak dziko z przodu (czyli tylko kontry, zaczynające się prawie zawsze od długich wybić), próbują grać bardziej zespołowo, więcej atakiem pozycyjnym, zamiast bandy 35-letnich zgredów na boisku rządzą młodsi o 10-15 lat gracze. Głównym mankamentem pozostaje totalny brak wykończenia, akcje zazębiają się nawet nieźle do pola karnego, ostatniego zagrania, a potem awaria - albo jakieś zbędne kiwki i kombinacje kończące się stratami, albo brak decyzji o strzale z identycznym skutkiem, albo uderzenia z rodzaju przyprawiających o śmiechozę, najlepszy w całym meczu przeleciał jakieś 3 metry od bramki. Do tego dochodzi słabiutki, niepewny bramkarz (współudział przy golu na 0-1, sporo błędów później) i nie może być mowy o dobrym wyniku z mocnym rywalem. Najciekawszy w ekipie był chyba skrzydłowy o nazwisku Mammadow, przyzwoicie zagrał też Szukurow i Dżawadow (czy jakoś tak, oni pojebane nazwiska mają).

Naziści - szybki gol na 1-0 (10 minuta), potem wożenie się. Krótki zryw w drugiej połowie, sam Klose miał trzy setki, wykorzystał tylko jedną, widać brak ogrania po kontuzji. Gomez znacznie lepszy, aktywny był także rezerwowy Cacau. Pomocnicy dość przeciętnie, zostali ustawieni podobnie, jak gra Bayern, tzn. z półlewym (Trochowski) i półprawym (Schweini) i obaj zagrali nieźle, znacznie gorzej natomiast zaprezentowali się Ballack i Hitzlsperger, ten to już w ogóle, ale i tak najsłabszy na boisku był lewy obrońca - Schaefer, bezproduktywny z przodu, ogrywany z tyłu, porażka. Lahm zagrał po drugiej stronie defensywy i pokazał wszystkie cechy, których zabrakło koledze z drużyny. Środek obrony bardzo niepewny, często ogrywany, o ile jeszcze Tasciemu zdarzało się włączać do akcji zaczepnych, to Mertesacker stał i się przyglądał, no ale w sumie z tyłu był trochę lepszy od Tunezyjczyka. Enke mierny, sporo niepewności, kiepska gra, Neuer i Adler już są lepsi chyba.
Wnioski - słaba lewa strona, słaby środek defensywy i bramkarz, tam czeka Szwabów duuużo pracy, w Moskwie lekko nie będzie. Atuty w ataku i na prawej stronie. No i najważniejsze - po tym występie definitywnie spaleni dla innych krajów zostali Cacau (Brazylia) i Ozil (Turcja), w meczu wystąpiło 6 nie-do-końca-Niemców.
Philip
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez druid » N wrz 13, 2009 14:09:26

Sklad Niemcow ostatnimi czasu mnie troche przeraza. Nie, ze jestem jakims purysta rasowym czy kims, ale no kurcze, sami ocencie:
Cacau, Mesut Ozil, Serdar Tasci, Jermaine Jones, Jerome Boateng, Sami Khedira... Do tego dochodza starzy znajomi jak Podolski, Trochowski, Gonzalo Castro, Gomez + ci z mniej podejrzanymi nazwiskami jak Klose czy Marin. Szkoda, ze nie ma juz mojego ulubienca- pol-Wegra-pol-Brazylijczyka-pol-Niemca o anglosaskim imieniu Kevin. Co by nie mowic, mieszanka wybuchowa, nawet Amerykanie wysiadaja.

W mlodziezowce juz czekaja: dwaj Włosi, syn Andrzeja Rudego, Savio z Ugandy, kolejni Turcy, Jugole, Ghana, Kamerun, itd...

A najlepsze jest to, ze na duzych turniejach i tak pewnie beda grali jak Niemcy: solidnie, do upadlego i w karnych nikt ich nie wychuja.
Ostatnio edytowano N wrz 13, 2009 14:16:20 przez druid, łącznie edytowano 1 raz
druid
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Maxi » N wrz 13, 2009 14:14:34

Co poradzisz na tę sytuację skoro ci prawdziwi młodzi Niemcy nie garną się do futbolu tylko wpierdzielają cały dzień jogurty i grają na Play Station. Reprezentacja Niemiec wkrótce będzie wyglądać jak reprezentacja Fancji i wydaje się to nieuniknione.
Maxi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Damian Teodorczuk » N wrz 13, 2009 22:36:53

ale wszyscy prezentują prawdziwą szkołę niemieckiego futbolu bo tam się urodzili,badz wychowywali od lat i uczyli od podstaw piłki nożej-nie ma tam takich przypadków jak Roger-czyli osób nie majacych totalnie nic wspólnego z krajem i jego szkołą piłkarstwa
Kretyn
Damian Teodorczuk
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lippi » N wrz 13, 2009 22:42:22

Damian Teodorczuk napisał(a):ale wszyscy prezentują prawdziwą szkołę niemieckiego futbolu bo tam się urodzili,badz wychowywali od lat i uczyli od podstaw piłki nożej-nie ma tam takich przypadków jak Roger-czyli osób nie majacych totalnie nic wspólnego z krajem i jego szkołą piłkarstwa

A taki Cacau to niby co?????
Wisła&Chelsea&Lazio

"Kobiety mają mniej komórek mózgowych, za to te komórki są cwańsze"
Lippi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Damian Teodorczuk » Pn wrz 14, 2009 09:25:12

W sumie...,ale to jednak nie to samo według mnie-bo Cacau grał tylko w klubach niemieckich-tam rozpoczynał karierę piłkarską,uczył się gry.
Kretyn
Damian Teodorczuk
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lippi » Pn wrz 14, 2009 09:47:36

Damian Teodorczuk napisał(a):W sumie...,ale to jednak nie to samo według mnie-bo Cacau grał tylko w klubach niemieckich-tam rozpoczynał karierę piłkarską,uczył się gry.

W brazylijskim klubie zaczynał kariere, przyjechał do Niemiec w wieku 21 lat. Czy uczył się gry to nie wiem, na pewno zdobył doświadczenie potrzebne w zawodowym footballu więc można go idealnie porównać do Olisadebe.
Wisła&Chelsea&Lazio

"Kobiety mają mniej komórek mózgowych, za to te komórki są cwańsze"
Lippi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Damian Teodorczuk » Pn wrz 14, 2009 10:28:22

No to w porządku ;)(chociaż z tego co wyczytałem to do Niemiec trafił jako 18-latek po rozegraniu kilkunastu spotkań w Sao Paulo)-ogólnie mnie się rozchodziło o to,że zdecydowana większość z całej masy "nierodowitych niemców z dziada pradziada" którzy dla Niemiec grają jest z tym karajem w jakiś sposób związana i wyszkolona przez nich
Kretyn
Damian Teodorczuk
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Leszek » Pn wrz 14, 2009 14:49:31

Maxi napisał(a):Co poradzisz na tę sytuację skoro ci prawdziwi młodzi Niemcy nie garną się do futbolu tylko wpierdzielają cały dzień jogurty i grają na Play Station. Reprezentacja Niemiec wkrótce będzie wyglądać jak reprezentacja Fancji i wydaje się to nieuniknione.

Przykład Francji mnie jednak nie razi. Tam jednak nie słyszałem nigdy o zjawisku naturalizowania. Skoro przyjechali z rodzicami do Francji gdy byli dziećmi to ok. Dla mnie są oni Francuzami i nie istotne jak brzmią ich nazwiska i jakiego koloru jest ich skóra. Co do Niemców to aż tak nie wchodze w meandry bo moja wiedza w tym wypadku nie musi być najwyższych lotów. Jeżeli jednak rację ma Pan Teodorczuk że wszyscy pozatym Cacau nie zostali naturalizowani jako gotowi już piłkarze to też dla mnie jest ok.

Natomiast naturalizowania na zasadzie Rogera, Obraniaka, Asamohy, Olisadebe, Eduardo czy nawet Deco (choć ten przypadek znam mniej) poprostu nie toleruję i uważam że FIFA powinna z czymś takim walczyć i możliwie utrudniać coś takiego i rzucać kłody pod nogi federacjom w tym względzie tak bardzo jak to tylko możliwe.
Leszek
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez druid » Pn wrz 14, 2009 15:02:23

Niby Cacau czy Rink to podobna historia do Olisadebe i Rogera, ale jest pewna roznica i dla mnie w sumie calkiem istotna. Oni czekali na paszporty niemieckie 5-6 lat, czyli juz bardziej jak normalni imigranci przybywajacy do Niemiec za chlebem, z kolei Roger 2, a Oli 2,5.

Reszta to troche jak Francuzi, z ta roznica, ze ich przodkowie nie mowia po niemiecku.
Szkoda tylko, ze jest wsrod nich Sebastian Rudy, a w kolejce czekaja Wałdoch jr i Kobylanski jr.

Nie oceniam tego zjawiska. Mam tylko na mysli, ze mowi to sporo o wspolczesnej Europie Zachodniej.
Stereotyp z jogurtem zapamietam, fajny, ale tez fakty sa takie, ze przyrost naturalny w Niemczech jest ujemny, a do 0 przyblizaja go raczej rodziny imigrantow anizeli rodowitych Niemcow.

Asamohy

Asamoaha 8)
druid
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez ktoski1 » Pn wrz 14, 2009 17:18:46

Leszek napisał(a):Dla mnie są oni Francuzami i nie istotne jak brzmią ich nazwiska

Zwłascza ,że noszą nazwiska francuskie i pochodzą najczesciej z bylych kolonii francuskich.
Więc tu idzie jeszcze to zrozumieć także dlatego ,że większość urodzila sie i wychowała we Francji
Wisła Kraków !
ktoski1
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Marcio13 » Pn wrz 14, 2009 17:22:45

Leszek napisał(a):Eduardo

Akurat Eduardo (jeśli chodzi Ci oczywiście tego z Arsenalu) wyjechał z Brazylii i przeniósł się do Chorwacji, jak miał około 15 lat, więc taka sytuacja, to nic w porównaniu do naturalizacji na przykład Rogera.

W dodatku Eduardo świetnie posługuje się językiem chorwackim, spędził tam przecież kupę, zapewne poznał kulturę, obyczaje tego kraju, zatem nie widzę w tym przypadku nic złego.
Marcio13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez thelastinline » Pn wrz 14, 2009 23:00:59

Marcio13 napisał(a):spędził tam przecież kupę,

Wybacz, że wypominam, bo mam świadomość, że przypadkiem Ci słowo amba zjadła, ale wyjątkowo mnie ta fraza rozbawiła.
thelastinline
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Marcio13 » Pn wrz 14, 2009 23:10:08

No, spędził tam kupę czasu. :)
Marcio13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez wanatimo » N paź 11, 2009 19:27:43

druid napisał(a):Szkoda tylko, ze jest wsrod nich Sebastian Rudy

Nie wiem dlaczego akurat jego Ci szkoda. To nie jest syn Andrzeja Rudego, ani Wojciecha.
Ojcem Sebastiana jest Claude Rudy z Villingen. Ani z Polska, ani z pilka nozna nie mial on nic wspolnego.
Gwen Stefani, Early Winter. Nawet w zimie moze byc cieplo.
wanatimo
Dobry pomocnik. Dzieki Wam.

Postprzez Jusufi » N paź 11, 2009 20:46:41

Kocham to podejscie do futbolu. Nie liczy sie gdzie gramy nie liczy sie przed kim ale zawsze chcemy wygrac. Niemcy i USA prezentuja ta sama niezachwiana wiare we wlasne umiejetnosci. Brawo Niemcy Brawo USA

Wasz Jusufi
Homo sapiens non urinat in ventum
Jusufi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Andrewu » Pn paź 12, 2009 13:05:29

Jusufi napisał(a):Kocham to podejscie do futbolu. Nie liczy sie gdzie gramy nie liczy sie przed kim ale zawsze chcemy wygrac. Niemcy i USA prezentuja ta sama niezachwiana wiare we wlasne umiejetnosci. Brawo Niemcy Brawo USA

A jest to tym większy fenomen (przynajmniej dla mnie) że coraz większą część reprezentacji Niemiec, stanowią gracze napływowi (czyli nie tak związani z krajem, jak autochtoni), acz zgermanizowani. Przykład USA jest tutaj jeszcze bardziej specyficzny, ale także zasługuje na pozytywne odniesienie się doń.
Kiedy nasi będą kierować się podobnymi przesłankami?

Rosja - Niemcy 0:1 (0:1)
0:1 - Klose 35'

Żółte kartki: Żirkow, Siemszow (Rosja) - Boateng (Niemcy).
Czerwona kartka: 66' Boateng (Niemcy) - za drugą żółtą.
Sędziował Massimo Busacca ze Szwajcarii.
Widzów: 75000.

Rosja: Akinfiejew - Anjukow, Ignaszewicz, Wasilij Bierezucki, Żirkow - Bystrow, Denisow (46' Torbiński), Żyrianow, Siemszow (77' Pogrebniak) - Arszawin, Kerżakow (54' Pawljuczenko)

Niemcy: Adler - Boateng, Mertesacker, Westermann, Lahm - Schweinsteiger, Ballack, Ozil (72' Friedrich), Rolfes, Podolski (85' Trochowski) - Klose (89' Gomez).

Ktoś coś skrobnie na temat gry Niemców w tym spotkaniu, bo niestety nie miałem sposobności oglądać całego spotkania.
Andrewu
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez druid » Pn paź 12, 2009 16:50:03

wanatimo, myslalem, ze to syn Andrzeja, chyba nawet ktos gdzies o tym pisal. W kazdym razie, nie wiedzialem, ze on z Claude'a poczety, moja wina.

Andrewu napisał(a):Ktoś coś skrobnie na temat gry Niemców w tym spotkaniu, bo niestety nie miałem sposobności oglądać całego spotkania.

Przewazali Rosjanie, mieli sporo sytuacji, zwlaszcza w drugiej polowie. Czerwien dla Boatenga raczej sluszna (swoja droga slabiutki mecz w jego wykonaniu). Rosjanie pare razy starali sie wymusic faul w polu karnym i raz im sie chyba faktycznie nalezal. Chodzi o interwencje Friedricha po akcji Bystrowa, mam na mysli to, ze nawet gdyby Friedrich sie nie zachowal jak sie zachowal, to Rosjanie wiele pozytku by z tego nie mieli. Dlatego chyba za bardzo nie prostestowali.
Adler kilka swietnych interwencji i w ogole pewny punkt Niemcow. Potwierdza sie to, co o nim mowiono 3-4 lata temu, niedlugo moze byc najlepszy na swiecie, co akurat nie zaskakuje, bo wlasciwie co drugi etatowy bramkarz Niemcow jest najlepszy w swoim fachu, przynajmniej przez jakis czas.
Kiedy Friedrich wszedl na boisko, zorientowalem dlaczego nie zaczal od poczatku. Wyraznie mu sie udzielila postawa z Herthy.
Z przodu bez cudow. W pierwszej polowie jeden celny strzal i jeden gol. Akcja Podolski-Ozil-Klose- palce lizac. Tym samym Miro jest juz drugim strzelcem w historii reprezentacji (48 goli).
W drugiej polowie ze 3 razy z dystansu probowal Schweinsteiger i za kazdym razem byl blizej celu. W ogole, dobry jego mecz. Sporo przechwytow i jak 3 Rosjan do niego doskakiwalo to nie dawal sobie odebrac pilki. Ballack tez imponowal roztropnoscia, ale bez blysku.
druid
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Andrewu » Pn paź 12, 2009 18:22:58

druid napisał(a):W kazdym razie, nie wiedzialem, ze on z Claude'a poczety, moja wina.

Z kogo poczęty, to lepiej nie wnikać, bo mogłyby być nieprzyjemności (i to dla wszystkich).
druid napisał(a):Tym samym Miro jest juz drugim strzelcem w historii reprezentacji (48 goli).

Trzecim. Więcej goli od Miroslava mają Gerd Müller (68 bramek) i Joachim Streich (55).
Ale szansę na bycie drugim, a może nawet i pierwszym, ciągle ma całkiem sporą.
druid napisał(a):Adler kilka swietnych interwencji i w ogole pewny punkt Niemcow. Potwierdza sie to, co o nim mowiono 3-4 lata temu, niedlugo moze byc najlepszy na swiecie, co akurat nie zaskakuje, bo wlasciwie co drugi etatowy bramkarz Niemcow jest najlepszy w swoim fachu, przynajmniej przez jakis czas.

A jeszcze czeka w kolejce Neuer, który już teraz pokazuje spore umiejętności.
druid napisał(a):W drugiej polowie ze 3 razy z dystansu probowal Schweinsteiger i za kazdym razem byl blizej celu. W ogole, dobry jego mecz. Sporo przechwytow i jak 3 Rosjan do niego doskakiwalo to nie dawal sobie odebrac pilki.

Szczerze mówiąc, nie tak dawno myślałem, że Schweinsteiger będzie w absolutnym topie wśród skrzydłowych. W sumie jest bardzo dobrym gracze, ale wydaje mi się, że zatrzymał się w rozwoju i pewnego poziomu już nie przeskoczy. Ale obym się mylił.
Andrewu
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez wanatimo » Pn paź 12, 2009 19:42:12

druid napisał(a): myslalem, ze to syn Andrzeja

To bylo pierwsze, co pomyslalem, jak zobaczylem nazwisko w skladzie
Stuttgartu. Naszukalem sie, zanim odetchnalem z ulga.
druid napisał(a):raz im sie chyba faktycznie nalezal.

Mozna bylo gwizdac, ale tak bylo chyba lepiej.
druid napisał(a):Adler kilka swietnych interwencji i w ogole pewny punkt Niemcow

Pamietam, ze jak zwracalem uwage na niego Milanistom, gdy ci szukali zastepcy Didy, to sie wyniosle wysmiewali. Rowniez z Neuera, ktory moim zdaniem jest jeszcze lepszy.
druid napisał(a):Akcja Podolski-Ozil-Klose- palce lizac.

Fakt, ale przy 'obserwacyjnej' postawie rosyjskich obroncow.
Wogole, druzyny zostawialy sobie bardzo duzo swobody, a zbyt malo z tego wynikalo.

Andrewu napisał(a):Joachim Streich (55).

Ciekawe, ze sporo zrodel pomija statystyki DDR-owski, choc te sa oficjalnie uznane przez DFB.
Andrewu napisał(a):W sumie jest bardzo dobrym gracze, ale wydaje mi się, że zatrzymał się w rozwoju i pewnego poziomu już nie przeskoczy. Ale obym się mylił.

Hm, Schweini mial swietne dwa sezony i potem zlapal tajemnicza kontuzje. Mowilo sie o boreliozie, po ukaszeniu(?) kleszcza. To skomplikowana choroba i po niej, nie wrocil juz do starej formy. A szkoda.
Gwen Stefani, Early Winter. Nawet w zimie moze byc cieplo.
wanatimo
Dobry pomocnik. Dzieki Wam.

Postprzez Philip » Wt paź 13, 2009 15:11:45

Najlepsi w drużynie Niemiec Adler i Busacca, ten pierwszy ratował hakenkreutzów przez 87 minut, drugi w samej końcówce (moim zdaniem dwa ewidentne faule w polu karnym). Szwaby niezbyt produktywne z przodu, zagrożenie stwarzali głównie przez strzały z daleka, do tego słabe boki obrony, Boateng to farsa, ale i Lahm w destrukcji niewiele lepszy, zresztą z całą obroną to Arszawin niczym z gównem jeździł, co z tego, skoro przez zdecydowaną większość spotkania Ruscy grali to samo, czyli klepy, gra dołem, rozgrywanie w polu karnym, próby dogrywania tuż przed bramkę, nie wychodziło, a strzały bronił Adler. Potem, gdy niemcy byli już w dziesiątkę, to powietrze jakby uszło z Rosjan, atakowali ze znacznie mniejszym "zębem" niż wcześniej...
Philip
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Maxi » Wt paź 13, 2009 15:29:49

wanatimo napisał(a):Pamietam, ze jak zwracalem uwage na niego Milanistom, gdy ci szukali zastepcy Didy, to sie wyniosle wysmiewali. Rowniez z Neuera, ktory moim zdaniem jest jeszcze lepszy.

Pamiętam tą akcję, ale ja im się nie dziwie. Mają w składzie takie gwiazdy jak Storari czy Roma, więc mogą cwaniakować. A wówczas przecież jeszcze Kalaca mieli! Po co im już teraz uznani goalkeeperzy, którzy mają w niedługim czasie być absolutną światową czołówką skoro mogą ściągać zawodników, których już dupa boli od kiszenia się na ławie w AS Monaco:)
Maxi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez baworo » Śr paź 14, 2009 23:39:55

Niemcy jak zwykle do końca. Nasi zachodni sąsiedzi przegrywali z Finlandią 0:1 po golu Jonathana Johanssona, ale w ostatniej minucie wyrównał Lukas Podolski. Niemcy w tych eliminacjach stracili tylko cztery punkty (dwa remisy) i co ciekawe, wszystkie po starciach z Finami - w pierwszym meczu w Helsinkach padł wysoki remis 3:3.
Jazda jazda jazda, Biała Gwiazda !

4 marzec 2005 - 4 marzec 2010

TO JUŻ 5 LAT !
baworo
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Andrewu » Śr gru 02, 2009 16:35:09

Bundesligi i prawie (?!) reprezentanta Niemiec, więc zamieszczę tutaj. Jak dla mnie jest to bardzo specyficzna sprawa, ale pozwolę sobie na razie jej nie komentować.
Andrewu
Użytkownik
Użytkownik

Re: Niemcy

Postprzez Flame » Śr maja 09, 2012 13:45:31

Jest szeroka kadra Niemiec na Euro 2012, szokuje powołanie Draxlera.
Flame
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez jogi » So maja 12, 2012 16:13:22

Jeden z faworytow euro maja co prawda bardzo trudna grupe z Holandia,Portugalia i Dania ale trudno sobie wyobrazic zeby z niej nie wyszli.Z Niemcami jest klopot bo moga jesli Polska wyjdzie z grupy a sa na to duze szanse zagrac w cwiercfinale oby jednak tak sie nie stalo przynajmniej nie na tym etapie,niemcy maja kompleks hiszpanski ile razy trafiaja na nich na duzych turniejach tyle razy odpadaja.
jogi
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Patryk Tabak » So lip 06, 2013 22:09:04

Czas odkopać ten temat o jednej z najlepszych reprezentacji świata.

Chciałbym na początek poruszyć jedną kwestię, mianowicie Stefana Kiesslinga. Joachim Loew wcale nie chce powołać Niemca na mecze eliminacyjne, a jak wiemy nie tak dawno został królem strzelców Bundesligi. Wiele reprezentacji chciałoby mieć Kiesslinga w składzie reprezentacji, Loew nie. A propos selekcjonera, to już szuka bazy treningowej podczas Mistrzostw Świata. A fakt, są blisko. Ciekawe jak wypadną podczas przyszłorocznego Mundialu, nie wróżę im niestety czempiona.
W Polsce: Wisła Kraków
Na świecie: FC Barcelona
Patryk Tabak
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez MatiS13 » N lip 07, 2013 19:37:00

Patryk Tabak napisał(a):
Chciałbym na początek poruszyć jedną kwestię, mianowicie Stefana Kiesslinga. Joachim Loew wcale nie chce powołać Niemca na mecze eliminacyjne, a jak wiemy nie tak dawno został królem strzelców Bundesligi. Wiele reprezentacji chciałoby mieć Kiesslinga w składzie reprezentacji, Loew nie.
Wyniki bronią decyzji Loewa, na Mundialu też grał Klose, który był rezerwowym w klubie, a na ławce siedział Gomez, który był ostoją Bayernu.
MatiS13
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Fanatyk » Pn lip 08, 2013 12:11:33

Niemcy mają niesamowitą generację piłkarzy i moim zdaniem to oni wygrają Mistrzostwa Świata. Podrażniona ambicja przez porażki z Włochami na Euro i Hiszpanami na Mundialu 2010 będą motywować ten zespół przez cały turniej. Loew zapowiedział, że jeżeli nie zdobędą złota podda się do dymisji. Kibicuję im, bowiem cenię zespoły, które walczą do ostatniej minuty. Gdyby nasze kopacze starali się tak jak Niemcy bylibyśmy na poziomie chociaż takiej Ukrainy, Irlandii, czy nawet Chorwacji, bowiem mamy dobrych zawodników, ale co z tego, skoro takiemu Lewandowskiemu się nie chce, za przeproszeniem, dupy ruszyć.
Fanatyk
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Patryk Tabak » Wt lip 09, 2013 09:05:23

Niemcy w kontekście wielkich imprez to jednak pechowa drużyna. W półfinale poprzednich mistrzostw Świata ulegli 0:1 Hiszpanom, ale zajęli 3. miejsce po pokonaniu Urugwaju 3:2. Dwa lata wcześniej, w finale Euro 2008, również ulegli reprezentacji La Roja 0:1, a w półfinale Euro 2012 pożegnali się z pucharem po porażce z Włochami. I jakoś nie przewiduję, że za rok będzie inaczej. Mogą co najwyżej dojść do finału, bo na tą chwilę, według mnie, są reprezentacje w większym gazie, które spokojnie mogą owe mistrzostwa wygrać.
W Polsce: Wisła Kraków
Na świecie: FC Barcelona
Patryk Tabak
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez Lukasc22 » Śr lip 10, 2013 11:41:32

Jeśli masz na myśli Brazylię, to daj spokój. Obecnie Niemcom zagrozić poważnie może tylko Argentyna i Hiszpania, ale i jedni, i drudzy mają problemy co do obrony, Hiszpanie trochę słabieją w pomocy i ataku, a Argentyna zbytnio opiera się na jednym piłkarzu (zgadnijcie na kim?). Brazylia? Niedawno jeszcze nazywano ją słabą, jak ograli nie najlepszych Hiszpanów to już są wielcy. A ja ciągle uważam, że pomoc jest zbyt słaba, Fred nie jest wcale gwiazdą, a Neymar ze swoim zbytnim symulowaniem doigra się i sędziowie go oszczędzać nie będą.
W Polsce: Legia Warszawa
Na Litwie: Polonia Wilno
W Europie: Real Madryt i Manchester United
Lukasc22
Użytkownik
Użytkownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka reprezentacyjna